bugün

acınası insan modelidir. bir de bu modeller "clubberım ezelden, pantolonum diesel'den" şeklinde takılan insanlardır ama kitap almaya gelince kıyamazlar paralarına. gerçi zaten kıysalar da okumaya zamanları yoktur(!) (bkz: ben bugün bunu gördüm)
-1 kahveye 8 milyon vermeye,
-1 pantolona 120 milyon vermeye,
-1 ayakkabıya 250 milyon vermeye,
-1 öğle yemeğine 50 milyon vermeye acımayıp,kültür kaynağı olan kitaba verdiği 1-2 kuruş paraya acıyan insanlardır.
orjinaline 20-25 ytl para vermektense korsanına 5-6 ytl vermeyi tercih eden insan modelidir.yerine görede haklıdır.kızılmaması gereken bir durumdur.eğer ülkemizde insanlara özellikle öğrencilere okuma alışkanlığı yerleştirilmek isteniyorsa fiyatlar herkesin alabileceği makul seviyelere çekilmelidir.bu herkesten kastım özellikle dar gelirli insanlar ve onların çocuklarıdır.burda clubberım ezeldem giyinirim diesel den diyenlerden bahsetmiyorum.
(#143886) baska bişey demek haksızlık olur.
ülkemizdeki okuma alışkanlığının sayelerinde dünyada en düşük ülkelerin arasında kalmasını sağlayan insanlardır
"abi bu parayla kaç karıyı götürürdün biliyo musun?" insanıdır. kaçınılmalıdır. ülkenin fakirliğinin suçu bu insanlara atılmalıdır.
ders kitabı alan ve sonra o dersten nefret eden insan modelidir *
kitabı gerçek anlamda keşfetmiş kişiler tarafından acınılan tipleme
kitap fiyatlarının en yüksek olduğu ülkelerden birinde olmamız sebebiyle, ayda 2 kitap okuyan bir insanın en az 40-50 milyon vermesi sonucu yapacağı eylemdir. doğal olarak en az kitap okunan ülke olmamıza da sebep olur bu fiyatlar. özellikle ders kitaplarına verdiğim paralara gerçekten acıyorum. hiç çalıştığım olmadı da ondan..
(bkz: kitap fuarından kitap çalmak)
-ne mutlu ki kitap çalıyorlar, başka bir şey değil...*
(bkz: korsan yayınlara yönelme nedenleri)
prezervatife para vermemek için naylon poşet kullanan insan modelinin eşleniği
öğrencilerin durumudur. maliyeti 10 milyona gelmeyen ders kitabını "yabancılardan alıyoruz, türk yayınlarını sevmiyoruz, size geçiriyorlar biz keyif alıyoruz" diye seçen okul bilmem nesi yüzünden 100 milyona alma durumunda yaşanan hadisedir. kim elin gavurunun 10 milyonluk kitabına 100 milyon verir de verdiği paraya acımaz ki?

eklenti : tabi ki yazarlarımızın "halkımızın durumu böyle, geçim sıkıntısı var" diye düşünüp kitaplarını 5-6 ytl civarlarına düşürdüğünde bu kitabı alan insanın "korsanı 1 ytl ucuzmuş onu alayım" demesi uygun değildir. bir ürünü aldığımızda ne üretenin ne dağıtanın ne de tüketenin zarar görmemesi lazımdır. benim sözüm üretenin ve tüketenin kazanıp tüketenin tüketildiği durumlar içindir.
sene başında ders kitaplarını almak için ailesinden para alıp dolmuşta cebindeki parayı düşünüp beyninde dolaşan şeytanı kovmaya çalışan ve bunu başaran öğrenci modelidir.
çok başka ve bir o kadar da gereksiz şeylere * * dünya para verip kitaba gelince pahalı diyeişin içinden çıkmaya çalışan acınası insan modeli.
piyasada doğru dürüst yazar kalmadığını düşünen insandır. bu açıyla bakıldığında acımak değil anlayışla karşılamak lazımdır.
(bkz: kultur mantari)
kabını beğenerek aldıysa öncelikle kendine acıması gereken insandır.
aslında acınacak insan.
children of hurin'in orji baskısına 40 yetağle veren her kişinin olabileceği, yadırganmaması gereken(bazı zamanlarda) insan.
(bkz: öküz)
kütüphaneye üye olunulduğunu ve 15 gün boyunca seçtiğin kitabın okuma hakkına sahip olduğu gerçeğinin söylenemesi gereken şahıs.
son çıkan kitapları bulamazsın ama tüm klasikleri bulabilirsin.

-hee sıkıyor mu onlar seni? Hımm şimdi anladım durumu canım.
muhtemelen karnını doyyurmak için harcadığı paraya da acıyan, bu yüzden de aç dolaşan insandır. *
niye verdin niye acıyon dedirtir insana.
eğer aldığı kitap pahalı ve kötüyse (bkz: evlat acısı gibi koymak)