bugün

ahaha bugün buldum bunu.

görsel
yicem seni.
geceleri sokakta, caddede bile görebileceğiniz sevimli yüzlü canlı. yalnız cidden bunu yiyenler mi var? manyak mısınız olum? kirpi yenir mi lan? alırsın bir bahçeye, yok kenarına bırakırsın.

gerçi hayvana işkencede sınır tanımayan bir ülkede yaşıyoruz. ne bekliyorsam ben de.
Beni kovalayan canlı. Korkutmuştur.
görsel
sırtı dikenlerle kaplı, düşmanından kaçamadığı zaman kendini yuvarlayıp dikenli top halini alan memeli hayvan.
sulhi dölek *in bir romanıdır. intikam soğuk da yenir diyerek başlar. kirpi reşat'ın intikam hırsının başına açtığı belaları anlatır. okunasıdır. şiddetle tavsiye olunur.

kirpi'den bir alıntı:

"...bizimki böyle bir savaşın yanında nedir ki?.. çok şükür ülkemiz dimdik ayakta, binlerce insan da ölmedi. ben sadece ne yapmam gerekiyorsa onu yaptım. genellikle ne yaptığını iyi bilen, mantıklı ve tutarlı bir insan olduğumu söyleyebilirim. tek kusurum var, ona da kusur denmez ya, haksızlığa gelemiyorum. bana yapılan bir kötülüğü asla yapanın yanına bırakmam. karşılığını vermek için bazen uzun süre beklemem gerekse bile!.."
o çizgi filmlerde gösterilen hunharca diken atma olayını görmediğim şirin mi şirin hayvan.
yıllardır bahçede arada sırada gördüğüm, ilk başlarda karşılaştığımızda ikimizinde tırstığı sonrasındaysa benim "vay.. naber ya" dediğim onun ise iplemediği bir ilişkimiz var.

unutmadan; uyandırırsanız ya da rahatsız ederseniz bir süre kafasını elleri arasına alıyor, "5 dk daha" yapıyor.*
tabii artık kış geldi ve ortamlardan çekildi, yaza görüşmek üzere.
--spoiler--
mete, girecek fatura gote.
--spoiler--
-tamam. telefonu suratına kapatıyorum.
-3 2 1.
repliği olan ve yarılmalara sebebiyet filmdir.
30 ocak ta vizyona girecek, Erdal Murat Aktaş' ın yönettiği, Sulhi Dölek'in senaryosunu yazdığı, başrollerde Mazhar Alanson ve Güven Kıraç ın paylaştığı yeni bir komedi filmi. şahsen merakla bekliyorum. çok güzel gözüküyor şimdilik.
görsel

Beslediğim evcil hayvanimdir.

Bebişim.
görsel

görsel

görsel

görsel
eğlenceli bir türk filmi.

bir insanın ne kadar kindar olabileceğini bu filmde eğlenceli şekilde görebilirsiniz. intikam duygusunun insanı ne denli boktan durumlara sevk etmesi de değişik bir dille anlatılmış.

ayrıca, kirpi reşat'ın -mazhar alanson- oğlu ile konuştuğu sahnede duvar dibinden alıp oğlunun yanına koyarak oturduğu sahnede, kalkıp odadan giderken sandalyenin kalktığı yerde değil, ilk aldığı yer olan duvarın dibinde olması, masumane bir çekim hatası olarak akıllarda yer edinmiştir.

suratına kapatıyorum. 3-2-1.
kirpi suda kendini açar ve eti idrar yolları enfeksiyonu olanlara iyi gelir ek olarak otla beslenirler temelde oklu ve oksuz kirpi olmak üzere ikiye ayrılırlar.
Geviş getiren otobur bir ponçik:

görsel