bugün

bol bol pizza, hamburger ye. patates kizartmasi ve kolayi unutma tabi. almazsan beni bul.
Uyumadan once hamur isi yiyin.makarna ekmek vb gibi..
hamile kal.
Boyum 187 kilom 75. Ne yapmam lazım?
1 87 boy 75 kilo normal degil midir ?
Erkeksen evlen..

bayansan yine evlen amk..

evlenen şişiyor..
body building hakkindaki tecrübelerimle birlikte kilo alma konusunda yakinda genis bir bilgilendirme konusu acacagim, resimli anlatimlarla destekleyecegim, sadece iki adet dumble ile nasil kilo alinir, nasil beslenilir bunun doktrinini yazacagim sözlükte, takipte kalin.
Ayni sorun bendede var hem protein alıp hem spor yapmak kilo aldırıyor dediler.ne kadar dogru bilemem ama.
Hamur işi ye. Abur cubur ye. Bol kalorili yağlı şekerli seylerden sakınma. Günlük ne kadar kalori harcadığını hesapla ondan daha fazla kalori al. Çok zor olmasa gerek dediklerim uygulanırsa.
Ara öğün sık ye.
sevgilinden ayrıl.
burada yazılanlar bir doktora ait olmadığından önce uzmanına başvurun. buradakiler sadece günlük tavsiyelerdir sağlığınızdan olmayın.
Alma.. Şişkobik insanları sevmem.. kız dediğin minnoş, zarif, kibar, ince olur.. at gibi iri kemikli hantal karılarıda sevmem.
Gece 1 de 1 ekmek tost yemeli.
Günde 5-6 öğün yemelisin.
Protein ve karbonhidratlari günlük hayatinda artilmalisin.
Spor yapmalisin. Sağlikli kilo alabilmek için.
kesinlikle ve kesinlikle öğün atlama.
evinde her daim snickers tarzı atıştırmalıklar bulundur, ama bunları da öğün niyetine değil, öğün aralarında ye. misal gece acıkması mı gedi. yemeğini söyle, sonra bir de üste bu atıştırmalığı ye.

aslında çok kompleks bir yanı yok bu işin, günde 3k ve üzeri kalori almaya çalış. ne de olsa hemen hemen yediğimiz her şeyin kalori cinsinden besin değerleri belli. gerisi bakkal hesabı.

unutma, günde en az 3000, hatta 3500 kalori. yapabiliyorsan 4000. eğer iştah açıcı bir şeylere ihtiyacın varsa da dene. özellikle keçiboynuzu pekmezi iştah açmak için birebirdir.

ha bir de, kilo aldırıcı besin takviyeleri, ilaç vs ne varsa uzak durun. hepsi de para tuzağıdır.
ekmeğin arasına makarna koy.
Ayni sorun bende de var. Sigarayi birakmak lazim önce.
Bol bol ye ve sıçma. (Niye eksiliyorsunuz ki yahu dogruyu soyluyorum. Metabolizma hizliysa bosaltim da hizli olur. Metabolizmayi yavaslatmak bosaltim yapmanizin azalmasina yol acar. Duz mantik yani allah allah.)
Almayın.
fazla kilolarımı uygun fiyata verebilirim.
olay yeterince kalori almamaktır. normal insanlara günlük 2000-2500 kalori yetiyorken bu tür insanları -mesela ben- 3500 kesmez. ne kadar çok yemek yense de bu kadar kalori almanın insan için zor olmasından mütevellit kilo alınamamaktadır. ektomorf vücuda sahipseniz zaten yağ alamazsınız boşuna uğraşmayın. yapılacak tek şey hayvan gibi yiyip spor yaparak kas yapmak.
Sinirlendiren beyan.
Ye, sıçma.
Günlük ihtiyacını karşılayan kaloriden fazla yersen kilo almaya başlarsın. Öncelikle günlük kalori ihtiyacınızı hesaplamanız gerek. Daha sonra yiyecekler günlük kalori ihtiyacınızdan fazla olmalı.