bugün

entry'ler (1234)

macfit rezaleti

macfit kesinlikle gidilmemesi gereken bir spor kompleksidir. çeşitli alicengiz oyunları ile sizin haberiniz olmadan kartınızdan para çekmeye devam ederler. 6 aylık üyeliğimiz vardı. biz bitti sanarken meğer 2 ay boyunca bizim haberimiz olmadan 89tl çekmişler. bu resmen şark kurnazlığıdır, dolandırıcılıktır. yani "eğer itiraz etmezseniz üyeliğinizi deevam ettireceğiz." tarzı bir mesaj veya e-mail, hiçbir bildirim vermediler ki sanki bu itiraz etme olayı başlı başına saçma değilmiş gibi...

jahrein

bu akşam saat 8 de tarih yayını yapacak olan Twitch yayıncısıdır.

infamia

insanın şerefini ve saygınlığını yitirmesidir. roma hukukunda gladyatörlük yapanlar, yüz kızartıcı işlerle uğraşanlar, askerlikten kovulanlar, aynı anda iki kadınla evlenenler için kullanılır.

uludağ sözlük düzelene kadar yazmama kararı

kaç aydır 1 belki 2 entry ancak girmişimdir. bunun nedeni kötü troller ve etik dışı yazılardı. benim gibi insanlar çoğaldığında Uludağ sözlük artık kendini komik sanan birkaç kötü troll e kalacak ve tozlu bir sayfa daha kapanacaktır. eğer böyle bir destek kampanyası varsa severek katılırım. belki işe yarar da uludağ sözlük eski günlerine kavuşur.

yazarların telefon duvar kağıdı resimleri

görsel
budur.
edit: bimcell bu ss in sponsorudur.

tinder

tanışıp evlenen insanların bulunduğu uygulama. ama tabii ki saman deposunda iğne aramak gibi bir şey.

sınav mı final mi

sınav hakkında bilgim yok ama finalde 1 sene bulunmuş oldum. bakırköy finalin öğretmenleri genel olarak iyidir. iyi bir sınıftaysan bunu daha iyi hissedersin özellikle. en iyi sınıf y sınıfı amfiydi farkı buradan da anlayabilirsiniz. arada tabi ki pek öğretemeyenler de var. özellikle kimyada pınar hocanın üstüne tanımam çok iyi anlatır. Bakırköy final sadece binaydı. bahçesi vs yoktu. yani okul hayatı yaşamak için gelmeyin. diğerlerini bilemeyeceğim. eyyorlamam bu kadar.

üniversitenin ilk haftası

bazı üniversitelerin başladığı haftadır. her üniversitenin yoğurt yemesi aynı değildir.

ders kaydı

bazen sistem otomatik olarak onaylıyor ama her üniversitede aynı mıdır bilemiyorum.

hiçbir sike yaramayan hayvanlar listesi

sineklerin canlıların geri dönüşümündeki üstlendiği rolü bilmeyen yazar beyanıdır.

iphone 8

amerika da 700 dolardan satışa sunulacak olan telefon.

kyk

yurdunda 99. yedeğe kadar ilerlediğim kurum. inş perşembe, olmadı pazartesi çıkar.

koç yumurtası yeme isteği

kıvamı normal et gibidir. tadı ise ilk ısırdığınızda yine normal et gibi olsa da çiğnedikçe yoğunlaşmaya ve tüm ağzı kaplamaya başlar, biraz daha keskindir.

uzun saçlı erkek

1 hafta öncesine kadar bendim. omuzlarıma dökülüyorlardı. sonra kestirdik işte. sıkılmıştım ve bakımı eziyet gibi gelmeye başlamıştı. zaten cansızdı da.

oreo şişirilmiş balon bir bisküvidir

oreoyu birkaç hafta öncesine kadar tatmamıştım. dedim ki o kadar reklamı vs. var heralde övüldüğü kadar güzeldir dedim. bir paket oreo bir paket de negro aldım. inanın negronun hem siyah bisküvisi hem de içindeki kreması oreoya milyon basar. oreo o kadar overrated dır ki millet uyanmadan her şeye katarak kakalamaya çalıştılar.

yapay zekaların kendi dilini oluşturması

yaşanmış olaydır. facebook'a ait iki yapay zekanın anlaşması için ingilizce seçilmişti. zaman geçtikçe bilim adamlarının ilk olarak hata sandığı ve anlamsız kelimelerden oluşan kısayollar oluşturdular kendilerine. daha sonra bilim adamları ise bunu anladı ve şifreli kelimeleri tespit ettiler. bunun üzerine projenin fişini çekmek durumunda kalmışlardır. şimdi ise yapay zeka üretmenin belirli sınırlar dahilinde yapılmasının zorunlu olması gerekliliği tartışılıyor. tıpkı robotlardaki - yapılan hiçbir robot insana zarar verme amacı güdemez - gibi.

haber: http://www.haberturk.com/...ni-gelistirince-kapatildi

oturarak işemek

kadın değilim, prostatım yok, tarikatlarla uzaktan bile ilgim yok, abilerin okullarına vs ise ısrara rağmen gitmedim. ama gelin görün ki oturarak işiyorum. en büyük nedeni ise küçükken korkutulmuş olmak. ayakta işersen büyüyünce prostat olursun dediler ben de korktum 5 yaşımdan beri oturarak işiyorum.

game of thrones ın nesini seviyorlar sorunsalı

Valla ben en çok petyr baelish le lord varys in atışmaları ve entrikaları için izliyodum.

mr robot

3. Sezon için o kadar çok ara verdi ki olay akışını unuttum. Sanırım yeniden izlemek zorundayım.

evrim ve ara tür fosilleri

Daha önce duydunuz mu bilemiyorum ama ornitorenk, memeli olmasına rağmen yumurtlayabilen bir canlı olmasının yanında gagaya sahip bir canlıdır. En somut örneklerindendir...