1. 1.
  KEY
  "Konut Edindirme Yardımı" adıyla anılan 1987'de başlayan ve 1996!ya kadar devam eden KEY kesintileri,kapatılan Emlak Kredi Bankası nezdinde memur ve işçiler için açılan ayrı hesaplarda toplanarak "konut sahibi" yapmayı amaçlayan ama her nedense iç edilerek kuşa çevrilen ve 2007'de 500 ytl. olarak ödeneceği belirtilen parayı ifade eden kısaltma kavram.
  1 ... heraklit
 2. 2.
  ing. anahtar
  ... yasakani
 3. 3.
  Program yada oyunlarda , pc ye yüklenmesi için girilen seri numaralara verilen kısa isimdir.Biz Türkler illegal olarak gelellikle key generator'lar gibi küçük programcıklar ile seri numara üretip gireriz.işte tüm bu sayılara kısaca key denir.**
  1 ... storax
 4. 4.
  konut edindirme yardımı altında geçmişte memurlardan kesilen ve ödemelerinin yapılacağı haberiyle özellikle memurların hayatına giren , fakat ödemelerin her seferinde ertelenmesiyle koy gitsin...dedikleri tanımlamadır.
  ... unrealistic
 5. 5.
  biriken paranın nereye aktarıldığı belli değildir, gemicik satın alınmış olabilir, memurlar beklemektedir...
  halk ayaklanmasına yol açabilir...
  -1 ... demolay
 6. 6.
  7 temmuzda dağıtılacağı açıklanıp sonra nedensiz bir şekilde vazgeçilen, insanların planlarını alt üst eden muamma.

  akp akıllıca bir iş yapıp 180 derece dönerek kapatma davasının sonucuna göre haraket etme kararı almıştır. olan yine benim memleketimin insanlarına olmuştur.
  2 ... hah buldum sonunda bir isim
 7. 7.
  temmuz ayı sonuna doğru ödeneceği açıklanan yardım. kimin ne kadar alacağı yakında aktif hale geçecek olan http://www.keyodemeleri.com adlı sitede yayınlanacakmış.
  ... mzfcagri
 8. 8.
  memurların maaşından vakti zamanında kesilen, enflasyon ve yıllara yaygın bileşik faiz hesapları ile yeniden değerlemeye tabi tutulduğunda 2008 yılında hak edilenin 1/7'si oranında ödeneceği rivayet edilen para. alıp suratlarına atası geliyor insanın.
  1 ... damat hobbit pasa
 9. 9.
  http://www.haberaktuel.co...ayacak-haberi-121890.html
  ... badisaba
 10. 10.
  günde 100.000 tekil hit almamı sağlayan devlet atraksiyonu, konut edindirme yardım şeysi. keşke birkaç gün daha geç açıklasalar da şu laptop taksiti de çıksa aradan.
  (bkz: google adsense)

  edit: laptop taksitini bırak, laptop parası çıktı. oh, mis. bu arada 100.000 tekil değil, 1 milyon tekil aldım. aklımı seviyim.
  1 ... hitman