bugün

bulaşık kendi kendine yıkanmıyor.
bulaşığın yemekten önce yıkandığı evlerdir. atalay demirci söylemiş ama doğru söylemiş.
normal öğretim okuyan 5 arkadaşın varken 2.öğretim okumak zordur. 4 ü sana ayak uydurur bir tane piç kurusu çıkar ibnelik yapar.
kışın ortasında dışarısının evden daha sıcak olması.
Yatagin yaninda agzi acik cop poseti zor zaman dostu nobet sonrasi sizilan yerde yemek yerken üsengecligin halt safhada olmasiyla tamda on ikiden cop posetini vurma serefine erismek.
saç düzleştiriciyle gömlek ütülenir, dolapta bir yemek aylarca durabilir ta ki o tencereye ihtiyaç duyup yıkanana kadar.
bütün ev 2. öğretim ise eğlencenin, gırgırın, şamatanın hiç bitmediği evdir.
Yenilen üç öğünden ikisinin makarna olduğu evdir. içerisinde tek bir makarnadan 50 çeşit yemek yapabilen, hayal gücü en geniş, en üretken insanları barındırır.
evde ketçap mayonez hatta hardal vardır lakin makarna alacak meblağ yoktur.
her türlü gıda maddesinin çürümesi aşamalar halinde gözlemlenmiştir.
çıplak ayak dolastıgında ayagının altının siyah olmasidir. kombiyi açık unutup dısarı cıktıgın an nefes darlıgı cekmektir, ev sahibinin hic süphesiz kıl bi adam olmasidir.
temiz bardak bulunmaz.
kontratta 3 kişi gerçekte 11 kişi yaşamanıza rağmen,
battal boy çöp poşetlerinden yürüyememelere rağmen,
zilzurna sarhoş halde, buzdolabını açıp her yeri kaplamış siyah poşetler arasında arayıp da bulamadığınız son biraya rağmen,
alt kattan zırt pırt gelip rahatsız eden bodur bıyıklı beyaz atletli aile babası komşuya rağmen,
birinci öğretim kaydı yaptırıp ikinci öğretim derslerine dahi gecikmenize rağmen,
bir günü bir paket rondo bisküvi ile geçirmenize rağmen,
yılbaşı gecesi yer kalmadığından yerde örtüsüz uyumanıza rağmen,
açlıktan toz kakaoyu bardağa döküp kaşıkla yemenize rağmen,
her gece saat 4 civarında menajerlik oynarken sızıp kafası klavyeye düşünce bilgisayardan o iğrenç "diiiit" sesini çıkartan arkadaşınıza rağmen,
ve daha birçok sayamadığım rağmenlere rağmen,

öğrenci evinin asıl gerçeği paha biçilemez oluşudur.
komite dönemi biriken bulaşıkları komşular görmesin diye mutfağın ışığını hiç yakmamak. Tül gösteriyor napalım?
Çürüyen meyve ve sebzelerden türeyen sineklerin evi bir türlü terketmemesi.
masaüstünde tuvalet kağıdı vardır. yanlış anlaşılmasın masaya sıçmıyorlar.
temizlik eve aileden biri ya da kız arkadaş yapılan,
bulaşık yemekten önce yıkanan,
makarnası,mantısı ve patates çeşitleri bol tüketilen,
fatura taarhleri geçtikten sonra yatırılan,
sigara ve alkolün bol tüketildiği,
giren çıkan sayısının fazla olduğu,
camların çok çok nadir silindiği,
sürekli bir şeylerin bitip durduğu
ama kendi ayakları üstünde duran insanların yaşadığı yerdir.