bugün

içinde laktiktik asit bulundurdugundan içildikten sonra uyku getiren içecek.
çok güzel kadınlar için yapılan bi betimleme.
(bkz: süt gibi)
eti cici bebe yle birlikte içilirse efsanelesen içecek..
kurabiye ile birlikte iyi bir ikili oluşturan içit çeşidi.
bu işten anlayanlar tarafından tam besin olarak adlandırlan içecek. tok tutma özeliği bulunduğundan zayıflamak amaçlı olarak faydaları görülmüştür.
(bkz: laktoz)
her an her saat dolabın kapısını açıp içtiğim içecek türüdür..soğuk ve pastörize hali tavsiye edilir.
annemin her gece bilgisayarın basından kalkıp uyumamı sağlaması için önüme getirdiği içecek cok sevmememe karsın her defasında bilinçsizce içerim
(bkz: süt çocuğu)
hiç sevmem ama çikolatanın olmazsa olmazıdır.
nesquik ve nescafe ile güzel giden içecek.
(bkz: her sabah istisnasız süt içmek)
kendisi sayesinde ekmek, kek, pasta, poğaça gibi birsürü yiyecek türetilen, olmasaydı dondurmanın da olamayacağı, kalsiyum zengini sağlıklı hayvansal bir besin.
eski çağlarda insanların bünyesine agır geldiginden içemedikleri içecek.
yavaş sindirilen kazein proteini içerdiğinden yatmadan önce içilmesi farz olan besin. gelişim açısından.
yağ metabolizmasını hızlandırarak kilo vermeyi kolaylaştıran besin maddesi.
semih kaplanoğlu'nun sinema filmi projesi.
hayvanî güzellikte olan bir içecek. yaz ayları geldiğinde daha çok mu canı istiyor insanın yoksa evde boş boş oturduğundan ve her evde bulunacak en kolay içecek olduğundan mıdır bilinmez çok pis tüketilir.
cahit külebi'nin bir şiiri:

süt

memelerinde domur domur
kaynıyan sütü gördüm
gül yaprağı üstünde
yağmur damlaları gibiydi.

ama sen ezmirmedin
kancık geceler emzirdi beni
köpüler doldurdular ağzıma,
akıttılar zift gibi sütlerini

konya ovasından bir gece geçtim.
kıraçtı ya avutucuydu, genişti.
ılık memelerinden damlayan süt
yüzyıllar boyunca su yerine
bu toprakları beslemişti.

sen istediğin kadar ak, kutsal süt,
tayları, kuzuları, çocukları emzir.
kancık geceler emzirir beni!
köpükle doldururlar ağzıma
zift gibi sütlerini.

(sıkıntı ve umut, istanbul, 1977, s. 237, 238)
kalsiyum içeren içecek. vücut sütten aldığı kalsiyumu 25 ine kadar depolayıp kullanabiliyormuş. 25-30 yaş arası sadece kullanabiliyormuş, depolayamıyormuş. 30'dan sonra da kendi depoladığı kalsiyumu kullanabiliyormuş. kemik erimesi denilen olayın 40 lı yaşlardan itibaren başlamasının sebebi de buymuş.
eskiden mide hastalarını tavsiye ediliyordu. şimdilerde ise tam tersi mide hastalarının içmemesi öneriliyor. içindeki gaz mideye zarar veriyormuş.
aylin aslım'ın beraber parçalarını sert bir soundla yorumladığı gruptu, şimdilik kendilerinden haber alınamıyor.
(bkz: milk)
(bkz: sütün zayıflatıcı etkisi)
Bazı bitkilerin ve hayvanların türlü organlarında bulunan beyaz renkteki öz su.
semih kaplanoğlu'nun "yusuf üçlemesi"nin ikinci filmi. *
(bkz: yumurta)
(bkz: bal)
fransız kültür bakanlığı sinema dairesi ve berlin film festivalince desteklenen semih kaplanoğlu filmi. çekimleri tire, bergama ve soma'da yapılan film, 60. cannes film festivalinin atölye bölümüne seçilmiş olma özelliği de taşıyor.