bugün

bursa da babasını bulabileceğiniz ülkemizin güzelliklerinden biridir.
Overrated.

Eyvallah lezzetli.

Ama kilosu bes lira olan kestane, litresi bir lira olan su ve kilosu iki lira olan seker karisinca kilosu niye elli lira oluyor onu bir turlu cozemedim.
Fiyatı bursa kafkas pastaneleri baz alındığında fevkalade pahalıdır.

Bursamıza has son derece lezzetli bir tatlı olan kestane şekerini, kardelen veya köfteci yusuf tan son derece makul meblağlara hemen hemen aynı kalitede temin edebilirsiniz.

Nihayetinde hediye götürülürken kafkas'ı, kendimiz yiyeceksek diğer alternatifleri seçmekte fayda var.
Kestane ve şerbet ile harmanlanarak yapılan bir tatlı türüdür. Çikolata kaplanmamış, şerbetinin içinde olanı tercih sebebidir.
Şuan inanılmaz derecede canım çekti. Şöyle kavanozda olanından çikolatasız. işyerinde millete fazla kestane şekeriniz var mı diye soruyorum. Öff hayat çok acımasız.
anlatılmaz yaşanır.
Efsane laaan. Kestane şekeri iyidir iyi.
Kestane sekeri gibi bi sekerin ustune baska bi seker yoktur icinden bide sivi gelmese iyi olcak vicik vicik oluyo ya gerci onunda ayri bi tadi var *
çikolata kaplı olanları da ayrı bir lezzetlidir.
ilk yediğimde bayılmıştım tadına
şimdi ise hoşuma gitmeyen tatlı türü.
olsa da yesek düşüncesi uyandıran tatlıdır.

bursalı güzel sözlük kızlarının getirmesi halinde zehir olsa yenecektir.

erkekseniz getirmeyin.

kendiniz yiyebilirsiniz.
bursa'dan alınması gereken tatlı.

görsel
evde açılmamış 1 paket bulunur...
çünkü bursa'da yaşamış ve bursa'Yı özleyen insanlar kestane şekerini de özler.
ve evde bursa yazan kutuyu gördükçe mutlu olur.

bursa; herbir yerini çok özledim.
özlenen bir lezzettir.

bursalı yazarlar tarafından gönderilmesi beklenendir.
Pahalı fiyatı olmasına rağmen verilen paraya değecek tatlıdır.

edit:olsa da yesek.
Marmara bölgesi ve civarında bulunan mola yerlerindeki zerzevatçı, yiyecek- içecek satıcıları ve bilimum ufak ya da büyük tesislerin olmazsa olmazıdır.
Bursada meşhur olup parası,markası ve kalitesiyle doğru orantılıdır fakat 3-4 adet kestane,1dilim ekmek kalorisi içerir normal olarakta kestane şekeri daha fazla kalori içerir.kaliteli kestane şekeri için (bkz: kafkas kestane şekeri)
3 aydır memleketimden uzağım. özleyeceğimi sanmadığım lezzettir kendileri. Kemalpaşa tatlısını bile özledim o derece yani.
bizim Bursa'nın meşhuru.

bizimkiler getirir hep gelirken...
Bursa nın şişirilmiş, balon şekerlemesi. Vallahi verdiğin paraya değmez, belki bursa lı arkadaşların zoruna gidecek ama. Elimde kendi elimle yetiştirdiğim hakiki balım var. En kral tatlıya ve sekerlemeye bin çeker.
dünyanın en güzel şeylerinden biridir.

şişirilmiş balon diyenleri patlatırım.
Hic yemedigim bir seker. Nedir abi bu kestane bana da gönderin weyy.
ağzımızı sulandıran şeydir.

kardeş niye upladınız bu başlığı. ayıp değil mi ? nereden bulacaz şimdi ?
Akşama çayın yanında hüpletilecek olan tatlı.
Çok pahalı, alınca hiç bir misafire ikram etmem