bugün

sadece bursa'ya özgü bir kavram olmasından şüphelendiğim, hesabına bilardo oynarken kullanılan terimdir. kaybeden öder anlamına gelir.
kangurular arasında bir küfür çeşididir.
Vücuttta ki ölü deriyi atmanızı sağlar. Yani sanılanın aksine kir çıkartmaz esmer kişilerde çıkan ölü deri kir gibi durur.

Bugün bir yapayım dedim yapmaz olaydım kaç saat oldu hala kıpkırmızıyım.
yapacağım derken derimi yüzdüm kızardım, vücuduma ağlıyorum.

doğru yapılması gerekir sözlük, en önemli tanım.
daha doğrusu ve kolayı kese yaptırmak olan eylem.
Vücudun daha iyi temizlenmesi için yapılan şey. Ama çok dikkat etmek gerekir. Kese olacağım derken tenimiz tahriş olabilir. Hafif kuvvet uygulayarak sürmekte fayda vardır. Evet.
Kese yaptırmanın yanından geçemez. Kese yaptırmak daha kolay ve daha verimli sonucu veren olsa da insanı az parça kıyafetin üzerinde bulunmasının getirdiği utanmadan dolayı tripten tribe, şekilden şekile sokan eylemdir. Sonuçta kese temizliktir ve temizlik kişisel olmalıdır. Ancak bu temizlik diğer temizlikler gibi insanın kendi kendine yapmasına olanak sağlamaz. Bu yüzden de başka birine ihtiyaç vermesinden dolayı utanç sebebidir. Birinin oranı buranı derini yüzer gibi şaapması utanılmayacak şey değil en nihayetinde. insan vaziyetin mahremiyetinden sessizliğe gömülüp muhabbet edemiyor bu esnada.
tellak mı arıyorsunuz kardeşim madem öyle gidin hamama.
güncel Önemli Başlıklar