bugün

karşıdakini zerre etkilemez, bazen tiksindirir, bazen güldürür; en çok da kendini kötülercesine övmek prim yapmıştır.

-böyle olmamam lazım ama işte yumuşak huylu, yufka yürekli, karşıdakinden çok kendini düşüne.. ay pardon tam tersi bir insanım.
-evet böyleside çok suistimal edilir*
-dayanamıyorum işte napıyım yüce gönüllüyüm allahta beni böyle yaratmış
-dayanıcaksın, kader*
tevazudan nasibini alamamış insanımsının hareketi.
kendimi övmek gibi olmasın ama ... diye başlayan ve sürekli kendini öven insanın yaptığı eylemdir.
ben çok mütevazi bir insanımdır demek en komik biçimidir bu eylemin bence.
(bkz: i m the best fuck the rest) budur.
reklam yapan yazarlardır. bırakta seni başkaları övsün.
ayrıca şöyle birşeyde var;
(bkz: yazarın yaran entrylere kendi entrysini girmesi)
bir kişinin yapabileceği en gereksiz eylemlerden biridir. Kendine hiç bir kazanç sağlayamadığı gibi insanlara itici gelir.
pek bir marifeti olmayan ve bu yüzden kendini övme ihtiyacı duyan insanların yaptıgı olaydır. sürekli kendini anlatan ve öven insandan uzak durmak gerekir.
(bkz: mastürbasyon)
hiç kimse seni övmüyorsa, sen kendini öv. * *
çok itici bir davranıştır kanımca.bırak karşındaki seni övsün, takdir etsin.
Bu milletin kültüründe geleneklerinde ve tarihinde kendini övmek veya yaptığıyla övünmek yoktur, hatta ayıptır. kendini övenler ayıplanır ve halk arasında bu kişiler pek sevilmezler. görgüsüzlük olarak kabul edilir övünmek.
Tarihimiz en büyük işleri veya kahramanlığı yaptıktan sonra ,aslan payesini bir başkasına verenlerle doludur.Veya hiç kimseye görünmeden bir köşeye çekilip mutluluk gözyaşlarıyla şerefle doludur bizim tarihimiz....
fazla mutevazilik kibirden gelir sozuyle yola cikmis olan bireyin kendisinde diger insanlardan ustun gordugu ozelliklerini konusma yolu ile disariya yansitmasidir. bunu bir kez olsa dahi her insan yapmistir veya yapacaktir. ben yapmam, yapmadim, benim atalarimda yapmamis soylemleri yanlistir; hali saha da attigin golude mi hic ovmedin kardesim sorusuyla bir kezde olsa yapan kisinin eylemi gerceklestirdigi aklina getirilir.
kibirli insan davranışıdır.
(bkz: kendini ovmak) (bkz: mastürbasyon)
basit insan özelliğidir. büyük insan kendini övme ihtiyacı hissetmez, doğaldır.
dozunda yapılırsa karşıdaki insanı etki altına alabilmek konusunda yararı büyük eylem. dozu ise karşıdaki kişiye göre değişir.
tam nasıl yapsam bilemedim, uff bazen ne biliyim işte. öyle yani.
insanlarda tahammül edemediğim şeylerin en başında gelir. Dinlemesi eziyet gibidir. Çok itici bulurum bunu yapan insanları.
Kendimi övmek gibi olmasınla başlar şu kadar maaş şu kadar evim var diye cümle devam eder.
Nefret ettiğim eylem.
iltifat aldığında bile insan içinde kızarıp domates gibi olan birini düşünün.
Bu insan kendini nasıl övebilir ki?
Egoist manyakların yaparken kendinden geçtiği eylemdir.
güzel yaptığım şey sınırlı olduğu için güzel yaptığımda yaparım derim.
oytunkaranı sevmeyen muhalif yazarlar eylemi.bu kişiler yani yazarlar sürekli kendilerini met eder.evet.
ezikliğini baskılama yöntemi. toplum olarak ezik olduğumuz için de karşımızdakinde olumlu etki bırakması normaldir.