bugün

Kişinin kendini övmesi durumudur, kimi zaman yerinde olan bu davranış şekli, kimi zamanlarda da ters tepip yadırganabilecek bir hal alabilir, önemli olan yeri ve zamanı iyi belirleyebilmek bu durumda esas olandır.
Aslan burcu olan şahısların farkında olmadan yapmış olduğu eylem.
Müthiş bı sey ama sadece ben yapınca. Size yakışmıyor yapmayın.
Ahmaklığın en büyük göstergesidir.
kendini övmenin getirisi yoktur, iticilikten başka. o yüzden hep kendimi överim, çekiciliğim eşitlensin diye.

-bu cümle gibi bir şey herhalde.

tabi bazı durumlarda durum değişiyor.

eğer üstünlerdensen, kendinden bahsedince otomatikman kendini övmüş gibi gözüküyorsun.
''Kendini beğenmişlik hakedilmelidir.'' cümlesinden de yola çıkacak olursak ''kendini övmek'' eylemi iticilik-sempatiklik arasında ince bir çizgiye sahiptir. içi dolu beğenmişlik sempatik gelirken, boş beğenmişlik oldukça iticidir.
En sevmedigim eylemlerden birisi. Bunu yapanlar asılmalı hatta.

Allah'tan müthiş harika süper biriyim de yapmıyorum şöyle şeyler.
siz jcma olmak ne demek nereden bileceksiniz?
(bkz: narsist kişilik bozukluğu).
Ne olursa olsun benim asla yapmayacağım eylem. Aslında kimsenin kendini övmemesi gerekiyor, ne gerek var ben şu konuda çok iyiyim demeye? Bu hayatta herkes aynı. benim gözümde sadece iki çeşit insan var iyi insan ve kötü insan.
(bkz: hazreti ben)
Yanımda biri kendini övmeye başlayınca he he o dediğinden diyerek kaçıp uzaklaşmak istiyorum.
her insanda oldukca antipatik duran eylem ama sirf hava atmak icin yapan erkeklerde iğrenc duran, birinden sogumak icin gerekli bir sebep.
ezikliğini baskılama yöntemi. toplum olarak ezik olduğumuz için de karşımızdakinde olumlu etki bırakması normaldir.
oytunkaranı sevmeyen muhalif yazarlar eylemi.bu kişiler yani yazarlar sürekli kendilerini met eder.evet.
güzel yaptığım şey sınırlı olduğu için güzel yaptığımda yaparım derim.
Egoist manyakların yaparken kendinden geçtiği eylemdir.
Nefret ettiğim eylem.
iltifat aldığında bile insan içinde kızarıp domates gibi olan birini düşünün.
Bu insan kendini nasıl övebilir ki?
Kendimi övmek gibi olmasınla başlar şu kadar maaş şu kadar evim var diye cümle devam eder.
insanlarda tahammül edemediğim şeylerin en başında gelir. Dinlemesi eziyet gibidir. Çok itici bulurum bunu yapan insanları.
tam nasıl yapsam bilemedim, uff bazen ne biliyim işte. öyle yani.
dozunda yapılırsa karşıdaki insanı etki altına alabilmek konusunda yararı büyük eylem. dozu ise karşıdaki kişiye göre değişir.
basit insan özelliğidir. büyük insan kendini övme ihtiyacı hissetmez, doğaldır.
(bkz: kendini ovmak) (bkz: mastürbasyon)
kibirli insan davranışıdır.