bugün

hem vizesinden, hem de finalinden 100(yüz) almış olmak, okulda ayrı bir hava takınmama sebebiyet verdi.

cupidae legum iuventuti salutem!
Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü'ne de savaş açmıştır. Sonuna kadar haklıdır, hocamızın yanındayız.

http://anayasa.gen.tr/rektore-acik-mektup.htm
öğrenci dostu, anlaşılır hukuk kitaplarıyla gönüllerde taht kurmuştur. sağolsun, varolsun.
bolca akademik kitabı bulunan, üslubu da hayli sade olan bir hukukçudur. kitaplarını özellikle 1. sınıfların anlayacağı dilde yalın bir şekilde kaleme alır. kitaplarında resim, tablo vs. kullanmak onu diğer akademik yazarlardan zannımca ayırmaktadır. her hukuk fakültesi öğrencisinin ismini bildiği ve benim bizzat oturup tanışmak istediğim bir şahıstır kendileri.
Bolca akademik kitabı bulunan , birçok kaynaktan beslenmesiyle hakimiyetiyle en ayırıcı yönü sistematik anlatımıyla önemli bir hukuk adamıdır.
kamu hukukunu bana sevdiren adam.birinci sınıf öğrencisine öyle ağır kitaplar gitmiyor,kemal hoca da bunu bildiği iiçin olabildiğince sade anlatıyor konuları.ha sade ama içi boş da değil, en baba kitaptan daha çok şey de öğretiyor o ayrı.
Kamu hukukunda ciddi arastirmalar yapmış. Anayasa hukuku bi hocam vardi dersanede cok severdim. Komik anlatirdi ogretirdi de. Bilin bakalim kimin ogrencisiymis.
Son anayasaya değişikliği teklifi hakkında makale yazmış anayasa profesörü. Dilerim ki diğer akademisyenler de korkusuzca fikirlerini beyan etsinler.

ilgili makale için:
http://www.anayasa.gen.tr/elveda-anayasa-v2.htm
anayasa hukukçusu.

hukuk fakültelerinin daha çok 1. sınıfında görülen anayasa'ya giriş ve diğer anayasa derslerinde mutlaka ve mutlaka ders kitabı olarak seçilen, bazen farklılıklar olabiliyor, kitabın yazarı.

olaylara birçok açıdan bakarak, öğrencinin perspektifini genişleten bakış açılara sahip, birçok durumu ele alarak, ulan şimdi ne olacak, durumuna düşürmeyecek derecede derine inen bir hocadır kendileri. ve kitaplarının her birinin iki çeşidi bulunmaktadır, içerik bakımından. çoğu meslek yüksek okulundaki öğrenciler, yine kemal hocanın bu daha yüzeysel ve daha kısa tutulmuş kitaplarını kullanır, hukuk fakültelerindeki öğrenciler için de ayrıca, geniş ve derin bilgiler içeren kitabı vardır.

çok iyi bir hukukçu olduğu, her cümlesinden anlaşılıyor kitaplarında.
Bir çok hukuk kitabının aksine dili gayet anlaşılır ve sadedir. Kitaptaki doktrinleri, anlaşılır bir dil ile açıklayarak kitabı yazan Gözler, alanında en iyilerinden birisidir. Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesidir kendileri.
şahsen tanımam ancak anayasa hukuku üzerine yazdığı kitap sade ve anlaşılır nitelikte o kitabı beğenirim .
Erdoğan teziç'ten sonra ilaç gibi gelmiştir. Akademik dille yazacağım diye kasmayıp hem hikaye anlatır gibi, akıcı bi şekilde anlatır hem de terimlere yer verir. Özel hukukta da bir Kemal Gözler olsa tadından yenmez. Ha kendisi pozitivist olduğu için bazı görüşleri çoğunlukça kabul görmez,yekten Gözler çalışıp sonra dumura uğramayın derim.
adamın hukukun her alanında yazdığı kitapları var. adam başlı başına ayaklı kütüphane resmen. anayasa hukukunda bir süheyl batum kadar uzman olmasa da alanının en iyilerinden diyebilirim.
Kaliteli biridir. Hukukun temel kavramları kitabı kısacıktır ve bir çocugun bile anlayabileği dildedir. Dıger tuğla kitaplardan bahsetmiyorum bile
2 ciltlik idare hukuku eseri oldukça faydalı ve yol göstericidir.
anayasa dahil tüm kamu hukuku dallarında eserlerinde rahat anlaşılır ve hayatın içinden bir dil kullanan profesörümüz, sevilir sayılır.
güncel Önemli Başlıklar