bugün

kemal derviş'in mezun olduğu, adından da anlaşılacağı gibi londra'da bulunan, dünyanın en iyi ekonomi akedemilerinden biri. her canı isteyen gidipte master yapamaz. belli bir not ortalaması gerekir.
tarihteki birçok ünlü iktisatçının yetiştiği ve ders verdiği okuldur.
university of london'a baglı olan ekonomi ve siyaset alanında aşmış okul. kendi alanında dünyanın en önemli isimlerine ev sahipliği yapmış, şu an ki ögencileri gelecegin yöneticileri olan üniveriste. tam adı London School of Economics and Political Science dır.
bilgi üniversitesi, external programlarının türkiye deki temsilcisidir. hiç londralara gitmeden burdan diplomasını alabilirsiniz(tabii external diploması).
tarihi de ilginçtir sosyalizmi ve sosyalist düşünceyi ilerletmek amacıyla miras bırakılan bir para ile kurulmuş, uzun süre fabian society tarafından yönetilmiştir. demokratik sosyalizm kuruluş amacı olsa da zamanla ideolojiden uzaklaşmış günümüzdeki halini almıştır.
(siyaset meydanında kalkıp, "burası üniversite: bilim yeri. lütfen siyaset bulaştırmayalım!" gibi sözler sarfeden elemanların böyle birşeyi anlamaması normaldir.)

http://www.lse.ac.uk
(bkz: preston school of industry)*
hicks, hayek, merton miller, mundell, akerloff gibi unlu ekonomistlerin geçmiş zaman icersinde ders verdikleri, londranın gobeğinde aldwych semtinde houghton street ten baslayan açık kampuslu bir şehir üniversitesidir (londra üniversitesinin bir koleji).

Bu okuldan mezun binlerce insanın arasında başkan John F. Kennedy, ünlü terörist çakal carlos ve Mick Jagger sayılabilir.

Kampusun icinde yer alan three tuns isimli pub, vakit geçirmek için çok keyiflidir. Bunun dışında okulun birbirine yakın binalarının arasına gerilen ağlar ile stres sonucu olabilecek potansiyel intihar olaylarının önüne geçilmiştir. *
vaktiyle pek sallamadığım patronumun buradan mezun olduğunu ve krüschner'in evinde yatmışlığı bulunduğunu öğrendiğimde bir anda gözümde karizma patlaması yapmasına yol açmış sosyal bilimler alanında dünya okullarının padişahı olan dalga motor.

ps. adam "demek anthony smith'in kitapları sizin okulda okutuluyor ha? vay anasını" şeklinde bir cümle kurdu.**
özel üniversitede istediği ortalamayı yapan tiki kızlarımızın aktığı paralı okul. bu okul marx falan döneminde havalıydı. şimdi numarası yok.
bir dönem hayallerimi süsleyen dünyanın en iyi iktisat ve işletme okuludur.
vedat milor'un mezun olduğu taşşaklı üniversitelerden biri.
deliriyo bunu bitiren aman dikkat.

görsel

(bkz: based on a true stroy)
gezmişliğim vardır, oldukça tatlı, londra'nın tam merkezinde ama kampüssüz okuldur. hukuk masterına talibiz.
bu sene yaz okuluna gittiğim okuldur.
niye şanının şöhretinin bu kadar iyi olduğunu anlıyorsunuz. derse gelmeden önce o konuyla ilgili powerpointlere ulaşmak, hangi soruların üstünde durulacağını görmek mümkün. "seminar" adı verdikleri derslerle de bir önceki günkü dersin üstünden geçiliyor, programın gerisinde kalmanız engelleniyor.

aslında bunlar kulağa basit şeyler gibi gelse de, insan etkileniyor kendi eğitim sisteminden sonra böyle bir deneyim yaşayınca. llm'ler 18 bin pound civarındadır, londra'daki yaşam masrafları da eklenince ciddi birikim istediği doğrudur. buranın herhangi bir kursu, kısa süreli olsa bile, cv'de oldukça iyi durur.

master için 3,4/3,5 civarında ortalama istedikleri yazıyor.

yeri londra'nın göbeğindedir, kampüs büyük değildir ama şirindir, kütüphanesi sosyal bilimler alanında avrupa'nın en iddialısıdır.
kısaca elesi.
Guzel olduguna emin oldugum yer.
allah nasip ederse master yapmak istediğim okuldur. çalışıyorum, uğraşıyorum, hak etmek istiyorum.
dauphine ile birlikte master hedeflerimden biridir.
iyi bir okul değildir. ingilizlerin yabancı uyruklu zenginleri söğüşleme fabrikası pardon okuludur. ingiltere dışından ne kadar kodoman zengin çocuğu varsa bu okula geliyor. parayla gireceğin okuldan eğitim kalitesi, prestij falan beklemeyin.
eskiden gidenleri değil şimdi gidenleri dikkate alacaksınız. şimdi gidenleri söyleyim.

(bkz: elif can yetim)

(bkz: güzide sofi)

bunların bile gidebildiği okuldan ne hayır bekliyorsunuz?