bugün

yoktur türk kızı gibisi. * *
japon olursa daha bir tatlı gelen sevgili.
hayatını bbg gibi ortaya döken sevgilidir.

kimi blog sayfası yapar. sevgilisiyle dünyanın dört bir yanında seviştiğini milletinin gözüne sokmak için onlarca fotoğraf koyar.kırık dökük türkçesi bir o kadar ingilizcesi ile saçma sapan cümleler ile süsler. msn messenger avatarına sevgili ile fotoğraf koymaktan on seviye ötedir bu durum. çünkü hanım kişi (!!!) * etrafına bu benimdir dokunanı yakarım mesajını vermektedir. havuzda denizde orda burda ne kadar yapışık fotoğrafları varsa blog sayfasındadır. blog nedir ne değildir bilncinde değildir.

aşk güzeldir aşk yaşanılasıdır aşk hayatın anlamıdır. belki aşk ben seviyorum herkes bilsindir.

ama aşk orta malı değildir aşk gizemdir. işte bu yüzden yabancı sevgili aşkını ortaya koyarken bir şeyleri yitirmektedir. aşk iyelik eksizdir. aşk sahipsizdir.

edit: hayatını bbg gibi ortaya dökmeyi etik bulmuyorum hele aşkı hele yatak odasını dünyaya açmayı.
bir kaç dil bileni hora geçer.
e bir de uzaktaysa...
pazartesi çarşamba italyan , salı perşembe alman ,cumalar fransız , haftasonları ortaya karışık istiyorum hayatım.
çok uzak kültür olunca daha zor olandır.istediğin kadar onun konuştuğu dili bil,o kelimeleri hissederek de söylse,insan yine o kelimeler arasında uçurumlar hisseder.manyakça yurtdışına kaçma planları yaptırtır adama,bakakalır insan gidenin ardından,atamaz kendini uçağa,serde vatan var,aile var zira lakin insan onca tecrübeden sonra anlıyor ki sevdikten sonra bırakın uçağı yürüyerek bile gitmek istiyor,ser mer kalmıyor,aşk zaten biraz da delilik değil midir?
en kotu ihtimal ingilizceyi gelistiririm diye baslayan, amerikaya alismami kolaylastiriyor deyip surdurulen, bi zaman sonra omur boyu surmesede olur kalici oturum almama yardim eder deyip ayrilmamak icin bahaneler uydurup hem baskalarini hem kendini kandirmana sebeb olan, ayrilmamak icin okul uzattiran, master hatta doktora yapmaya sebeb olabilen, 1-2 ay bile ayri kalmak zorunda olsan insani hörül hörül aglatabilen sevgilidir.
12 saat mesaiden sonra algının eksilerde dolaştığı anlarda her cümleyi ikişer kez sorup yazışılarak anlaşılmaya çalışılan insan evladıdır ki candır, hele az cesareti olsa, gel dese gidilecektir yahut gelse her şeyden vazgeçilecektir ama. *
çok ciks bir şeydir. havalıdır.
öyle sanıldığı kadar güzel değildir. bi kere arada kültürel fark olduğu için güldüğünüz şeyler, beğenileriniz değişiyor ki bu bence büyük sıkıntı. ayrıca kavga esnasında kendiniz tam ifade edemiyorsunuz. dile ne kadar hakim olursanız olun daha önce türkçe sinirlenmiş birisi hep öyle sinirlenir. yani bakmayın ergenlere tatlı geldiğine. aslında çok zordur. evet.
--spoiler--
ohh miss
--spoiler--
genelde uzaklarda bir yabancının elini tutan güzel bir kadındır. hayaldir.
dile hakimsen çok güzel de kavga edilir. hatta kavga olayına başka bir boyut katılır.
Kazım Koyuncu'nun kaldım istanbullarda sözüne benzer olarak, Londralarda kalmama sebep olan insan üstü yaratık.
dil geliştirmek için birebirdirler. sadece dil/lisan amaçlı olarak vakit geçirirseniz* size yararı inanılmaz boyutlarda olacaktır.
sana yabanci sevgiliden yegdir.

seni tanimayan, anlamayan sevgili de bir nevi yabanci sevgilidir zaten. ama kulturune degil sana yabanci.
Iğrenç bir olay.

Türk erkeğinin değerini anlıyorsunuz.
Sevgili gözüyle bakılmayan ama sözde sevgili olan insandır...
Hayatta bir kez edinilmesi gereken şey. Başka bir ülkenin Kültürünü, dilini daha iyi öğrenebileceğiniz bir şey olamaz gerçekten.
Ama karşılıklı iğrenç espri yok, teyzelerin konuşmalarına anıra anıra gülmek yok. Ne anladım ben o sevgiliden.
belki harikadır. belki bir türkle yapamadığınız pek çok şeyi keyif ve özgürlükle yaparsınız. ancak bazen öyle olur ki kavga edersiniz sayfalar dolusu cümle sarfedersiniz ama karşılamaz "lan senin yaptığını çorumlu yapmazdı" cümlesinin insanın ruhunda getirdiği rahatlamayı. anlatması zor, yaşamak lazım. kendi adıma yine de en çok mutlu olduğum sevgilim.
bir rus kızıysa tadından yenmeyen olay. Geçen yaz ilk defa rus bi kızla çıktım. Daha önce alman, ingiliz sevgililerim oldu. Rusları beğenmeyiz pek, temiz olmuyolar. Ilk kez bi rus kızıyla çıktım ve şimdiye kadar en derin iz bırakanı o oldu.

Çok istedim buraya yerleş diye ama o ciddi bi ilişki için beni düşünmediğinl söyledi. Türk kızı gibi diil yabancı kızlar. Açık açık konuşuyo. Adam gibi.
Güzel severler, güzel sevilirler. O konuda bir sıkıntı yok; sana dünyanın en değerli insanı olduğunu hissettirebilecek kadar sevgi ve saygı duyar çoğunluğu.

Lakin bir insanı anadilinde seveceksin, "söyle gadasını aldığım" dediğinde boş gözlerle bakmayacak, kelime oyunlu cilveleşmelerinde sana göz süzecek gelip bir alt dudak alacak. Birini seveceksen anadilinde seveceksin. Ya adama/kadına vereceksin türkçeyi her yönüyle öyle alacaksın nikahına ya da "mantık" ilişkisi yaşayıp geçeceksin. aşk olacaksa anadilde olacak.
tüm türkiye'de ki karşı cinsi bitirdiniz, yabancısı kaldı.
inanmak başarmanın yarısıdır. hadi koçum, hadi aslanım başaracaksın.
HALI hazırda italyan olanından mevcut.
her yaz her biri gelir itina ile itelenir. (bkz: animatör)
vatsaptan yazan ama metin mesajına gelince cortlayan ibnedir.vapsapta dk sında yazan mesajda 9234759828 dk cevap vermeyen yavşaktır.arada mesafe var diye ayrılan uzaksevmez , dinimiz farklı benim ailem var diye son rötüşün amına koyan cemaatcidir.başında herşey güzelken sona yaklaşınca bahneler uyduran salaksı bir varlıktır.