bugün

bir çeşit baharat.
güneşli ve sıcak yerlerde yetişir.sindirimi kolaylaştırır. kramp çözücü, balgam söktürücü ve dezenfekte edici olarak kullanılır. (bkz: kekik çayı)
en iyisi datça'da yetişenidir.
mideye iyi gelir. mideniz bulanıyorsa kekik suyu için. ama hassas mideler sulandırarak içmelidir. çübkü çok güçlüdür. acıdır ama birebirdir de.
ızgara ete çok yakışan bir baharrattır.
(bkz: origanum)
antioksidan ve antikanserojen özelliğe sahip bir baharat. ayrıca tavuk yemeklerinin vazgeçilmezi.
tost ekmeğinin üzerine serpiştirilince de basbaya güzel olan baharat.
bedeni kuvvetlendiren, kandaki seker miktarini azaltan, bagirsaktaki solucanlarin dusurulmesine yardimci olan baharattir.
her yemege mi yakısır her ortama mı uyar? fıstık gibi baharat valla. menemene de uyar pizza'ya da.
bilimsel jargonda thymus serpyllum olarak yer bulan, içinde bulunan yağlar sayesinde vücut dinlencesine müthiş katkıda bulunan, mutfakta kullanılırken et ürünlerine pişmeye yakınken serpiştirilen leziz çayır çimen bitkisi.
bilimum et ürününe* * * * * çok yakışan ve lezzet veren, şifalı baharat.
kaynar suyla iki yemek kaşığı kadar karıştırılıp yüze buharı verildiğinde yumuşacık bir cilde sahip olmanızı sağlayan baharat.
sozlukte entry girebilme ozelligine sahip yeni bir yazar, hatta oylama butonlari bile var. eger uslu bir yazar olursaniz belki bir gun ondan mesaj bile alabilirsiniz.
6. nesil yazar. fetişizm derecesinde sevdiğim bir baharattır ayrıca kekik. atmadığım yemek yoktur.
efendim bunu marketlerde catir catir para karsiligi satilan sehirlere nazaran canakkalede buna para verilmeyen sehirdir. ha canakkalede marketlerde satilmazmi oradada satilir.
genellikle ızgaralarda ve sotelerde kullanılan muhteşem baharat.
zeytinyağının pezevengi.
köftenin metresi.
baharatların en bileylisi.
bıçak gibi keskin.
halbuki dağda, çayırda hiç de öyle durmaz.
meyve bıçağı ile bile kesilir.
bizim buralarda karaburun'da bunlar muhteşemdir.
bununla beraber salataya, makarnaya, ete, tavuğa, omlete eşlik ederler.
sanırım vazgeçilmez baharatımdır.
kokusu yeter.
bir cezve su içinde 2-3 çay kaşığı kekik kaynatılıp içilirse ilaç niyetinedir. hafif acı olur ama temizler adamı içten içe.
mis kokusuyla doğanın bize verdiği muhteşem bir hediye. egeliler için zeytinyağı kadar vazgeçilmez bir tat.
--spoiler--
kekik kokusu duydum
kekik kokusu koynunda huysuz gecenin
uyandım birdenbire
haydi dedim yüreğim gidelim bu şehirden
bu şehir koparmak istiyor beni özlemlerimden
yorgunum;
çünkü yorgunluğumun yaşamak gibi bir anlamı var
yine de yaşamaktan duyduğum mutluluğun tadına
düşmanlarım ulaşamazlar...
--spoiler--
*
kilosu 6-7 milyon olan baharattır.
oldukça faydalı baharatlardandır. etli yemeklere çok yakışan bir lezzeti vardır. bazı bölgelerde suyunu cıkartırlar. özellikle mide üşütmelerine faydalıdır. litresi 30 40 liradan satılır.
marketlerden satın aldığımızla, kendi ellerimizle hazırladığımız arasında kocaman farklar olan baharattır.
zira kendi ellerinizle hazırladığınızın kokusu ve aroması çok daha keskin ve kalıcı olacaktır.

kırmızı et sevenlerin favori baharatıdır da aynı zamanda.