1. 0.
  (#38429781)

  kazak,kırgız,tuva,karakalpak ve özbeklerin çekik gözlü olma nedeninin moğol imparatorluğu yüzünden olduğunu bilmeyen yazar bir demiş çekik gözü kaybettiniz o kazakların moğollar ile karıştıkları için badem gözü kaybetmesi olmasın koçero

  Ya işte tarih bilmek önemli

  (bkz: adam moğol çıktı rıza baba)
  6 -2 ... kama tarkan dondu
 2. 0.
  kazak 'kızıl' süvarilerinin alman panzer tanklarına ve zırhlılarına verdikleri tahribat rommel'in el-alameyn yenilgisine yakın bir tahribattır.
  al alameyn'de montgomery'i yere göğe sığdıramayan müttefikler en az rommel'e verilen tank zayiatı kadar tank yok etmiş kazak kızıl süvarilerinden hiç söz etmezler.
  nazi tanklarına yiğitçe ellerinde el bombaları ve molotoflarla saldıran kızıl kazak süvarileri yüzlerce alman tankını sovyet topraklarına gömdü.

  bugünlerde devşirme ve dönme atalarına rahmet okutacak şekilde (rum mehmet paşa-kuyucu murat) türk -kazak düşmanlığına başlayan osmanlı torunları türk insanı tipini de kendilerine uydurmaya çalışıyorlar.

  yenisey-lena karanlıklarından beri çekik göze sahip göçer siberya ve asya kabilelerinin insanlarını da bunlar aslında türk değil mogollarla üreyip bir ırk yaratmışlar diyerek bugün gerçek türklüğün bayrağını taşıyan kazaklara saldırmaktan imtina etmiyorlar.

  alman çoban köpeğini de mavi kurt diye yutturmaya çalışıp arap bayraklarını dalgalandırıyorlar.

  ve işin daha kötüsü nasıl bir aşağılık mahluklarsa bu dönme -devşirme ''sünni'' ırkçılar kazak kadınlarına olmadık hakaretler ediyorlar.

  biz bunları hülagü'nün zamanından biliyoruz cavlakileri ve kürt keldilerini eğitip anadolu'da onbinlerce türk ve anadolu halkı insanını katlettiler . başlarında da moğol destekli mevlana'nın erkek sevgilisi''türk''şems vardı.
  zaman değişiyor ama bu aşağılık mahluklar işbirlikçiler değişmiyor dün( **) orta anadolu topraklarında türk kadın savaşçıları katleden cavlakileri öven zihniyet kazak kadınlarına olmadık iftira ve hakaretle saldırıyor.

  aslında durum belli işbirlikçilik müesses nizama hizmet ve parsa toplamak. ve aşağılık ırkçı kimliklerini saklamak. bunları biz 1970'lerden biliyoruz ''türk ve sünni ırkçılık maskesi altında şems'in katliamlarını 70'lerde de sürdürmeye çalıştılar .en baş düşmanları türklük kültürünü ve alevilik geleneklerini sürdüren insanlara saldırıp yok etmek.

  maalesef bu aşağılık ırkçılar hem sünni hemde türk hemde arap halklarının maskesini takıp efendilerine hizmet ediyorlar. islam-türk sentezi maskesini nasıl alavileri türkleri kazakları aşağılamak için kullanıyorlarsa ,arap-islam masklesini de arap halklarını kötülemek için kullanıyorlar.

  maskeleri düştükçe de daha da saldırganlaşıp kuduruyorlar.

  aşağılık olmak kimliğini inkar etmek böyle bir şey.
  2 -7 ... baris hemen simdi
 3. 0.
  Kazak değil bu kazaklara sövmeyin yani kazak taklidi yapan bir adet ergen.

  Nick almayla olsa şu an ünlü dj ben olurdum bebeyim.
  8 -3 ... lin kuei
 4. 1.
  kazakistanli
  1 -1 ... bay efendi
 5. 2.
  Kendini kazak sanan bir şizofren bende hui çinlisiyim hırbo

  şimdi beni de donuza alabilir.
  5 -2 ... lin kuei
 6. 3.
  Ayriyeten türkler türk değıl gibi birşey demişsin kaldır o entryleri tamam uyarıyorum bak adam gibi yazı yaz bir daha türklere laf atayım deme
  kazakistanli
  8 -1 ... lin kuei
 7. 4.
  Eğer kalasnikov sevmiyorsa benim de sevmediğim troll yazar. Donuza ekledim gitti.
  5 -2 ... lost soul of stranger
 8. 5.
  Koylu ve vandal bir guruh.
  ... canks
 9. 7.
  siz ikinizde başıma tarihçi kesildiniz amk. diyerek bana mesaj atan ama nedense(herhalde cevap veririm korkusuyla) özel mesaj alımı kapalı değişik

  ulan pezo tarih konusunda senin eline vermek için tarihçi olmaya gerek yok özel mesaj alımını ne kapatıyorsun amk, aç yigenim aç özelden konuşalım.
  5 -2 ... lin kuei
 10. 8.
  Boş bir tip. Milletin nick altına gelip küfür ediyor. Aslında benim aydinoglu olarak gelip senin nick altına yazmam bana yakışmıyor. Aynı sınıfta yazar değiliz çünkü.

  Ama buraya gelip yazma nedenim şu. Kalasnikov a olan dil uzatman. Adam Sözlükten gitti işte. Daha arkasından ne car car konuşuyon. Mahalle karısı gibi dedikodu yapma. Karşında taraf yokken böyle saldırı yapmak adamlık değildir.

  Ben senin gibi ne yeni yetme tipler gördüm. Kalasnikov a laf atıp durma. Seni rüzgarım değil, bakışlarım mahveder.

  Efendi ol. Adam gibi yazarlık yap. millete dalaşma. Primci seni. Evet.
  17 -4 ... aydinoglu 45