bugün

inanılmaz güzel bir şehir. mezarlığı inanılmaz büyüktür. fakat hala birilerine yer vardır.
mantısı,pidesi,ayısı meshur birde.
telefon kodu "352"
kendisi güzel insanları çirkin olan şehirlerden. her durumda olduğu gibi bunda da istisnalar vardır fakat bir şey biliyoruz da konuşuyoruz yahuu.
toplam nüfusu : 1.060.432
türkiye nin seksenbir vilayetinden sadece birisidir.
hamurişi ve mantı dendiğinde akla ilk gelen ilimiz.Yağ mantısı,yağlama,kete,mantı gibi muhteşem yiyecekler hep bu ilimizdeki kadınların eseridir saygı duyulur, afiyetle yenilir..
Gerçekten Kayseri son yıllarda baya gelişmiş ancak kafa yapısı çok önemli.Mesela öğrenciye bakışları samimiyeti gelişmedikçe malesef şehrin gelişmesi yeterli olmuyor. Sakın buradan bu ilimizi kötülemek istediğim düşüncelerine kapılmayın, ben sadece gelişmeye tek yönlü bakmayın daha ılıman olun hem siz hem Kayseri'ye gidecekler kazansın diyorum.
tramvayla birlikte trafik bakımından istanbul'u aratmayan şehir.
yılın ilk karını görmüş şehir. üşütüyor.
sıkıcı bir şehir. benim şehrim.
onca görülen, gezilen şehirden sonra her nefesimde nefretimi körüklediğim, insanı tuhaf, yaşadığını hissettirmeyen, yaşlandıran, mucizlerden, düşlerden, sevgiden yoksun pasaklı,çirkin şehir.çirkin insanlar şehri. başka yaşamlara hoşgörü göstermeyen fakat hoşgörü dinini de kimseye bırakmayan,iki yüzlü, para meraklısı, ruhsuzlukları yüzünden insanlarının iyice çirkinleştiği şehir.

bir kentte hiç mi bir şey güzel olmaz kardeşim? estetik yok, esneklik yok. boktan bi yer. tarife bile hacet yok.
biraz abartacak olsam da, sabit bir meslek grubu yoktur. genelde bağlı olduğun şirkette her yerde kullanılmaya çalışılırsın, tam verim alma misali. söylenilenler doğrultusunda maaş da oldukça kıttır.

meşhur bir fabrika sahibi olan arkadaşımın abisiyle olan diyaloğum.

- pringles naber?
+ iyi abicim, okumaya devam işte.
- ne okuyorsun?
+ anadolu üniversitesi ingilizce işletme.
- haa, açık öğretim mi?
+ yok örgün, açığı yok zaten.
- işin zor be gülüm?
+ niye abi hayırdır?
- valla organize de 500-600 lira'ya iş bulursan dua et.
+ haklısın abi, ben de 500 lira'ya organize'de çay servisi yapmak için okuyorum.
- +'?/

(bkz: memleketim)
erciyes dağı eteklerinde bulunan, orta anadolunun en büyük, en görkemli ve en gelişmiş şehri.
Mantısından ziyade iskender kebabı meşhur olmalıydı. kale yakınlarında bulunan mekanın yaptığı iskender kebap'tan yemişseniz asla vazgeçemeyeceğinizi garanti ediyorum. Zaten mekan, iskenderin yurdu olarak kayseri'yi işaret ediyor. Türkiye'nin en iyi iskender'ini kayseri'de yiyeceğimi hiç sanmıyordum ama bu bir gerçek sayın bursa.
tramvay ıyla yolculara büyük ferahlık getiren memleket.biraz alışması zor oluyor insanların ama bu da geçer.
(az önce erciyes üniversitene yazdım. son senem kayseri.şiirimi bekle.)
hayatımda gördüğüm en sıkıcı şehirdir. insanı da biraz tuhaftır.
Ankara,Eskişehir ve Konya ile birlikte orta anadolu'nun en zengin dörtlüsünü oluşturan şehir.
mantısıyla, sucuğuyla insanı büyüleyen bir mutfağa sahip şehir.
2010 dünya basketbol şampiyonası a grubu'na evsahiblği yapacak olan şehir.
büyük şehirde yaşayan bir bireyin, 2 haftadan fazla kalması mümkün olmayan asosyal bir yer olmakla birlikte
zengin olduğum zaman eğlence mekanı açmayı düşündüğüm şehir.
ilginç esnaf tiplemelerini barındıran şehir.
hesap 6 lira tutar çay içilmiştir. 10 lira bırakılır masaya. garson:
- 4 lirayı bahşiş mi bırakacaksınız?
türkiye'de ve dünyanın birçok yerinde bahşiş bırakmış bir insan olarak yüzde 70'e yakın bahşiş bekleyen bu kayserili garson arkadaşa, şahsıma abromovitz muamelesi yaptığı için teşekkür edip gururlanmalı mıyım? yoksa salak yerine koydugu için üzülmeli miyim?
esnafı hakkaten tuhaf olan bir şehirdir. taksimetrede 7.1 lira yazmaktadır. kayserili taksiciye 7 lira verilir.cepte 3 tane 50 bir tane de 100 lira vardır. taksici (kayserili) "10 kuruş daa verecenn" diye seslenir.10 kuruşun olmadığı bozabilecekse 50 lira verilebileceği söylenir yanıt olarak. taksici(kayserili) düşünür ve 42 lira bozuk var der.
universitesine giden ögrneciler tarafından çok bagnaz bir halka sahip oldugu idda edilen bir sehrimizdir.
sarımsak kokulu şehir.
güncel Önemli Başlıklar