bugün

(bkz: vesna jelic peker)
insan görünümlü yaratık. insan değil bu.
basketbolun bıçkın delikanlısı. kah kendi potası altında rebound alırken kah rakip pota altında basket atmaya çalışırken görülür. rakip basletbolcuların kabusudur. boş zamanlarında faul yapmayı çok sever. parkenin her santimetrekaresinde ayak basmadık yer bırakmaz, canını dişine takar, kazanmak için çirkeflik yapmaktan geri durmaz, faul haklarını sonuna kadar kullanır. all star maçında bile 5 faulle oyun dışı kalabilmiş ender oyunculardan biridir belki de tektir.. all star 2010 mvp seçilmiştir.. sanırım maç sonuna kadar 5 faul almadan durabildiği için verdiler..ama seviyorum keratayı be..
kaya pekeri en güzel özetleyen cümle ise şimdi ismini hatıramadığım bi maçta rakibine yaptığı bloktan sonra murat kosovadan gelmiştir: "kaya da kaya gibi".
şöyle bir adamdır;
http://img25.imageshack.us/i/kayax.png/
kobe bryant'a hayran basketbolcudur. kobe bryant - michael jordan kıyaslamasında kobe bryant'ı desteklemektedir.
bu seviyeye gelip de hala nasıl böyle kötü serbest atış attıgını anlamadıgım basketbolcu. iki saat ölçer biçer gene kaçırır. enteresandır.
mehmet'in sakatlığında 12 dev adam'ın tek gerçek pf'si kerem gönlüm olarak görülüyor. onun da geçtiğimiz sezon yaşadığı olaylar ve durumu malum. o halde kaya peker neden milli takımda yok? belki de o bölge için kerem gönlüm-enes kanter ikilisi düşünülüyor. ersan'ın da 4 numaraya kaydırılması planlanıyor. tabi bu durumda milli takımın üç numarası kalmıyor. o da ayrı mesele.
fenerbahçe ülker ile 2 yıllık sözleşme imzalamış basketbolcu.
fenerbahçe ülker e transfer olmuş, gelişimi hiçbir zaman istenen seviyeye gelememiş ve gelemeyecek olan basketbolcu.
fenerbahçemize yakışmayan basketbolcu. her ne kadar yetenekli de olsa spor ahlakından yoksun, vurdumduymaz bir oyun tarzına sahiptir. rasim başak gitti hemen aynı tip bir adam bulundu diyorum. üzülüyorum. ömer aşık gibi genç bir yetenek harcanırken bu kaya pekere bel bağlamayı yanlış buluyorum.
koyu galatasaraylı* olmasına rağmen fenerbahçe'ye imza atmıştır. böyle bir sorun hep var zaten. ne ibrahim kutluay'ı, ne mehmet okur'u, ne hidayet türkoğlu'nu galatasaray'a getiremezsiniz çünkü fenerbahçelidirler. ama galatasaray taraftarı basketbolcular, beşiktaş'a, fener'e koşa koşa gidiyor, yazık. yemişim böyle taraftarlığı, 3 kuruş eksin alın da kendinizi ezmeyin böyle.

peheeyt, ender'in* boynuna galatasaray atkısı dolamaya çalıştığın gün dün gibi aklımda. yürü git, ne halin varsa gör. paranı güle güle harca.
fenerbahçenin taraftarın istemediği işleri yapmaya devam ettiğinin göstergesidir bu transfer. * * * *
efes' ten gitmesine,özellikle de fener' e gitmesine sevindiğim tek oyuncudur.iyi ki varsın !
saçma sapan bir transferdir, gereksizdir.
kaya iyi oyuncu ama gitsin başka takımın iyi oyuncusu olsun.
ben fenerbahçe'de görmek istemiyorum onu.
sadece ben değil, birçok taraftar görmek istemiyor ama; para sen nelere kadirsin.
hem kaya peker'in hemde fenerbahçe'nin karşılıklı yüzsüzlüğüdür, gevşekliğidir. son 3-4 yıldır aralarındaki final münasebetleri nedeniyle birbirlerini ezmiş, aşağılamış iki kulüp arasında nasıl böyle bi' ticaret dönebilir diye düşünülesi olaydır. taraftarlar duygusaldır ama bu iş ticaretten öte değildir.
(bkz: emre belözoğlu)
(bkz: sergen yalçın)
(bkz: servet çetin)
(bkz: vb)
sabah sabah transfer haberini okuyunca şok geçirmeme neden olan basketbolcu. günüm rezalet oldu. onu kulübe kazandıran zihniyete yazıklar olsun diyorum. kendisine de tez zamanda o kutsal formayı giymeden üstünden çıkarmasını diliyorum.
bacaklarım kalınlığındaki kolları ile bodyciye benzettiğim manken kesimli basketçi abimiz.
fenerbahçe beşiktaş maçında bizim bench'e dönüp hareket yaptığı zaman uyuz olmuştum bu adama fener nasıl olurda böyle bir adamı alır.
çubuklu formanın çubuklarının bi tarafına girmesini arzu ettiğim öküzümsü basketçi. real in barçanın bulls ın deli gibi almaya çalıştığı gencecik ömer aşığa sahip olmuyosun gidipde aldığın adama bak.

(bkz: töbee töbee)
büyük ihtimalle aydın örs'ün istediği transferlerden biriydi kaya. başta bende bu transfer için kuşku duysam da transferi isteyenin aydın örs olduğunu düşününce içimde fazla kuşku kalmadı. ömer aşık ve semih erden'in * takımdan ayrılacağını düşünürsek uzun rotasyonu için gerekliydi ve bu transfer yapıldı diye düşünüyorum...
ne demiştik;

(bkz: bir gün herkes fenerbahçeli olacak)
fenerbahçe'ye yakışan bir transfer. *
yıllarca fb ye küfür etmiş yüzsüz bir adamın para için neler yapılacagını ( tükürdügüü yalamak) gösterdi.. ayıp!! yazık !! bunu okuyorsan kapat hemen yat !! daha fazla alçalamazsın gözümüzde !!!
koyu bir beşiktaşlı olmasına rağmen fenerbahçe ülker ile anlaşmış olan basketbolcu.
beşiktaşlı filan olmayan gerektiğinde istediği kaprisi yaratıp takımda bölünmeler yaratan,kulisler yapan,beşiktaşın 2006-2007 sezonunda ulebte final four oynamasında büyük katkısı bulunan(o ana kadar taraftar kayayı bağrına basar)ancak final fourda takımı tam anlamıyla satan net şampiyon olabilecek beşiktaşın şampiyon olmasını engelleyen faktörlerden biridir.Bu sene fenerbahçeyle akatlara gelip ekstra küfür yiyebilecek tahrikleri yapacağına inandığım,rasim başakın telekoma gitmesinden sonra onun yerini doldurması için alınan basketbolcudur.