bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 11.
    (bkz: Bir Çift Durna Gördüm)

Bir Çift Durna Gördüm Durur Dallarda
    Seversen Mevlayı Kalma Yollarda
    Sizi Bekleyen Var Bizim Ellerde
    Bizim Ele Doğru Gidin Turnalar

Durnam Dertli Öttün Derdimi Deşdin
    El Vurdun Yaremin Başını Açtın
    Eşinden Mi Ayrıldın Yolun Mu Şaşdın?
    Doğru Bir Katara Gidin Durnalar

Fazla Gitmen Deremum'a Varınca
    Selam Söylen Eşe Dosta Sorunca
    Sağ Selamet Menziline Varınca
    Benden Yare Selam Edin Turnalar
    ... sayincevizkabugu
  2. 12.
    sevgülü başbakanımızın gidip binbir minnetle para istediği ülke.
    o avrupai başbakanımız hani bazılarının deyişiyle "adam gibi adam" * başbakan, son ekonomik krizle birdenbire arap şeyhlerini ağırlar oldu. "ağırlar" sözcüğünü yanlış kullandım sanırsam ama oraya da başka bir sözcük bulamadım, sansür olmasa belki başka şeyler yazılırdı ama neyse...

belki de bunlar tümüyle benim psikodepresif-antimanif ve psişik sayıklamalarım... *
    -3 ... xargn
  3. 13.
    tüm yaşlı futbolcuların, değerlerinden fazla para almak için gittiği ülke...
    ... unay
  4. 14.
    2018 ve 2022 dünya kupaları için fifa'ya adaylığını resmen bildirmiş olan ülke.
    ... oovxvoo
  5. 15.
    havayolu şirketi bakımından aşmış ülke. abd ile yarışacak konuma gelmiştir.

(bkz: qatar airways)
    ... patlak fermuar
  6. 16.
    iyi bir ekonomiye sahip ülkedir. ayrıca kızlarıda çok güzeldir.
    ... samanlikta kaldirdim
  7. 17.
    etrafta araptan çok filipinli ve hintli göreceğiniz ülkedir. bakkallar hintli, hizmet sektöründeki çalışanların da çoğu filipinlidir. bilimum lüks jipler, son model binek otomobilleri etrafta cirit atmaktadır. dünyadaki hemen hemen tüm fast food zincirleri bu ülkede yerlerini almışlardır.
    ... hiunghu
  8. 18.
    1 haftadır bulunduğum ülkedir. türkiye yemeklerine ve suyuna alışık biri için yemek bakımından oldukça zayıftır. hatta suya alışmak banyo yaparken bile zordur. bir buçuk milyon nüfus olduğu söylenir ancak bu insanları gündüz görmeniz pek mümkün değildir. zira hava sıcaklığı sizi buharlaştırabilir. herşeye rağmen özellikle başkent doha da gezerken şehrin modernliği ve planlaması sizi etkileyecektir. yolları temiz ve güzel, insanları size birşeyler satmak için zorlamıyor. ancak benim gibi işiniz yoksa dünya da gidilecek daha güzel ülkeler olduğu kesin.
    ... sokakta
  9. 19.
    yaşlı ve ünlü futbolcuların para kazanma yeri.
    ... yasinbasak
  10. 20.
    sanayii'si yoktur, görmemişi çoktur dedirtebilecek arap ülkesi.
    ... chessplayer