1. 1.
  Japon samurayı tarafından kullanılan geleneksel tek-yönlü, kıvrık kılıç çeşidi...
  6 ... ferrole
 2. 2.
  ultimanın en iyi silahı
  7 ... ümit
 3. 3.
  samuray kılıcıdır bunlar boy boy oldugundan dolayı en buyuk boy olanına katana denmektedir .harakiri yapılan kılıçla karıştırılmamalıdır harakiri kılıcı daha kucuktur (bkz: harakiri)katana kullanılırken dikkat edildmesi gereken en onemli şey kolların herzman kazık gibi dik olmasıdır .katana yapımı çok zordur uzun zman alınır ve herkes katana yapamaz katanayla kılı kırk yarma değimini gerçekleştir bilirsiniz
  6 ... rapter
 4. 4.
  gta da kullanılması en zevkli silahlardan olan samuray kılıcı.
  3 ... selmagezinir
 5. 5.
  bir tür yük gemisi adıdır.hantal ve iri bir gemi olduğundan tombul bayanlara da bu isim verilmiştir.
  4 ... karga
 6. 6.
  Ragnarok Online da bes para etmez, oynayanlarin pek umursamadigi kilictir.
  3 ... antistar
 7. 7.
  ayrıca; yük taşıma amacıyla kullanımı yaygın, iri bir at cinsi.
  3 ... infantes
 8. 8.
  samurai ların taşıdığı daha kısa olan ikinci kılıca da kodachi denir. bir katanadan daha kısa olması sebebiyle savunma amaçlı kullanabilir. esasen katana kırıldığında durumu kurtarmak için tercih edilir.
  2 ... roy mustang
 9. 9.
  Keskinlikte rakibi pek olmayan savaş aleti. güzel bir katana videosu için http://www.youtube.com/watch?v=F2lOK5KSiOw+
  ... cruiser
 10. 10.
  Sertligi, celiginin icine konulan karbon miktarina gore belirlenen, kilic ustalari tarafindan yapilan, dunyanin en keskin nesnesi. 2000 ytl ye de bulabilirsiniz, 60 000 YTL ye de.. Fiyati, i$ciligine gore degisir ve pahali olanlar bastan sona elde yapilir. Katlama teknigiyle yapilanlari elde muthi$ bir his verir; ayni zamanda gorunusleri de harikadir.

  Katlama tekniginin nasil oldugunu anlamak icin,ic ice gecmis V harfi $eklinde celikleri hayal edebilirsiniz. Bunlar isitilarak birbirlerinin uzerine katlanir ve yapi$tirilir.

  Son olarak da Kilic ustasi, farkli ta$larla ve kor halindeki ta$larla bu paha bicilemez kilici bileyler.

  Son olarak da yakin bir arkadasimdan duydugum kadariyla, yaklasik 3000 $ lik bir katana ile ici su dolu 5 litrelik bir su $i$esini [ hani $u $i$man olanlar ] agaca iple baglayip astiktan sonra, yatay bir kesi$ yaparsaniz, $i$enin titremeden yarisinin koptugunu goruyormu$sunuz.

  (bkz: eh anasini ne cumle oldu be)
  9 ... splinter