bugün

peter schmeichel'in oğlu. O da babası gibi kalecidir.
05.11.1986 doğumlu Manchester city'li kaleci.
2003 yılından beri manchester city ile kontratı olmasına rağmen henüz resmi olarak takımının formasını giymemiştir.son 2 sezonda 3 ayrı takıma kiralanmıştır.
an itibari ile fox tv'de kendisine küçük schmeichel denmiştir.

gülüyorum mutamadiyen.
isveçli kaleci andreas isaksson'un yaşadığı sakatlık sebebiyle, manchester derbisinde man utd karşısında forma giymiş genç danimarkalı kaleci.
Arsenal karsısına cıktıgı macta kalesinde devlesmistir. Üstelik Robin van persie nin kullandıgı bir penaltıyı kurtarıp, peter schmeichel hayranı olan bendenizi mest etmis 1986 dogumlu kalecidir. Ayrıca Macın son dakikalarında takımı 1-0 yenikken kullanılan korner atısında ileri cıkıp gol arıyarak, aslına cekmeyen haramzadedir sözünün dogrulugunu gözler önüne sermistir.

edit: cümleler birbirinden kopuk, anlatım cok kötü. sözlük ahalisinden özür dilemekle beraber düzelticek halim olmadıgı için idare etmelerini istirham ediyorum. saygılar. *
futbol hayatına Coventry City de devam etmekmekte olan kaleci.
league two takımlarından notts county'e transfer olan yetenekli kaleci..
notts county'nin küme düşmüş darlington'ı 5-0 yenerek league two şampiyonluğunu kazanmasında emeği geçen ve seneye en azından bir championship takımında görebileceğimiz danimarkalı kaleci.
leeds united'in kalesini korumaktadır.
her zaman babasının gölgesinde kalacak olan kaleci.
Championship Manager 03 04 efsanesinin efsane oyuncularından biridir. ama asla babası (bkz: Peter Schmeichel)ın kariyer ve başarı düzeyine geleceğini inanmıyor ve zannetmiyorum.
kariyeri ve hakkında bilgi için: http://translate.google.c...ih%3D708%26prmd%3Dimvnslo
leicester city kalecisi olup bu sezon takımının tüm maçlarında forma giymiştir. ingiltere Championship' de mücadele etmektedirler ve sezonu 6. bitirip play offa kaldılar. şansları yanlarında olursa seneye premiere ligde görebiliriz bu kaleciyi.

babasından dolayı büyük sempatim var kendisine. 26 yaşında henüz yani bir kaleci için hala zamanı var önünde. ayrıca bu sezon 48 gol yiyerek 24 takımlı ligde en az gol yiyen 3. kaleci olmuştur.
90 model bol kesim bir kaleci forması giydir ayynı babası. hal, hareket, trip, yürüyüş hepsi bire bir babası.
babası hem imaj makerı hem de antrenörü sanırım. evet.
babası gibi kaleci olan adamdır.
büyük oynuyordur.
refleksleri kesinlikle babasından geçmiştir.
Babasından aşağı yukarı bir 8-10 cm kısa olan evlat schimeichel. Bu sene Leicester city nin şampiyonluk yürüyüşünde çok ciddi katkısı var. Son 11 maçta kaleye duvar örebilirse rüya şampiyonluk gelebilir.
toni schumacher kim 1 ? o michael ya da ralph olmayacak mıydı 2. schmeichel kaleci değil miydi 3 ? kafamda deli sorular..
leicester city kalecisi.
Babası defalarca premier lig şampiyonluğu yaşadı. Şu an kendisi de bir premier lig şampiyonluğunun son virajındadır.

Dünya üzerinde başka bir aile var mıdır acaba baba oğul eve premier lig şampiyonluğu getiren..?
Çok değişmiş çok gelişmiş kaleci. Ust düzey bir kaleci olmuş. Sadece kaleci refleksleri ile değil , vaktinde çıkması , ayağını düzgün kullanması ile kalede güven veriyor.
Baba oğul premier lig şampiyonluğu yaşayarak tarihe geçen isim.

23 yıl sonra babasının yaşadığı şampiyonluk sevincini tekrarlamıştır.

http://www.ntv.com.tr/spo...%2ctug_88W6t0edOXmHOA0ZQQ
(bkz: bunlar babadan oğula kaleci bunlar)
Babadan oğla nesil bunlar. (Burdan doğuş’a selam) kedi gibi kaleci, 2 tane net golü engelledi. Bu turnuvadan sonra büyük bir takıma transfer olur.