bugün

postmodern'in temsilcileri ilan etmek gerekir.

beyaz önlük giyen heybetli esnaf türüne verilen addır.
böyle metalik renkli büyük buzdolapları olur. tezgahın arkasındaki duvara yayla; dağ; bayır; kır görüntüleri içeren manzara resmi asanlar da yine bunlardır.
şüphesiz ki onlar baş aşağı asılmış koyunların kıçına çiçek koymayı akıl etmişlerdir. postmodernistlerdir bu yönleriyle.
(bkz: roy keane)
Hayvanın sadece et ve turevlerini satan esnaftır.
(bkz: si ta mok)
sığır, koyun gibi eti yenecek hayvanları kesen veya dükkanında perakende olarak satan kimse.
türkiyede eşek veya at eti satan türleride bulunan işyeridir. fakat hepsi değildir bunu yapan.
"her mahalleye bir kasap lazım, ama o kasap sen olma" sözü Abdulkadir Geylani'ye aittir. Kasaplık, her ne kadar kötü ve yasak olmasa da, teşvik de edilmemiştir.
yanına "-a" eki geldiğinde ünsüz yumuşaması adlı güzide kuralın tezahür edip etmeyeceğinin merak edildiği kelimedir.

kasap - kasaba
kasap - kasapa

türkçe öğretmenlerinden mesaj bekliyorum. ara beni, öptüm seni.
(bkz: komunist savar parti)
ölü hayvan eti satan esnafdır. bana oldum olası antipatik gelmiştir.
aşırı psikopat bir film. belanızı siker.
Hayvan cesedi satmayi meslek edinmis kimselerdir.
katliamcı devlet liderleri ve kumandanlara takılan lakap.
Köyümde 5 tane vardır.
Dexter ın aldığı lakaplardan biridir.
Osmanlı döneminde kasaplar zorunlu olarak altı ayda bir bir aylığına bahçıvanlık yaparmış. Sürekli hayvan kestikleri için içlerinde ki vicdan, merhamet gibi duygular kaybolmasın diye.
Şuan gitsem et isteyemeyeceğim kişi. Et yemeyi severim ama hangi çeşit etten ne tür yemek yapıldigini bilmem. Ayrıca köydeki kasaplar şehirdekilere göre daha hesaplıdır.
Et urunleri satan esnaf.
(bkz: gangs of new york)

(bkz: daniel day lewis)

Kasap denilince akla başka bir şey gelmesi mümkün mü?
Et ve et ürünleri satan abiler. Evet.
görsel
18. asır başlarında kasapları hükümet tayin ederdi ve bunları zengin kimselerden seçerlerdi. Bunlar narha göre satarlar ve zararları olursa hükümet kapardı. Zorla kasap yazılan bir zengin Mısır’a kaçmıştı.
Gözlemlerim sonucu hayvancılık ve kasaplık mesleği icra edenlerde yalan söylemek, abartmak iş gereği yapılır hale gelmiş. Elbette dürüstlüğünden ödün vermeden mesleğini icra edenlerde var ama çok nadir bulunuyor.
Her çeşit etin mevcuden satıldığı mekanın sahibi. Evet.
En karizma en taşaklı mesleklerden biri.
güncel Önemli Başlıklar