1. 1.
  içine para, belge ya da değerli eşya konulan ve belirli mekanizmaların kullanımı ile sadece sahibi tarafından açılması için tasarlanan çeşitli boyutlarda olabilen metal kutu ya da oda.
  1 -1 ... double cross
 2. 2.
  100 kodlu bilanço hesabıdır. 10 hazır degerler grubunun ilk hesabıdır. donen varlıklar arasında yer alır. en likit hesaptır. kasa hesabı borcundan acılır. hesap ya borc kalanı verır yada kalan vermez. asla alacak kalanı vermez.
  bu hesap işletmenin elinde bulunan ulusal ve yabancı paraların turk lırası karsılıgının ızlenmesı ıcın kullanılmaktadır.
  3 ... painkiller
 3. 3.
  sadece içine para konulan celik kutu benzeri kilitli agır bir eşya değildir.Kasa içine meyva veya sebze konulan tahtadan yapılmıs hallerde kullanılan tasıma aletidir.
  ... biogenetikci
 4. 4.
  içinde bilgisayarın donanımını barındıran kutu.
  ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  Halatın bedeninde doblin yapılarak iki beden birbirine piyanlandığı zaman oluşan göze denir. ingilizce Eye Spliced.
  1 ... roy mustang
 6. 6.
  ka$ kelimesinin, ismin -e halini almis hali.
  -1 ... soyle-boyle
 7. 7.
  argo olarak bayan kalçalarına yapılan yorumdur.
  örneğin hatunun kalcaları güzel görünüyorsa, bir türk gencinin kurduğu yüksek ihtimalli cümle; "karının kasa çok sağlam baba" cümlesidir.
  eğer beğenilmemişse yorum şu şekilde gerçekleşir; "kasa dağılmış"
  2 ... paleface
 8. 8.
  http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=234872
  ... meister writer
 9. 9.
  kaşa, rus pilavıdır.
  ... headacheda
 10. 10.
  hipermarketlerde, dükkanlarda müşterinin ürünlere sahip olmak için geçmek zorunda olduğu, ürünlerin ücretini ödediği yer. kasada oturan kişiye kasiyer denir. kasadan geçen insanların sabırsızlığı, kasiyerin yavaşlığı veyahut öndeki müşterinin kıllığı yüzünden kavgalar çıkar kasada. bi bakarsın kafanın üstünden bi pabuç geçer. bi bakarsın itina ile sildiğin kasanın üstüne ,adam çıkmıştır. kasanın üstünden voleyi koyacaktır diğer müşterinin kafaya. yani eğlencelidir kasa.

  kasalar dar yerlerdir. bunalır insan. ama oturmasını bilen dolmuş şöförleri gibi yayılmayı başarır. kasanın altında bacak bacak üstüne atar. hatta pabuçlar çıkar. kasalar, kasiyerin bu kadar rahat davranmasına da yol açar.
  ... karatekeli