bugün

adının bile ağzınızı sulandıracağı pirinç pilavı, yoğurt ve ketçapla çok güzel giden enfes patlıcan yemeğidir.
patlıcan yemekleri arasında tercih etmediğim yemek. kıymasını yemek istiyorum ben patlıcanını değil!
böyle böyle ne bileyim harika ötesi böyle fevkaledenin de fevkinde dehşet-ül vahşet harika-ül muazzam bir yemek. * ** * *

edit; başlığın yine sol frameye geldiğini gördüm. ve şöyle söyleyim bu akşam karnıyarık süperdi. yanına pilav ve cacıkta yapmış annem oh mis.
közlenmiş patlıcan içiyle ve acılı harçla yapıldığında orgazmik yiyecekler kategorisinde hakettiği yeri alan türk mutfağı unsuru.
pirinç pilavı ile tamamlanan, tadı damaklarda kalan yemektir.
pilavla süper giden yemektir.
pirinç pilavı ve cacık ile dünyanın en leziz yemeğidir. parmaklarınıza kadar yememeniz işten bile değil.
üstünde kaşar peyniri yanında da pilav oldu mu damakları titreten yemek.
malzemeden çalınmadan yapılmalıdır.
yemede yanında yat yemeği. kombinasyon, lezzet, koku, iştah kabartma... ne ararsan var yemeği.
patlıcan acıysa eğer tüm emekler çöpe gidecektir.
közlenmiş patlıcanla yapılanı makbuldür.
pilavla kombinlerinde harika olan yemektir, en kolay öğrendiğim yemektir niye öyle olduğunu hiç anlamadığım yemektir.
en sevilen patlican yemeklerinden.
en sevdiğim yemek, olsa da yesek denilen cinstendir.
bundan sonra sırf bununla besleneceksin deseler, sorgusuz sualsiz kabul edeceğim yemek.
Bol kıymalı, üstüne kaşarlısı pek makbuldür.
bazılarının yaptığını anlattığı gibi üzerine kaşar konulmaz. yemeklerin asıllarıyla oynanmalıdır. oynanırsa isimlerine atıf yapılmamalıdır.
cacıkla çok güzel gidendir. böyle yağlı yağlı ekmeği banıcaksın .
ben hayatımda hiç bunu arzuladığım kadar başka bir şey arzulamadım. ne üniversiteyi kazanmak için, ne bir hatunu kafalamak için, ne de afedersin seks yapmak için. eroinman gibi istiyorum aklıma düşünce. o tatlı mı tatlı tonton ve babacan karnı, içindeki kırmızı mor renkli kıyma, üstündeki maydanoz ve biber. bu nasıl bir uyumdur, bu nasıl bir şaheserdir. bazen düşünüyorum allah bu yemeği neden kendi yapmadı, bir ağacın dalına kondurmadı da bir insana buldurdu. bu kadar özel bir yiyecek insan yapımı olmamalı. ezan okunsa da akşam anam bunu yapmış olsa. namaza başlamazsam şurdan şuraya gidemeyeyim.
annem yapmışsa büyük aşkımdır.
bugün iftar için kendime yapıp yalnız başıma yediğim yemektir.En sevdiğim yemektir kendileri.
en sevdiğiniz yemekse bir yerlere giderken ya da gelirken bunu yaparlar anneler.
*
öğrenciyken çok ararsınız bu yemekleri. *
herkes yapamaz.