bugün

dipsiz bir kuyunun sessizliğidir karanlık.
Karanlık
Spot ışıklar yanmadan önce sahne karanlıktır
insan
Spot ışıklar onu aydınlatmadan önce insan sadece insandır
Karanlıkta kalanlar ışıkları kıskanırlar
Ama o insanı özler orda olmasının bir nedeni vardır mutlaka
Ama yalnızlığına kaçmak ister
Yalnızlığın yalnızlık olacağı bir yer mutlaka vardır
Gel seninle bir anlaşma yapalım şimdi
Ben gideyim emin ol ki bir süre ayrı kalırsak hiçbir şey düzelmeyecek
Olsun
Ben biraz gitmek istiyorum
Kravatımı çözmek, makyajımı silmek, şişmanlamak istiyorum
Saçlarımı uzatmak, tırnaklarımı kesmek, taze fasulyeden bahsetmek
Kimin daha iyi olduğundan habersiz
Artık en iyi olmak değil en iyiyi almak istiyorum
Tercihlerimiz yolumuzu aydınlatır
Işıkları, kadınları, alkışları, parayı, dedikoduları, araba anahtarlarını, soruların olmamış cevaplarını Sana bırakıyorum
Onları al, alabilirsin zor değil
Spot ışıklar yandığında tavşana dönüşmüyorsan eğer
Neyse buralarda olacağım
Size bakacağım
Başkalarını sevmenizi izleyeceğim, mutlu olacağım
Çünkü bende onları seveceğim
Uyuyamayanlar için uyutmama televizyonu artık sona eriyor
iYi UYKULAR...
okan bayülgen
http://www.youtube.com/watch?v=vGQNM_ZmG0k
--spoiler--
boşlukları doldurmak için fırsat kollar.
--spoiler--
aydınlığın siyahla boyanmış hali, bulutların altında kalmışlık.
zulmet. ışığın yokluğu, yine karanlık anlamındadır.
Ayın Kardeşleri serisinin Cadı ve Değişim'den sonraki üçüncü devam kitabıdır. Martı kitabevinden çıkan kitap temmuz sonlarından itibaren kitapkurdu.com ve d&r'daki yerlerini almış durumdalar.

Cadı için bkz; (#7605748)
Değişim için bkz; (#7640253)

serinin bu kitabında kardeşlerden Menolly'nin dilinden olaylara şahit oluyoruz. Biseksüel eğilimler gösteren Menolly'nin nasıl bir vampire dönüştüğünü burada daha çok irdeleyen Yasmine galenorn sürükleyici üslubunu bu kitaba da işleyerek tatlandırmıştır. şahsım adına kitabın yayınevine sırf çıktığı zaman kaçırmayayım diye kitapkurdu'na üye olup takipçisi olmamı sağlamıştır. yalnız kitabın haziran 2010'da çıkması beklenirken bir aylık gecikmeyle çıkması benim gibi takipçilerini üzdü diyebilirim. ah yapabilsem de ingilizcesini okuyabilsem azizim. yalnız bu seferde kitabı yurtdışından almak gerekiyor, ben baktım türkiye'de orjinal kitapları bulunmuyor sanırsam ki.

Öteki Dünya Haber Ajansı (ödha) için çalışan ekibimiz bu kitapta öteki dünya'nın sivil savaşından dolayı iplerini koparmış ve kendilerinin patronları olmuştur. birinci ve ikinci kitapta dünya'ya geçiş yapan cin üçlüsünün aksine kan emiciler adı ile tanınan öteki dünya vampir yuvası dünya'ya geçiş yapmış ve dünya'da saldırılar düzenleyerek vampir ordusunu genişletmektedir. bu durumda ödha ekibimizin yardımına ve liderliğine ihtiyaç duyulan Menolly istemeyerek de olsa grubun lideri konumuna yükselirken Camille'in Trillian takıntısı ve Morio tutkusu yanında Delilah'ın Chase aşkı ve Zachary sevdası perilerin çok eşli hayatını kitaplarda yansıtırken karanlık'ta menolly'nin puma rainier sürüsünden Nerissa'yla etkileşimini ve karabasan Rozurial'le yakınlaşmasını görüyoruz, diğer yandan Vampirler Anonim'in başkanı Wade ile olan ilişkisi de işleniyor. bu açıdan bakıldığında biraz şehvetli bir kitap, yalnız ayın kardeşlerinin insan değil peri olduğunu unutmamak lazım.
tüm hataların örtüldüğü tüm zayıflıkların gizlendiği an. siz gün ışığı gibi olsanızda karanlığın tam ortasındaysanız eğer, bi süre sonra sizi ele geçirecek. önce istemeyecek ve korkacak kaçacaksınız, ama içindeki gizemi, sırlarla örülü dünyası ve gücü sizi kendine esir edecek kaçmak istemeyecek tam ortasında olmak isteceksiniz. gecenin dünyayı örtmesi gibi sizi hapsedecek. huzuru yaşadığın bu yalnızlık olacak. ne ölümün kıyısında da ne karşılıksız sevmeler de ne de sonsuz kaçışlarında bulabileceksin bu huzuru.

çabalama artık iyilik için, bırak karanlık seni esir alsın. ruhunda bir iblis varsa melek olmaya çabalama. bırak karanlık içindeki cehveri çıkartsın. kalbin mi? o parçalara ayrıldıktan sonra bir uçurumdan aşşağı atılalı bir asır geçti. iyiliğe inanan beyaz değilsin. sen artık sadece siyahsın...
(bkz: 7000 inci entry)
içersini ne kadar karanlık tutarsan, dışarıdaki aydınlığı o kadar iyi görebilirsin.
öyle bir yoğunluk bir korku hali ki karanlık nasıl çıkar içinden bilinmez çocukkenki en büyük korkumuz annelerimizxin babalarımızın bizi biraz daha uslu yapmaya çalıştığı ve bunun için karanlıktaki ''öcü''leri kullandığı zamanlar onlara o kadar alıştık ki artık karanlıktan onun bilinmezliğinden korkuyoruz çünkü ordan her an bir ''öcü'' çıkabilir karşımıza ama eğer ışık olmasa asla değeri anlaşılamaz ışığın diğer kardeşi bazen güzel ve serinletici bazen korkunç ve üzücü karanlık ...
dinlenisidir, boğulmadığın sürece.
Karanlık her zaman kötülük demek değildir tıpkı ışığın her zaman iyilik getirmemesi gibi.
"Hiç olmazsa karanlık samimi" diye mırıldandı.

"Hiç olmazsa tek rengi var onun"
**
yatmadan ışığı söndürecekken karanlıkta yatağın yerini bulamama ve düşme korkusundan yatağa son bir kez bakıp yerini hesaplayanlardanım.
kimi insanların ruhlarının içinde bulunduğu durum.
' karanlık bir yanın var" dedi
"tatlı yüzünün belli etmediği bir ağılı tarafın.ilk bakışta anlamak zor ne kadar keskin olduğunu.
ama var işte.
dipsiz bir yıkım potansiyelin var. '

peki,
asli aydınlık!
Gölgenin bile seni yalnız bıraktığı yerdir.
insanın kendi isteğiyle var olmuşsa dinginlik verir.
ayrıca karanlık kelimesi, kötü olan eylemler ve hayattaki kötü taraf için kullanılmaktadır.
insanın aydınlıktaki korkaklığını cahil bir cesarete dönüştüren.
kimi için ölüm, kimi için huzur manasına gelen kavram.
kendisiyle deyim nevinden çokça tabir üretilen kelime.

(bkz: karanlık adamlar)

(bkz: karanlık günler)

(bkz: karanlık güçler)

(bkz: karanlık oda)

(bkz: karanlık geçmiş)

(bkz: karanlıklar prensi) *
Otomatik lambayı yakmak için akrobasik hareketler yaparken ki ışıksız ortam.
"her zamankinden daha karanlıktı, karanlığı severdi, karanlık anlamlıydı. " *
kimilerine sonsuz huzur vaad eder.

sarılırsın ışığın terkettiği, yalnızlığın dostu karanlığa..
her yerini, köşe bucağı sarar sarmalar kimi zaman.
korkar belki insanlar, ah önyargılar.
kapattığında gözlerini, gördüğünde beni.. anlarsın.
sus. konuşma,
seni yaralamak, yaralar bağlamak istemem bilirsin.
sus,
kaybetme beni. bilirsin kız gibi ağlarım ben.
ayaz ankara'nın en körpe yerinde güneş doğmayana kadar sus..
arkasında mutlaka bir aydınlık vardır, sabredenler görür.
düşsüzlüktür. (bkz: kötü bir şey)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar