bugün

dünyada iki tür insan vardır; biri karakter biri tip.

biri boşlukları doldurur, konutlarda oturur, kırmızı ışıkta bekler, kaldırımları işgal eder, hayatı olması gerektiği gibi yaşar.
diğeri bedeniyle değil fikirleriyle yaşar, kelimeleriyle, düşünceleriyle, yaptıklarıyla herkesin hayatına dokunur.

peki soruyorum,
siz karakter misiniz, yoksa tip mi?

dürüst olabilecek kadar cesaretli olun.
bu soruya cevap vermek bazen tek bir an, çoğu zaman bir ömür sürebilir.
başta verdiğiniz cevabın üzerine düşündükçe cevaptan uzaklaşabilir, bir diğerine geçiş yapabilirsiniz. seçimleriniz, düşünceleriniz, vazgeçtikleriniz, kazandıklarınız, keşkeleriniz ve iyikileriniz sonucu, günden güne , aydan aya belki de yıldan yıla cevabınız değişebilir.

peki sorunun cevabı sürekli değişebiliyorsa, seçmek istediğimiz cevabı yaşayamaz mıyız?

unutmayın hayat bir oyun sahnesi ve cesaretinizin bittiği yer de rolünüz başlar.

cesareti bitmeyenlerin şerefine!
Tip sadece ilk görüşte kurtarır. Karakter kalıcı iz bırakır.
Dalyarağa bak gelmiş ben karaktere önem veririm diye entry giriyor? Kimin sikindesiniz olm siz;
karakteristik tip.
Bu hayat denilen kitapta, bir tip olduğumdan adım kadar eminim. Koskoca kitapta ismim bir kez bile geçse belki mutluluk sebebi. Onlarca sayfalık anlatımda Betimlenmeyen evin sakiniyim.
Adam edebi "tip" ve "karakter"i kastederek başlık açmış. Tabii kimse okumadığı için hemen yok tipi önemlidir karakteri önemlidir diye atlamış. Garip yani.

Bana gelirsek; Her insanın yapacağı gibi ben de bir "tip" değil "karakter" olduğumu düşünüyorum tabii ki. Hareketlerim sistemin parçası olmak değil sistemin değişmesini amaçlamıştır hep.
Çok şükür karakterimiz bozuk tipimiz değil.
ikisi birden.

Az da olsa var böyle insanlar.
(bkz: meme)
aklıma lise türkçe derslerinde karakter mi tip mi parçaları geldi. duruma göre değişiyor sanırım.
Karakter diyen kişileri samimiyetsiz buluyorum açıkçası.

Hiç kimse tipini beğenmediği kişinin karakterini merak etmez, önemsemez.

Yemeyin bizi burada.

Ha cevap verilecekse karakterli tip.
inimli ilin iç giziliktir.
diyen birine asla inanmayın. Benim de içim güzel kendi çapımda kimsenin kötülüğünü düşünmem ama bana bakan yok. Varsa yoksa vücütlü ve yüzü güzel kişilere bakılıyor.
Cüzdan.
Karakter alır.
Karaktersiz bir yakışıklı veya güzelle nereye kadar?
beyin..
Genellikle öncelik karakterdir tabi, fakat fiziksel özelliklerini beğenmediğimiz birisinin karakterini tanımak için ona fırsat verebilecek kadar nazik insanlar değiliz...
güncel Önemli Başlıklar