bugün

http://www.uludagsozluk.com/e/36555220/
arkadaş güzel yazmış.
bir arkadaşım yıllar önce marmaris de şöyle tarif etmişti .
bak ben sana anlatayım mevzuyu.
hakan - bir adam anasının a.. dan çıkarken mühürlenir.
hakan - ahmet çıktı a.. dan bu zengin yaşayacak.. vur mührü
hakan - mehmet çıktı a..dan bu adam hiçbir zorluk yaşamasın. bas mührü
hakan - veli çıktı bol bol seretonin yükle. getir mührü
hakan - niyazi geldi ver bu ibneye bolca şans bastığı toprak yeşersin. ver bakalım tatlı bir mühür
hakan - şimdi ben geliyorum ğyi dinle ben geliyorum kara yazılı a.. dan ne kadar ver ne kadar kara mühür varsa getirin bu ibneye bu o.ç teki şu yaşında yetim kalacak bu yaşında en zor en boktan işlerde çalışsın ondan sonra geç gebersin ki bu boktan hayatı hastalanarak tamamlasın bu yavşak...
herkese renkli günler
yaşıyorsa kulakları çınlasın allah selamet versin geberdiyse mekanı cennet olsun piçin adı hakan itle çocukuığumda tanışmıştım komik adamdı sürekli bu boktan ülkeden gitmek istemişti en sonunda norveçe gitti. neyse bu lalanın anlattığı bir mevzu kara yazı...
- hakan denen piç bak insan anasınınkininden çıkarken birinin elinde iki mühür olan adamlar bekler.
ahmet vur buna mührü bu zengin doğsun.
mehmet geldi vur mührü bu çok şanslı olacak.
niyazi 18 den sonra şöyle olacak.
ayşe vs vs...
bak bak biz geliyoruz dikkat et anamızınkinden ne kadar kara mühür varsa getirin bu orospu çocuklarına bunlar yetim kalacak vur mühürü gurbete çıkacak vur kara mühürü piç kalsınlar çilenin büyüğünü çeksin ibneler hastalansın hastahane koridorlarında can versinler getirin ne kadar kara mühür varsa vurun bu ibnelerin sırtına işaretleyin ne kadar kara mühür varsa...
herkese renkli günler
Sözleri Sabahattin Ali'ye aittir.

"geçmedi yare sözümüz
yollarda kaldı gözümüz
yere sürüldü yüzümüz
böyleymiş karayazımız.

çiçekler açılmaz oldu
pınarlar içilmez oldu
yar bize gülmez oldu
böyleymiş kara yazımız.

yalnız ona yar demiştik
onda bir şey var demiştik
o bizi anlar demiştik
böyleymiş kara yazımız.

hey gönül gene bu gece
kederim geceden yüce
gel susalım beraberce
böyleymiş kara yazımız.."
sabahattin ali şiiri ve ahmet kaya şarkısı.