sabahattin ali şiiri ve ahmet kaya şarkısı.
Sözleri Sabahattin Ali'ye aittir.

"geçmedi yare sözümüz
yollarda kaldı gözümüz
yere sürüldü yüzümüz
böyleymiş karayazımız.

çiçekler açılmaz oldu
pınarlar içilmez oldu
yar bize gülmez oldu
böyleymiş kara yazımız.

yalnız ona yar demiştik
onda bir şey var demiştik
o bizi anlar demiştik
böyleymiş kara yazımız.

hey gönül gene bu gece
kederim geceden yüce
gel susalım beraberce
böyleymiş kara yazımız.."
yaşıyorsa kulakları çınlasın allah selamet versin geberdiyse mekanı cennet olsun piçin adı hakan itle çocukuığumda tanışmıştım komik adamdı sürekli bu boktan ülkeden gitmek istemişti en sonunda norveçe gitti. neyse bu lalanın anlattığı bir mevzu kara yazı...
- hakan denen piç bak insan anasınınkininden çıkarken birinin elinde iki mühür olan adamlar bekler.
ahmet vur buna mührü bu zengin doğsun.
mehmet geldi vur mührü bu çok şanslı olacak.
niyazi 18 den sonra şöyle olacak.
ayşe vs vs...
bak bak biz geliyoruz dikkat et anamızınkinden ne kadar kara mühür varsa getirin bu orospu çocuklarına bunlar yetim kalacak vur mühürü gurbete çıkacak vur kara mühürü piç kalsınlar çilenin büyüğünü çeksin ibneler hastalansın hastahane koridorlarında can versinler getirin ne kadar kara mühür varsa vurun bu ibnelerin sırtına işaretleyin ne kadar kara mühür varsa...
herkese renkli günler
bir arkadaşım yıllar önce marmaris de şöyle tarif etmişti .
bak ben sana anlatayım mevzuyu.
hakan - bir adam anasının a.. dan çıkarken mühürlenir.
hakan - ahmet çıktı a.. dan bu zengin yaşayacak.. vur mührü
hakan - mehmet çıktı a..dan bu adam hiçbir zorluk yaşamasın. bas mührü
hakan - veli çıktı bol bol seretonin yükle. getir mührü
hakan - niyazi geldi ver bu ibneye bolca şans bastığı toprak yeşersin. ver bakalım tatlı bir mühür
hakan - şimdi ben geliyorum ğyi dinle ben geliyorum kara yazılı a.. dan ne kadar ver ne kadar kara mühür varsa getirin bu ibneye bu o.ç teki şu yaşında yetim kalacak bu yaşında en zor en boktan işlerde çalışsın ondan sonra geç gebersin ki bu boktan hayatı hastalanarak tamamlasın bu yavşak...
herkese renkli günler
http://www.uludagsozluk.com/e/36555220/
arkadaş güzel yazmış.
Final yapmasına sevindiğim hatta göbek attığım iğrenç dizi. Yerli dizi izleyecek kadar keko olduğunuz için siz de iğrençsiniz, böyle kıçı kırık rezil dizileri izleye izleye bu boktan sektöre para kazandırıyorsunuz ya ben sizin taaaaaa!
izleyiciyle dalga mı geçiyonuz amına koduklarım? daha yeni başlamamış mıydı bu dark story?
deli gibi reklam tanıtım yapan ama tutmayan dizi.
Mafya babalarını izlemekten iyi olan dizi. Zaten bu kafada olan babalar izlese adama hak verir ve bizden çok sinirlenip kapatır.

Ben gerçekçi olayları izlemeyi seven insanım. Haklı haksız kavgalarını zayıfın güçlüyle savaşını gibi. O yuzden bu diziyi cok sevdim oyuncularin gerçekçiliği ayrica ilgimi çekiyor. Kırgın çiçekler gibi hadi be bu kadar da olur mu dedirtmedikce izlemeye devam. Umarım bozmaz. Hatta Umarim baba babalığını yarwn sayesinde hatırlar. O degil ben cok ağlıyorum bu dizide ya. Kaptiriyorum adile nasit misali.
bir baba figürü var, biz sanki bunları görmekten bıkmamışız gibi bir de dizisini yapmışlar. başlarım spoilerına deyip düz anlatıyorum: adamın kızı tanımadıkları bir adam tarafından kaçırılıp darp ediliyor, polisin dediğine göre kız adamı çekip vuruyor. babanın bu olay üzerine sorduğu ilk soru kızının "kirlenip kirlenmediği" oluyor. daha sonra bir polis memuru "ooo kızı daha önce kirletmişler zaten hehe" diyor. bunun üzerine baba hapse giren kızını bir kez görmeye gitmeden evlatlıktan reddediyor. diğer iki kızına okula gitmeyi ve evin bahçesinden dışarı çıkmayı yasaklıyor çünkü herkes onun yüzünü yere eğmiş. bunun üzerine büyük kızı " bana bekaret testi yaptır baba ben senin yüzünü yere eğmedim" diyor.kızlarının saçlarını kestiriyor millet güzelliklerini farketmesin diye. götleri iktidar tepkisinden korktuğundan tesettür olayına değinememişler belli ki ama normal şartlarda bu tarz bir baba kızlarının saçını kestirmez, direkt tesettüre sokar. ama bunu göstermeye götleri yememiş. hay sizin o senaryo yazarken tuttuğunuz kalem bir taraflarınıza girsin. dilerim bir daha adınızı bile yazamazsınız. şu senaryoda oynamayı kabul eden oyunculara da yazıklar olsun. senaryo istediğiniz kadar adamın yanlış yaptığından bahsetsin bu halk buna bakmaz. kendini ekranda görmekten mutlu olur, o kadar. bundan ötesi yok. sinirden başka hiçbir şey söyleyemiyorum.
dünyanın en kötü dizisi.
az önceki bölümünü izledim ve sağlam dizi.
Yargı insanlarının zenginlerin oyuncağı olduğu dizi. Gerçek hayatta bu mümkün müdür yafu.

O değil de birileri de güldürsün bizi, hüzne, gözyaşına, acılara doyduk, doyduk.
Oyuncu kadrosu nerede görülse bi durulacak türden. Evet dram ben de pek dram sevmem. Ama konusu bi hoşuma gittu bi sardı. Oyunculuklar çok gerçek bi kere.
yarım saat izledim, olayın ne olduğunu zerre anlamadım.
Dizi özetle Sapık ruhlu sözde müslüman alnı secdeden kalkmayan aile babası ve Çok değerli"namusu".
kısaca türkiye'nin özeti.
edip akbayram reisini efsane şarkısı.
en fazla 4 bölüm biçiyorum bu diziye.
fakir ve namuslu aile ile zengin ve şerefsiz ailenin çatışması. 500. gülen gözler çakması.
https://youtu.be/prZJxO-oxZE
27 mart pazartesi günü başlayacak dizi.

Emre Kınay varsa izlenir fakat zeynep çamcı ile ushan Çakır yakışmamış. Zeynep çamcı komedi dizilerinde daha başarılıdır vesselam. sırf başrol uyumsuzluğu yüzünden tutmayacak dizi.
Yine bir sabahattin ali şiiri ve muhteşem bir ahmet kaya yorumu içeren parça zaten bu iki üstadın işleri birleşince olağanüstü isler çıkmış hep.
madem sabahattin ali'yi andık e onunla devam edelim be ahmet abi..

bak 2. sigara oldu bilesin.. beni sigara değil sen öldüreceksin ahmet abi..

--spoiler--
hey gönül gene bu gece
kederim geceden yüce
gel susalım beraberce
böyle imiş kara yazımız heeey...
--spoiler--
Siyah kalemle yazılmış yazılardır.
--spoiler--
yalnız ona yar demiştik
onda birşey var demiştik
o bizi anlar demiştik
--spoiler--