bugün

kendi kendilerine yarın, yani 28.04.2008 de kapatılacaklarını chp kurultayından bas bas bağıran acaip kanal.
(#3342661)
satılmıştır... laf olsun diye değil, ciddi ciddi satılmıştır. yeni patronu, koza ipek grubu başkanı akın ipek'tir..
bugün gazetesi nin yeni televizyon kanalı olmuştur.
gün itibari ile hidayete eren medya organı.
o kadar sene akp'ye muhalefet edip sonra da gidip akp'yi destekleyen birisinin kanalı olmuş kanaldır. komedi filmlerine konu olması da muhtemeldir. bir de şimdiye kadar kanalı övücü cümleler sıralayan vatandaşların mesajlarını değiştirmesini bekliyoruz. birazdan olumsuz enryler de başlar zaten.
para'nın her kapıyı açtığının göstergesidir. lanet olsun böyle işe!
satılmasını bazılarının "o kadar kişiyiz* ama bi kanala sahip çıkamadık aq" tepkisiyle karşıladıklarını düşündüğüm kanal.
satılmış olması gayet doğal ve normal bir olaydır, herhangi bir kanalın görüşü sadece o kanala izleyici çekmek içindir, ama yayınlanan reklamalara bakıldığında biz seni sevmiyoruz diyerek hiçbir kanal reklam vermek isteyen firmayı geri itmez, en sağ görüşlü bilinen kanallarda bile coca cola'nın parası israil'e gidiyor diye programlarında konu olsa izleyen kitle onu duymak istediği içindir, programın bittikten sonra reklam kuşağında coca cola'nın reklamı yayınlanmasına kimse birşey demez doğal gelir, aynı olay sol görüşü yanına çekip izleyici kitlesi oluşturmayı amaçlayan kanallar için de söz konusudur, yeşil sermaye güçleniyor veya insanları kandırıyor diye program yapıp program sonrası yeşil sermaye dedikleri firmaların reklamını yayınlayabilirler. bir kanalın görüşü sadece tiyatrodur, her an senaryo değişir, ama bir kanalın rengi hep paranın rengidir, kurulma amacı da zaten para kazanmaktır. o yüzden de kanaltürk nasıl olur da satılır demek sadece gerçekleri görmemek demektir.
chp liderliğine oynayan tuncay özkan'ın sahibi iken ipek koza holding'e sattığı kanal. bir çok borcu ile birlikte satılan kanal. özkan döneminde pek çok çalışana aylarca ödeme yapmayıp bedava çalıştıran kanal. satın alındıktan sonra koza gurubunun da çok kişinin işsiz kalmasına sebep olduğu, birçok insan alıp attığı kanal.
sevmeyenlere malzeme çıkaran kanal. her türlü merakınızı araştırarak, okuyarak giderebilirsiniz.
nasıl oluyor da zarar ediyor bir türlü anlayamadığım kanal. şimdi kanal açılırken tuncay özkan abimizin sünnetten kalma ganimetleriyle açıldığını hepimiz biliyoruz çünkü kendisi itiraf etti orayı esgeçelim. pekiii,

cehape'den alınan belgelenmiş paralar? fırıl fırıl dönen reklamlara ait gelirler (ülkerden bile reklam almışlardı)? bizkaçkişiyiz isimli kaz yolma sitesinden gelen ıvır zıvır paraları? ha bir de en son kermes yapmışlardı onun parası (ahah)?

bunca gelire rağmen bu kanal belini doğrultamıyorsa bir cenabetlik var diye düşünürüm ben. üstelik bildiğim kadarıyla ne yeni çekilmiş dizi ne de adamakıllı film falan yayınlıyorlar. yani o müthiş tartışma programlarına katılan pırıl pırıl cumhuriyet çocuğu amcalar ile teyzelerimiz harici para aktarılan bir kaynak da yok. bu kadar fazla gelir-az gideri olup kendi çalışanlarının parasını bile ödeyemeyen bir kanala hangi aklı evvel 40 milyon dolar para saçsın, onu daha da kuvvetlendirsin ki?

işin içinde bir pislik olduğu kesin. tuncay abimiz 1 milyon dolar kar ettik demiş bu satıştan. bunca hengame, bunca yaftalamanın karşılığı bir milyon dolar için ise hala bu abimizin peşinden koşanlara mal demekten öteye gedemiyorum.
tuncay özkan ın sinsi planları nedeni ile satılan kanal, parti kurma çalışması veya chp nin 3 trilyon meselesi ile ilgili olduğu muhtemeldir, yada daha derin planlar, bekleyip göreceğiz.
"Acaba satılması konusunda hükümetden bir baskı aldı mı?" sorusu cevval bünyeleri yer bitirir.
karşısına aldığı bir yandaşı ile sabah akşam hükümetin ekonomik politikalarını eleştiren fakat çük kadar bir kanalın ekonomisini yönetemeyip satmak (üstelik sürekli giydirdiği hükümete yakın bir adama)zorunda kalan bir adamcağızın televizyon kanalıdır.
sahi kaç kişisiniz?
düzenlediği cumhuriyet mitingleri nedeniyle akp nin oy patlaması yapmasına yol açan kanal.
ışık evlerinde samanyolu'ndan sonra izlenecek ikinci kanal. öyle ki birinci frekans samanyolu iken ikinci frekansında kanal''türk'' olması muhtemeldir.

tabii bu saatten sonra ne kadar türklüğü kalır o da ayrı bir tartışma konusu.

6 senedir yaşadığımız kara mizahın en güzel ve güncel örneği olması açısından düşündürücü bir hadise.
tuncay özkan'ın açıklamasına göre ilk yıl 17 milyon dolar kar etmesine rağmen, çalışanları 8 aydır maaş alamayan kanal. umarız satılmasıyla bu sorunları hallolacak kanal.
Sitesinde ısrarla yenisinin açılacağı belirtilen kanal.
adam açıklıyor 8 aydır maaş veremiyordum, 24 milyon borcum vardı, eleştirirken gerçekçi olmak lazım. hele değeri 3 lira paraya satılacak kadar olanların eleştirmesi çok komiktir. yeni kanal açar, başka kulvarda savaşır ancak "kanaltürk" adını koza grubu gibi ne olduğu belli bir grubun alması üzücüdür.
sermayenin milliyeti yoktur derlerdi de, sermayenin ideolojisi de adamlığı da yoktur diyeni duymamıştım ama gördüm, dedirten kanal...heralde bundan sonra kanalnurcemaati olur adı.
Sermaye olmadan ideoloji yarım kalır. Bu kanal eğer kendince bir şeyler yapmaya çalışmış ise bunu ancak alkışlayabiliriz. Görünen o ki Türkiye'de sol hiçbir zaman iktidar olmak istemiyor. Taktir ediyorum şahsen. Bugün ne kadar fetocu varsa zaman gazetesi alıyor. STV izliyor. Bunların karşısında birileri varsa vardır. Görünen o ki yok. Ya da başka çözümler peşindeler.

Şahsi kanaatimce denge bozulmuştur. Sevmediğim katılmadığım görüşler olsa bile dengenin unsuru olmayı başarmışlardı. Hayırlısı olsun denir artık.
hükümetin baskılarına daha fazla dayanamayan kanal.yıllardır bir ofis tutmuşlar, inceliyorlar da inceliyorlar... e buldunuz, tuncay özkanın sünnetinden kalan parçayı mı, tayyip erdoğanın oğlunun sünnetinden kalan parçayı mı(para olacaktı değil mi, tüh...)

ayrıca dini imanı para olanların kaçıncı kanalları sayamıyorum artık. bunları dini imanı islam mı para mı kanal mı, gazete mi karıştırır olduk artık... şimdi nerden duyacaksınız bu hükümetin yaptığı dolandırıcılıkları, yolsuzlukları... siz sevinin tabi, kanal satıldı, yok kaç paraymış, yok dolandırıcıymış...

asıl dolandırıcı, adil düzen diyerek, allah yolu diyerek, islam diyerek parayı götürenlerdir, dininiz imanınız kanalınız, gazeteniz para olmuş sizin alın bakalım... ulusalcı bir iki kanal islamcı geçinen paraya tapan, arap 20 tv var bu ülkede, 20 de gazete...

siz de burada sahip olduğu son kalelerden birini teslim eden komutanlardan birine kızın, arkasından vuran, dost görünen, ülkenin içinin boşaltanlara değil...
ülkeyi yönetenleri eleştirirken küçük bir kanalı yönetemeyen kişilerin sahipliğini yapmış kanaldır. kanımın son damlasına kadar bu kanaldayım diyenlerin kanlarının son damlası derken neyi* kastettiklerini tüm dünyaya bildirmelerine araç olmuş kanal.
kerimcan kamala sormuşlar
+efenim kanalı niye satıyorsunuz.
-sen bana hesap soramazsın.
+kim sorabilir peki?
-sokaktaki adam sorabilir bunu kanalın reytingi artsın diye televizyonunu açık bırakıp sokağa çıkan adam sorabilir.
+ben kimim ulan işte o adam niye sattınız.
-(bkz: http://www.bizkaclirayız.com.tr) demiş.