1. 1.
  diş çürüklerinin ilerlemesi durumunda sinirlerin alındığı tedavi yöntemi
  10 ... kısmetsiz
 2. 2.
  aşamaları
  1. Öncelikle ağrısız ve acısız bir tedavi olması için dişe anestezi yapılır.

  2. Daha sonra çürük temizlenip, dişin özüne ulaşılınca hastalıklı ve yumuşak doku çıkarılır. Sinir ve doku artıkları temizlenir.

  3. Kök ucuna kadar diş kanalına şekil verilir. Gerekirse bazı ilaçlar uygulanarak iyileşme hızlandırılabilir.

  4. Seanslar arasında diş iyileşene kadar geçici dolgu maddeleriyle dişin üzeri kapatılır. iltihabın üremesinin durduğu anlaşıldıktan ve kök ucundan iltihap gelmesi sona erdikten sonra kanal içerisi özel bir dolgu maddesiyle, kök ucuna kadar doldurulur... olan tedavi biçmi
  25 ... ferrole
 3. 3.
  (bkz: ipana)
  2 -4 ... hendrix
 4. 4.
  "Sadece iki dakika" slogalı tv eğitim programlarının bile kar etmediği diş fırçalama alışkanlığı edinememiş halkımın maruz kaldığı gayet zahmetli bir tedavi yöntemi.
  7 -2 ... kassandra
 5. 5.
  diş ağrısına dayanamayan bünyenin ''ehh yeter ulan ne olursa olaun yemişim dişini de diş doktorunu da,kanalını da,çektirecem bitsin gitsin bu acı''deyip de dişçiyi basmasından sonra,dişçinin ''kanal tedavisi olur''deyip,yavşak ayaklarına yatıp ''eh iyi ööle olsun bari''deyişinizle başlayıp,uzun uzun iğneleri dişleriniz ve diş etleriniz arasına kabul etmenizle başlayan,sinire kadar inilmesi,ve tedaviden sonra dolguyla son bulması gibi evreleri geçiren,iyi doktorun,iyi uyuşturmasıyla birleşti mi pek ağrısı acısı olmasa bile,kimi zaman,çekilen diş ağrısına bir de,uyuşmanın vermiş olduğu acıyla konuşamamayı da ekleyen ''Allah düşmanıma vermesin'' dedirten olay..
  8 ... faidelibilgi
 6. 6.
  diş hekiminin acemi olması ile işkenceye dönebilen tedavi çeşidi.
  7 ... grup vitamin
 7. 7.
  dişin köküne inmek için kullanılan metodların kalp kırdığı müdahale. *
  10 ... confusedy
 8. 8.
  uyuşmayan bir bünyeye sahip olan kişilere *en az 3 morfin iğnesiyle yapılabilecek tedavi şekli.
  8 ... morfin
 9. 9.
  1)Cikardigi sesler ve verdigi aciyla daha cok beyin amelleyatini andiran tedavi.

  2)Agiza batirilan kucuk ignelerle akapuntur imaji verilen bir tedavi.
  8 -2 ... walox
 10. 10.
  uludag universitesi medikososyal tesislerinde diş bölümünde gercekleştirilen olay.ögrencilerin de acayip işine yaramakta. gün itibarıyla 75ykr muayene ücreti alınıp dişe kanal tedavisi yapılmakta.ama cok umutlanmayın, öyle 1 günde falan bitirmiyorlar. ama en azından diş çürükten arındırılıyor
  6 ... picasso