bugün

kişinin yaptığı, sürdürdüğü ve benimsediği olumsuz alışkanlıkları/davranışları/tavirlarının dönüp dolaşıp kendine zarar vereceğini ifade eden ve bu zarar görme neticesinde, vay ben ne hallere düştüm,,,benim suçum günahım neydi,,,neden hep böyle şeyler benim başıma geliyor tarzında yakınmalar gün yüzüne çıktığında gözlemci konumundakilerce sarfedilmesi muhtemel söz.
insanların yaşam tarzlarının paralelinde olaylarla karşılaşacağını anlatan ifadedir. kişinin yaşam tercihlerine göre yaşam da onlar hakkında tercihler yapacaktır. atasözleri içinde en dişe dokunanlardan birisidir.
az önce kullandığım cümle
kişi kumar oynamıştır.
başlangıçta cebinde 5000$ ile başlamıştır. para katlanmış, katlanmış 400000$ olmuştur. daha sonra elinde avucunda ki bütün parası gitmiştir. garsona 5000$ dolar bahşiş verip, tüm parasını kaybettikten sonra 100$ borç isteyen insanlar görünce aklından bu atasözü geçmiştir. ve o günden sonra tövbe etmiştir.

evet insanın yaşam şeklinde karşılacağı bir sonuçtur. kumar oynayan kişinin, mafyalık yapan kişinin hırsızlık yapan kişinin karşılaşacağı sonuçtur. * *
suyun taşaklarını yolda kırdığını belirten nadide atasözümüz.

(bkz: su testisi)
(bkz: petrol testisi ırak yolunda kırılır)
(bkz: karaçalı)
(bkz: abazan testisi kaşar yolunda kırılır)
(bkz: defne joy foster)
çok kapsamlı olmasına rağmen anlamı daraltılmış atasözü. günümüzde ahlaksız işler yaparken hayatını yitiren * hatun kişileri hedef alır. oysaki aşırı hız yapmayı seven kişinin uçurumdan yuvarlanması, hayatı sapıklıkla geçmiş kişinin tecavüz edilip kesilmesi, kumar meraklısının kumar borcu nedeniyle kurşunlanması, alkol-sigara bağımlısı kişinin kanser olması gibi ölümleri de betimlemelidir.
''o su testisi kafanda kırılır umarım.'' hiç kimsenin özel yaşantısına karışma gibi hakkımız olmadığı gibi, bu suçlamalara da yanıt veremeyecek bir kişiye itham etmesi iç burkan bir olaydır.
(bkz: ibrahim tatlıses in vurulması)
son zamanlarda yobazların diline dolaşan söz.
amy' nin ölümünden sonra yonca evcimik' in twitter'dan paylaştığı talihsiz yorumdur.
defne joy foster'ın ölümünden sonra amy winehouse için yine gereksiz bir şahsiyet tarafından yapılan yorum.
yonca evcimik'in ağzına hiç yakışmayan laftır. üzmüştür onu sevip ona saygı duyanları.
son günlerde tartışma yaratan bir çok olayda kullanılan tehlikeli*atasözüdür.

(bkz: defne joy foster ın ölümü)
(bkz: amy winehouse un ölümü)
+su testisi, bu testisi, o testisi..
-cümle içinde kullan bir de evladım!
+testisinde zehir olsa, ben içerim bana getir..
-otur, sıfırrrr
ethem sarısülük tiyatrosu ve perde arkasını ,izledikten sonra ister istemez hıncal uluç'u akıllara getiren veciz bir söylemdir.
arkadan konuşmada, başkalarının özel hayatına müdahelede ve dedikoduda bir numara olan türk milletine yakışan aptal ataların sözü.
(bkz: münevver karabulut)
Tartışmalardan sonra hıncal uluç'un söylemiş olduğu sözdür.
kevaşeler için uygun bir atasözüdür. kesinlikle.
Ne ekersen onu biçersin.
Rüzgar eken fırtına biçer. Aynı anlama gelir.
güzel laftır.
güncel Önemli Başlıklar