bugün

Ayda iki üç yaptığım. Kamp malzemelerim bir odaya sığmıyor artık.

görsel
Bünün ben öbek öbek topluluklarla bir arada yapılanını değil de ıssız bi bölgede 4-5 kişiyle yapılanını seviyorum. Diğeri futbol kampı gibi oluyor.

Bir kez imkanım oldu. Her şeyini yazıp anlatamam ama ateşi harlamak için şarkı söyleyerek ormandan yakacak odun toplamak bile dünyanın en güzel işi haline geliyor. Uyanıp çadırı açıp temiz havayı çizerlerine çekmek, yemek hazırlayıp yemek.. keşke tüm insanların her yıl yapmaya imkanı olsa, açlıkla mücadele eden milyonlar var.
Bisikletle birleştirince neredeyse bedava tatil demektir. Ulaşıma ve konaklamaya para vermeden yaz boyunca tüm ege ve akdeniz kıyı şeridini gezebilirsiniz.
1 kızla beraber yapılırsa daha güzeldir.
bu yaz bir sözlük kızıyla yapmak istediğim buram buram huzur kokan eylemdir. yalnız ayrı çadırlarda kalınacak şartını belirtmem gerekir, ellemesine izin vermem.
yazın gelmesini iple çekiyorum sırf bu eylem için.bu kez gideceğim(umarım)
insanlardan uzaklaşmak,doğayla iç içe olmak istiyorum.çok kısa bir süre olsa bile.binalardan,mutsuz yüzlerden çok sıkıldım.huzur istiyorum huzur! o yaz,bu yaz!

tanım:bir türlü yapamadığım doğa aktivitesi.
Yapılmak icin gün sayılan eylem. Her şey hazır bekliyor.
kalabalık kamp yerleri içinde yapınca çok anlamı olmadığını düşündüğüm faaliyet. ıssız yerde de yapsan kurdu var, ayısı var. ne olacak bu işler kamil?
Yaz tatillerinde pahalı otellere deli gibi para harcamak yerine tercih ettiğimdir. Tabi ki kampa gideceğiniz kişileri iyi tanıyor olmanız ve kafanızın uyuşuyor olması çok önemli bir kriter.Doğayla iç içe olmanın verdiği huzuru sonuna kadar hissetmek gibisi yok.Kamp yapmayı düşündüğünüz yeri iyice araştırmanız ve gerekli tüm ekipmanı yanınıza aldığınızdan emin olmanız tavsiyemdir.
Fakirim demiyo da, çadır seviyomuş haspam!

Evet arkadaşlar, kampdaşlar... fakir olduğumuz için adamakıllı tatil yapamıyoruz, bunu bi kabul edelim. Mevzu dağ taş olsa, doğa içerisinde, çadırlı, bungalovlu 5 yıldız mekânlar da var. Ama bizler , instagram hesabı olan fukaralarız.

Neymiş, doğa miss, ağaç, hava... ya yürü git dayı, pisin bokun içine kur çadırı, etrafa işe sıç, mangal yapacam diye ormanı riske at, banyo yok, adam gibi yemek yok, yokoğluyok.
Zengin olsam, uğraşmam çadırla falan asla. Ha, hafta sonu olayımız var buralarda, ona gidilir yine, bi gecelik hadise. Ama tatil için tatil köyleri var cillop gibi yurtdışında. Bizim çadırcılığımız mecburiyetten yani.
Gecen yaz orta anadolu ve bir kısım akdeniz rotasında 4000 km yaptım çadırla ailecek, 2buçuk haftada. Bu sene de nasipse kuzey ege turu var planda. Ama bunlar, samimi söylüyorum hep fakirlik işte. Param olsa ne işim olur börtü böceğin içinde.
Son iki yıldır çok yakın bir arkadaşımla gitme planları yapıp yapıp tarih uyuşmazlığından gidemediğimiz/ yapamadığımızdır.

Yeni kampçı arkadaşlara önerim facebook ta tecrübeli kampçıların grupları var. Onların tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca bana önerebileceğiniz kamp alanları varsa lütfen mesaj kutuma mesaj bırakın.
Gündüz gezip akşam bir odaya tıkıldığın ve gündüz yine odadan çıktığın bir tatile kesinlikle tercih ederim.

Kamp tatilleri öyle mi. Sürekli doğanın içindesin. Zaten ortalama 1 hafta sürdüğü için uykuyu geçiştirilmesi gereken bir şey olarak görüyorsun ki alışınca sanıldığı kadar rahatsız da değil. Kuş cıvıltıları ve deniz sesiyle uyanıyorsun, zifiri karanlıkta temiz havada uyuyorsun falan.

Pansiyon odasında temiz çarşaflarda uyumaya devam edin siz zengin piçler. Efendilik arayan otele gitsin.
Kesinlikle kava dinlemek icin yapılabilecek en güzel aktivite bide raki varsa ohh miss. En kısa zamanda bi program yapmalı.
Kafa arkadaş yoksa bilakis geveze biri varsa zulümdür.
insanoğlu ne kadar modernleştiğini iddaa etse de ilkel bir canlıdır. o yüzden herkes biraz da olsa şehirlerden kaçıp doğayla başbaşa kalıp kamp yapmayı sever. güzel bir aktivitedir.
iYidir hoştur tavsiye ederim çadırınız yağmur rüzgara dayanıklı olsun.
Hayatımda pek yapma fırsatı edinemediğim, edindiğimde de cesaret edemediğim aktivite.
Tubitak'ın düzenlediği ulusal gökyüzü gözlem şenliği'ne neredeyse her yıl başvuruyorum. Fakat bir insan ne kadar şanssız olabilirse o kadar şanssızım.
Bir de olimpos gökyüzü ve bilim şenliği var. Ona da izinlerimi ayarlayıp gidemedim. Hatta geçen yıl meteor yağmuru dönemine denk gelmişti, nasıl içerlemiştim.

istiyorum ki madem kamp yapma işine giriyorum, gündüzüm gecem dolu dolu geçsin. Kamp alışverişi de beni ayrıca cezbediyor.

Sahi bağımlısı mı olunuyor, bu işler nasıl sardırılıyor?
Zor bir aktivite ama bir o kadar da zevkli. Titiz ve rahatına çok düşkün insanlarla yapılamayacak bir aktivite aynı zamanda.
Selam ve doğa ile.
(img:#1973161)
Özledik be. Geçen sene bugün..

görsel
Belki yıllardır aşina değilim ama bu yıl hayatıma giren bir diğer güzellik kamp yapmak, gerçekten çok keyifli özellikle eş dost ile. Karantina süreci bitip , normal hayata döndüğümüz zamanda yapacağımız ilk aktivitelerden biri *
hayatımın %80'ini oluşturan aktivite, çünkü uzak dalışlar ve yüzüşler için tek seçenektir.
görsel

Özledik sözlük, yarama tuz basmayın.

Ortalık düzelir düzelmez kendimi doğaya bırakacağım..
Bir kere yapınca müptelası olunan aktivitedir.
Deli gibi özlenendir.
Börtüyü, böceği, sivrisineği bile gözümde tüter oldu.

Nerden bilebilirdik, covid 19 saykosunun tüm evrene musallat olacağın...
bu süreçten önce, bi planlar, bi hayal kurmalar, programlar, yenilenen uyku tulumları... Hepsi fossss!
Zalımsın hayat