bugün

entry'ler (222)

uludağ sözlük

biraz geç gördüm bu yeni tasarımı ama gayet güzel olmuş. epey beğendim ben açıkçası.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

geri döndüm. dönmekle iyi mi yaptım? cevapsız sorular dinleyeyim bari. neyse iyi geceler. bu da böyle tuhaf bir girdi olsun.

sözsüz müzik önerileri

apocalyptica-path.

gecenin şarkısı

hadi bakalım.

led zeppelin-babe i'm gonna leave you.

insana zor gelen şeyler

çok demli çay içmek.

sözlük yazarlarının itirafları

bazen böyle bir umursamazlık geliyor üstüme. inanılmaz keyif alıyorum o zaman hayattan. şu an bunları yazarken de aynı umursamazlık üzerimde. ulan her şey ne kadar boş ya. bir gülme tutuyor beni bu anlarda. itiraf: sanırım hayatın fazla gereksiz ve anlamsız olduğunu fark ettiğimde mutluyum.

faceapp

ne kadar boş beleş uygulamalar türüyor anlam veremiyorum.bu da onlardan biri.

yaptığım hatalardan ders alıp bunun pişmanlığıyla yaşamayı ben iyi bilirim. ama sen gerçekten kötü bir insansın. hatalarının farkında olmadın hiçbir zaman. hayatıma bir şekilde girdin,etki ettin.bu etkinin izlerini üstümde taşıyorum hâlâ.doğru düzgün kararlar bile veremiyorum.her gün acı çekerek uyanıyorum.ne kadar uyuyabildiğim de tartışılır gerçi.keşke hayatıma hiç girmeseydin. keşke seninle hiç tanışmasaydım. artık gerçekten böyle düşünüyorum. sen benim en büyük pişmanlıklarımdan birisiymişssin meğer. neden olduğun şeyin farkına bile varamayacaksın bundan da eminim. güzel olmayan her şeyi bir nebze güzelleştirdin sandım. yanılmışım. daha da çirkin hale getirdin. neyse artık sana dair gerçekten bir şey yazmak istemiyorum. yalanların ve tutulmamış sözlerinle beni bir başıma bıraktığın,diplere ittiğin için teşekkür ederim.yazık... gerçekten çok yazık.

sözlük yazarlarını sevindiren son şeyler

gece gece tost yapıp afiyetle yedim.

dinlediğin şarkıdan bir söz yaz

aşksa bitti,gül ise hiç dermedik.
bul kendini,kuytularda hadi dal.
seninle bir bütün olabilirdik.
hoşçakal gözümün nuru, hoşçakal.
hoşçakal canımın içi, hoşçakal...

sözlük yazarlarının itirafları

kendime sakladığım çok fazla şarkı var. hiç kimse öğrenmesin istiyorum. bazılarının görüntülenme sayısı artınca sinirleniyorum.

şekeri bırakmak

bence sigarayı bırakmaktan daha zor. çaya kahveye şeker atmayı bırakabilirim sanırım. ama abur cubur imkansız görünüyor.

gecenin şarkısı

duman-halimiz duman.

nerde yaşarsan yaşa babam,
sevgi,aşk hepsi yalan.

uyku tutmayınca yapılanlar

(bkz: kendi omuzunu öpmek)

evet.

silmarillion

kafam yeterince boş olduğunda okuyacağım eser. yıllarca erteledim. ölmeden önce okurum muhtemelen.

beraber hayaller kurduğunuz insanı iyi seçin. seçtiğiniz insan bir hayalden ibaret olmasın.

ruhunuzu yiyip bitiren bir hayaletten ibaret olmasın.

ateşiyle eriten,karanlığıyla korkutan bir kabustan ibaret olmasın.

game of thrones

finali fiyasko. tek kelime ile fiyasko.

son sezonu rezalet olan hbo dizisi.

hastanede refakatçi olmak

hasta olarak yatmanın yanında hiçbir şeydir.

yıllarca yürüyemeyip yatağa mahkum insanlar var. lütfen.

içinden geleni söyle

bulgur pilavını seviyorum.

elmas bogazici

çok güldürmüşlüğü vardır. neden silik yediğini bilmiyorum.

bir yazar.