bugün

(bkz: jungle farkı). nefes aldırmadı.
Vangölü kenarında isen ve bir kasada bira varsa yanında candır.
Bilgi ve tecrübe gerektirir.
vücudu dinlendirir.
(bkz: dadanandan)
(bkz: yere dusen bozuk para)
Ve ben. Üçümüzün gerçekleştirdiği aktivite. Özlemişim ormanı.
biri olsa da yapsak beraber.
O kadar çok istiyorum ki yapmayı, ya cesaret edip yanımda gelmek isteyen olmuyor ya da param olmuyor ya da imkanlar falan durumlar el vermiyor.
Höhh bee ne çok saydım ben gitmiyim zaten.
(bkz: çadır kurmak)

Belki de çadırda çadır kurmak.
Gece suya sırtüstü uzanıp yıldızları seyretmek.
yapmaktan keyif aldığım eylem.

görsel
çok sevdiğim bir eylemdir. kamp malzemelerim daima hazırdır. eğer ki araçla yola çıkarsam ve uzak bir yerlere gideceksem muhakkak bir yerlerde bu eylemi gerçekleştiririm. doğanın güzelliğini seviyorum.
arkadaşlar malum havalar ısındı ve artık kendimi karadeniz yaylalarına atıcam. ekipman alıcam ama bu konuda çok cahilim. 30 dakika bakarak şöyle ekipmanları beğendim. acaba başka marka veya çeşit olarak tavsiteyelerde bulunabilecek var mı ekipman olarak?

hayırlı forumlar arkadaşlar.

görsel
her an yapabildiğimden benim için mevsimi olmayan faaliyet, ağustosta beydağlarında aralıkta yalovada dün balıkesirde, bir mevsimi yok bu olayın sadece yazın kamp yapan tipler zaten kamp nedir bilmeyen tipler, hani spor salonuna yaza 2 ay kala yazılıp yaza fit gireyim yeter diyen tipler gibi.
Ah ah çok geç başladık bu etkinliğe çok...

Ne güzel aktiviteler varmış, biz gittik kendimizi harcadık boş işlerle...

Neyse bu haftasonu ağvda yapılacak olan kamptayız...
Salda Gölü efsanedir. Öneririm.
Yakında Edirne'de yapıcagimdir.
en basitinden doğa ile iç içe olursunuz. doğaya yakın olmak, özel bir şey yapmanıza gerek kalmadan genetiğinizde olan bazı önemli duyguları harekete geçirerek, özünüze dönmenize ve kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. içinizdeki stres, öfke, gerginlik gibi hisleri azaltabileceksiniz. teknolojiden bir süreliğine de olsa uzaklaşmak, inanın insana iyi geliyor. herkesin çok mutlu gözükmeye çalıştığı sosyal mecralardan uzaklaşıp, gerçek mutluluğu yakalayabiliyorsunuz.

kamp atmak esasen aza kanaat etmeyi öğrenmenin bir başka yoludur. sahip olduğunuz, “ben bunsuz yapamam” dediğiniz şeylerin ne kadar gereksiz olduğunu, aslında çok az şey ile mutlu olunabileceğini görmenize vesiledir kamp. tüketim çılgınlığına “hayır” diyebilmenin bir başka yoludur kamp. faideli eylemdir. manzarası için gittiğiniz, sırf manzarası iyi diye fahiş fiyatlarla karşılaştığınız mekanlar yerine, en güzel manzarada kafa rahat bir şekilde huzura doyabilmektir kamp. meşe odunu üstünde pişen yemeklerinizi bol oksijen eşliğinde mideye indirebilmektir kamp. ucuzdur ucuz! tüm masrafın, aldıkların kadardır. koca bir haftasonunu birkaç bira ve kanatla geçirebilirsin mesela. ya da tercih senin, iyi kalite şarabın yanında t-bone steak de götürebilirsin azizim. ben, köfteciyim mesela.

git kampa, mola ver. bir süreliğine uzaklaş şehrin curcunasından. dinle beni garavel! iyi gecelek, söz! dilersen biraz daha detaylandırayım, hem bu sayede bir kişi daha kazanmış olurum belki.

storylerde cukka cukka yapan dostlarınızın alayı size imrenecek. çoğu kimselerin yapamadığı, çoğu kimselerin yapmaktan çekindiği, “ayhh böcek” diyen firik su’ların, bükentay’ların aslında öğür öğür sucuk yeyip, çimlerde yuvarlanmak istediğini sen gerçekleştirmiş olacaksın. paylaştığın anılar, gördüğün hayvanlar herkesin ilgisini çekecek. bol bol d vitamini de alabilirsin. yat çimlere, ver mabad-ı şahaneni güneşe ve çek vitamini içine içine. bol güneş ışığı ve oksijen = serotonin. elektromanyetik dalgalardan, suni ışıklardan uzaklaşmak uyku düzenine bile iyi gelecek.

sevdiğini, sevdiklerini al yanına. inanın bana kamp ortamında, yani doğada dostlarla edilen sohbetin tadı bile bir başka oluyor. al sana yine serotonin. odaklı ilişki candır, canandır. gecenin zifiri karanlığını aydınlatan kamp ateşinin etrafına kurul, sohbetini de et, şarabını da iç, terapi seansını da tamamla. daha ne olsun di mi ama?

bakınız, enteresandır ama, kamp hayatı cidden kişinin kendi gelişimine faide sağlıyor. kişinin, potansiyel yeteneklerini ortaya çıkartabileceği koşullar sağlayabiliyor. mesela ben baya baya usta adammışım, bunu kamp ata ata öğrendim. hem bu sayede özgüveniniz bile artar. yeni şeyler keşfetmek, potansiyelinizin sandığınızdan da iyi olduğunu görebilmek özgüveni arttırmaz da ne yapar?

bak, spor bile yaparsın kampta. yürürsün, odun kesersin, odun toplarsın, çadırı kurarsın, ateşi yellersin, kurulum sağlarken kalori yakarsın, göl varsa yüzersin, ağaçtan meyve toplarken kolların gelişir, kalçaların, bacakların gelişir falan işte. şimdi sana burada tek tek yazamayacağım hangi hareketin hangi bölgeye etki ettiğini. anladın işte..

kamp attıkça bu isteğin daha da fazla artacak. sürekli yeni yerler keşfetmek, keşfettiğin yerlere dostlarını, aileni, sevdiğini götürmek isteyeceksin. sendeki bu yaşam enerjisini gören çevrendeki insanlar bile pozitif olarak etkilenecek. iyi değil mi? iyi iyi! bazen gittiğin yerlerde başkaları da olacak. o başkaları ile samimi olacak ve yeni dostluklar geliştireceksin. doğada kimse statü sahibi değildir, bunu unutma. herkes, olduğu gibidir ve pozitiftir. işte bu sayede gerçek dostluklar kazanabilir, baki dostluklar sağlayabilirsin. benim çok var böyle doğaçlama karşılaşıp da can dostu olduğum kişiler.

az önce ne demiştim ben? heh, kendini geliştirmek. evet evet, kendini kesinlikle geliştirebilirsin. bak sana ne diyeceğim; kamp ata ata hayatta kalma yeteneklerin bile artacak. bazıları elektrik kesildiğinde mum bile yakmaktan aciz iken, sen portatif soyunma kabini inşa edecek kadar ustalaşacaksın. terliğin koptuğu zaman tamir edebilecek, tek çakmak darbesi ile ateş yakabilecek, t-shirt’ünden balık ağı bile yapabileceksin. iyi olmaz mıydı sence? olurdu olurdu.

kamp hayatı ilgini çektiyse madem, durma, git! uzaklaş şehir hayatından ve kendine gel! kendinle ol, dostlarınla ol, ağaçlarla ol, çimenlerle, hayvanlarla, ayla, güneşle, yıldızlarla ol. rüzgar yalasın yanaklarını. yalnız tek bir şartla: çöplerini topla!

(bkz: armoni)
kamp= sevgili+motosiklet+çadır+olta+ateş+gündüz kuş sesleri+gece börtü böcük sesleri.
Kafa adamıyla iyi gider.
Bildiğin rezilliktir. Pislik uykusuzluk sinek iğrenç. Evet.
Doğada vakit gecirmenin en guzel yoludur. Kur çadırı git odun topla yak ateşi. Mis.
Hayatıma bu aktivite gireli bir yıl dolmadı henüz ama çok pişmanım. keşke yıllar önce başlasaydım.

Kimilerin tarzı gidip paralı campinglere gidip piknikçilik gibi kamp yapmak, benimkisi ise kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde Survivor modunda doğayla iç içe yaşamak. Herkesin damak zevki farklı tabi.

Sözlükçe kampa mı gitsek ne yapsak.

(bkz: inek obası)
Benim gibi göçebe ruhlunun fırsat bulunca yaptığı olay. 2 gün önceye ait bir kamp fotoğrafım...

görsel
gelmeyin kampa falan. yıkanmıyoruz leş gibi kokuyoruz. sabah akşam sikişiyoruz domuz gibi eş değiştiriyoruz. rasta hippi reggae falan otostop abi para olmadan yaşıyoruz.

ayrıca izmire maksimum 150 km uzaklıkta kamp yeri tavsiyesi alırım kaynaklar falan sıktı artık.
her yaz deniz kenarında tek başıma yaptığım eylemdir tavsiye ederim yaz gelse de yapsam keşke.