sagopa kajmer ile toolz düeti.
oldukça hoş ve depresif bir parça.

Mısralarımda ısrar hakim, hitabelerimin özüne bir göz at, kafanı bunla patlat, inandığım Rauf'tur affı bol hakikat, ben aldım yüce bi talimat Fiile döktüm, uyudum kalktım Rap'Le 24 saat, Sago'nun gökdeleni 2 kat, yetişemez dilime Kambur Kelimat.

Git de canıma can kat ve ravzaları gülle donat, hile bir hakikat ez ve geç ben Polat. Bir maksat arama fıtrat önüme koyulan en büyük cevan, nedir bu kanrevan bu Menfaatte yıkıma yaklaşan ve an Fanlarım hatlar Kajmeran dat kan dolan yalan Sago insan lan! Bu boş oda, bu loş ışık, bu hoş koku, sarhoş başımın nahoş seda varoş fiil ve hızlı koş, küçümse fil, hafif latif, benim motif zarif, dilim pari elif ve Rap'te son keşif deşifre edilir. Sagopa Rap bilim huzruma ser kilim, bilki ben tüm günahlarıma kefilim. Acuze yere yığıl, gözün perdelerini kapatsın. Yakın heves bilince karşı çıksın, bin seyirde halıya aksın tepeden yüzüne çaksın. iltifa ki başını döndürür yeraltı sarayın bana bulansın. Sagopa overground sıfatı almasın, yerüstü benim memleket değil. Çaldı zil ve Rapci hitini çayıra saldı. Bil bu şarkı herkesin hissedenler dinlesin hep mi çeneme sillesin. Kem hislerin yakar canı. Bir sığınak buldum barınak ettim, tapınak Rap mahallemin her kötünün birgün elbet canı çıkar. Garantim kap bu söz benim.

Mısralarımda ısrar hakim, hitabelerimin özüne bir gözat, kafanı bunla patlat, inandığım Rauf'tur affı bol hakikat, ben aldım yüce bi talimat Fiile döktüm, uyudum kalktım Rap'Le 24 saat, Sago'nun gökdeleni 2 kat, yetişemez dilime Kambur Kelimat.
edebi bir eser niteliği taşıyan parça.
en sevdiğim kısım burası nasıl bir hız bu nasıl fars arap dili ve türkçe karışımı güzel ve hızlı okumak. hayır düşünüyorum araya başka kelime gelir diye yok gelmiyor. bu şarkı ile anım bile var arkadaş elif adın daki sevgilisiyle ayrılmıştır. arabada sagonun bu şarkısı çalmaktadır arkadaş " ahanda elif dedi lan. tekrar dinlet mesaj atcam sözlerini" dedi yarıldık. farzı sago yine yapmış ve o sözler geliyor.

Bu boş oda,
bu loş ışık,
bu hoş koku,
sarhoş başımın nahoş seda varoş fiil ve hızlı koş, küçümse fil,
hafif latif,
benim motif zarif,
dilim pari elif
yeni keşfedildiği için utanç duyulan şarkıdır. o arkadaki beat nedir arkadaş öyle? onu geç de sözler de güzel lan.
damardan verilen narkoz gibi şarkıdır. önce acır sonra huzur gelir ve gitmez..
sagopa kajmer'in en iyi şarkılarından biridir. beat harika ötesi. sago böyle şarkılar yapmadığı sürece hayran kaybedecektir.

--spoiler--

Sagopa "overground" sıfatı almasın,
Yerüstü benim memleket değil.
--spoiler--