1. 1.
  sahte para basan kişi.
  1 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  adi suçlardan en sevimlisini işleyen ve suçu işlerken ne var canım kimseye zarar vermiyoruz ülke ekonomisini genişletiyoruz diye düşünen şirin ve şakacı şeyler...
  2 ... sıçtırtma lamasına
 3. 3.
  yakalanan kalpazanlar dikkat edildiyse hepsi paspal görünümlü çapulcu tiplerdir. bastıkları sahte paraları ne yaptıkları merak edilir.
  o kadar para basıyosun ustune başına bak dedirtir.
  1 ... normaldegilimben
 4. 4.
  eski mesleğimdir. bu mesleğe nasıl girdiğimi de anlatayım sayın yazarlar. bir zamanlar dilencilik yapıyordum. sonra birisi geldi para verdi nasıl olduysa. ben de dedim ki "bana para verme para basmayı öğret". bu eleman da kalpazanmış, zaten yanına çırak arıyormuş. "olur, yarın gel işe başla" dedi. ben de "hay hay" dedim. işte böyle başladı benim kalpazanlık hayatım. yalnız geçenlerde işten atıldım. hayır kriz yüzünden değil, reklam olsun diye paraların üstüne matbaanın ismini yazmıştım iyi niyetle. nedense beni kovdular, hala anlam veremedim.
  ... luckysperm
 5. 5.
  çıkartıldığı ilk duruşmadaki savunmasında her şeyi devletten beklememek lazım diyerek hakimi taş kesmiş kişi.
  3 ... kasparov
 6. 6.
  yalan ve hile ile iş gören kişi anlamına da gelir.
  1 ... tarumar
 7. 7.
  trakya da tembel insan demektir. birisine bu anlamda söyleyince ne diyon sen bana!! şeklinde tepki alınabilir. ama sadece trakya terimi.*
  1 ... miskinhayvan
 8. 8.
  Ergün Poyraz tarafından yazılan, 2011 yılında satışa çıkan kitaptır.
  ... hayripoter
 9. 9.
  3 yıl boyunca mahkemelerle uğraştığım suç.

  izmir Konak Merkez bankasında sahte para bozdurmaya çalışmam sebebiyle önce kemeraltı karakoluna oradan da tutuksuz yargılanmak üzere adliyeye sevk edildim.
  ... blmiyorum