1. 1.
  rakı'nın en yakın dostlarından biri..
  2 -1 ... ferrole
 2. 2.
  yaninda yogurtlu meze ve limon ile aksamustu denize karsi yenmesi makbul olan babakalede yapilana bayildigim deniz mahsulu
  1 ... nuttien
 3. 3.
  balık pazarında bulunan, fasıllı balık restoranı. en üst katındaki havadar teras kaçmaz.
  1 ... maksat muhabbet
 4. 4.
  Çoğu kişi (nedense) ahtapottan yapıldığını sanmaktadır.Lezzet abidesi bir yiyecektir.Bazı kişiler ise mürekkep balığından yapıldığını düşünür,bu akla daaha yakındır çünkü kalamar adlı hayvan mürekkep balığının bir başka çeşidididr.
  2 ... rvd
 5. 5.
  makarnanin icinde de karidesle beraber cok guzel giden deniz mahsulu. ayrica yuvalarinda deniz kabugu bulunur bol miktarda. yerinde gormuslugum kabuklarini toplayip kalamarini vurmuslugum vardir.
  1 ... dilencikral
 6. 6.
  yemesi keyifli, deniz cıtırı.
  ... kabaktadi
 7. 7.
  ayrıca o marketlerde satılan donmus kalamarlar berbat. almayın, sakın.
  ... kabaktadi
 8. 8.
  hiç yemeyenlerin adını ilk duyduklarında "ıyyy, iğrenç. o yenir mi lan" dedikleri, ama yedikten sonra hakkındaki fikirlerinin %100 değiştiği deniz ürünü..
  1 ... 4ever pvd
 9. 9.
  cok lezzetli * bir hayvandir. kizartmasi harikadir. *

  yeteri kadar kalamar bir kap icerisinde 2 saat sodada bekletilir (soda yoksa karbonatli su da olabilir). daha sonra yumurta+un ya da yumurta+pane karisimlarindan birine bulanir, yeteri kadar kizartilir. sosu icinse doritos dippas alinip bir guzel ezilir, sarimsakli yogurt ile karistirilir. afiyet bal zikkim super mukemmel bir sey olur.
  1 ... revolter00
 10. 10.
  kelime yunanca calamari(kalamari)2den dilimize geçmiştir...
  1 ... erme1984