bugün

Yarın gösterime girecek olan film. bekliyoruz.
cemaat ile GidecegiMiZ flim.
2 ekim(yarın) gòsterime girecek olan muhteşem film.

sadece ülkücüler değil, türk'üm diyebilen herkes gitmelidir.
fragmanında rahmetli şehidimiz dursun önkuzu için yazılan şiirin de yer aldığı film.
inşaallah cumartesi akşamı gideceğim ben de.

--spoiler--
önkuzu hey!.. önkuzu!..
önde gider önkuzu..
anası dursun demiş..
durmaz.. gider önkuzu..

kuzu yürür, kuzu yürür.
önde önkuzu yürür.
kuzular meledikçe
gönlüme sızı yürür!

önkuzu hey! önkuzu!
önde gider önkuzu.
bu bayrak düşmez yere,
ölmedikçe sonkuzu!

dursun adı... dursun adı...
o gitti, dursun adı.
dillerde türkü olsun,
yürekte vursun adı!

kuzular koç olacak,
toy, düğün, göç... olacak
bu yıl ki kuzuların
adları 'öç' olacak!
--spoiler--
bu hafta içinde izlemeyi düşündüğüm filmdir. kaliteli bir fragmana sahiptir. yıllarca medyayı kullanarak insanlara cici görünen komünist ve pkk lılara iyi bir cevap olacaktır. her türk evladının islemesi gerekir. ya sinemada ya da sonra. anlamak gerekli mesajı.
Bugün vizyona girmiştir. Elimde olmayan sebeplerden ötürü bugün gidemedim ne yazık ki. Yarın gidip izleyeceğim inşallah. Böyle filmlerin devamı gelmeli. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.
filmden çıkanların ağlamaları yetti bana.
türk sinemasında komünizmin, devrimin masum gösterilmesinden bıkmıştık.
tanım: bugün vizyona giren harika bir film.
izmir güzelyalıda basketbolun kalbinin attığı yer.
Gitmek istediğim film.
4 ekim 2015 pazar günü bursa'da kent meydanındaki sinema salonlarında mhp bursa il başkanlığı ve bursa ülkü ocakları işbirliği ile tüm türk milliyetçilerinin ücretsiz olarak seyredebileceği filmdir.
--spoiler--

Yıllarca ülkücülere örümcek kafalı, yobaz, bağnaz diyenlerin filmle alakalı yaptıkları yorumları görünce kimin bağnaz, kimin yobaz, kimin örümcek kafalı olduğunu daha iyi anlıyor insan... Yıllarca bize giydirdiğiniz o yobaz lafını üzerimizden atmak için o kadar okuduk, o kadar araştırdık ki artık siz entelektüel(!) solcuların ne kadar boş, ne kadar beleşçi olduğunuzu daha iyi anlıyoruz.

Ahahaha azizim ne diyor marx diyerek pandiklediğiniz köylüler, marx'ı engels'i okudu. Nazım ne güzel yazmış şiirinde dediğiniz nazımı da okuduk. Ancak siz Seyid Ahmet Arvasi Hoca'nın Diyalektiğimiz ve estetiğimiz adlı incecik kitabını dahi okumadınız, hüseyin nihal atsız'ın şiirlerinden bir mısra bilmezsiniz...

Evet, sizin okumaktansa biz okumayalım zaten öylesi daha iyi...

--spoiler--

Bugün 20.30 seansında izleyeceğim film. Allah devamını nasip etsin!

Filmi izledikten sonra Edit: ülkücüleri salonlara doldurup ağlatacağız, hem de bunu hıçkırta hıçkırta yapacağız deseler kimse inanmazdı...

Damlalar dökülüp pınarımdan kor parçası gibi düşerken tişörtümün yakasına, Sol yanımdan bir hıçkırık sesi geldi. Dönüp bakamadım!

Sol tarafımda oturan babamdı.

Zamanlaması manidar hem de çok! Çünkü geç kalındı... Pehlivanoğlu, Önkuzu anlatılamadı yarım asır! Kimse bilmedi onları, öğrenmek için açıp okumadı "sancı"yı... Onlar diridirler kitabının sayfalarına düşmedi birçoğunun gözyaşı...

Vatan dedi sana canım feda! Vurdular tokadı acımasızca... Sokakları terk etmişlerken binbir türlü oyuna!..

Allah, bismillah! Ya Allah, bismillah!

Kimse anlamadı onları, anlamadığı gibi anlamaya da çalışmadı... Esendağ'ı bilir misin gardaş? Ya Duracık'ı? Damarımdan kan çekiliyor çelikten şırıngayla... Duyuyor musun gardaş, anam "yavrum!" diyor...

Reis'in tanır mısın yahut Başkan'ı?

Öğren gardaş, Yazıcıoğlu ve de Çatlı'yı...

Galip Erdem'i aç oku belki anlayabilirsin ülkücüyü ve onun yavuklusu çilesini...
eksiklleri olmasına rağmen zevkle, bazen de üzüntüyle izlediğim film. üstelik faşit vs diye hakaret etmeye kalkan cahil solcularda filmde yanlı davranılmadğını sadece o döneme bir de bu taraftan bakılması gerektiği genişliğini gösterse bir kez sadece birkez..
Milliyetciligin zirve yaptığı bir dönemde vizyona girmesi, tam anlamıyla.
zamanlaması manidar olmuş *
ideoloji falan ayağı yine kapitalizm güzel çalışmış.

onun haricinde sanırım filmi yapanlar Çerkes.
buda manidar *

onun haricinde birde sağ anlatsın kendi gözünden ne olmuş o dönem.
çok farklı pencereden bakmak için gerekli şeyler bunlar.
iyi olmuş.
başarılar
Ağlattı film. Harika.
https://youtu.be/eqO6ecUSGsA
bir film. henüz izlemediğim için yorum yapamıyorum, ama eğer tarafsız bir gözle ülkücüler cephesinden olayları anlatıyorsa, eyvallah. devamı gelsin.

ha solculara en ufak bir sallama yapıldıysa yerin dibine sokarım o ayrı. zira solcuların gözünden anlatılan filmlerde böyle bir olgu yoktu. izleyen arkadaşlar yazarsa sevinirim.

bu dönemlerin filmlerle insanlara hatırlatılması önemli, belki kanın gövdeyi götürdüğü dönemleri beyaz perdede iki tarafın gözünden de izlersek daha ılımlı hale gelebiliriz.
ismail hacıoğlu'nun çok iyi performans sergilediği film. bir grup vatansever gencin dramı, sevdası, davası anlatılıyor.
camiamızda bu tarz bir esere olan özlemin de etkisi var ama harbiden çok iyi film.

izleyin, izlettirin. Annenizi babanızı kardeşinizi arkadaşını götürün giderken.

Bir kez daha anlıyoruz ki biz ülkücü falan değiliz. ülkücü adayı bile değiliz. bizden en fazla ülkücü aday adayı olur.
solcuların gözünden çekilen filmler gibi karşı tarafa sallama yapılmamış objektif film. herkesin izlemesini tavsiye ederim.
özetle verilmek istenen : vatanımızda birlik ve beraberlik içinde dış güçlerin oyunlarından uzak bir şekilde huzurla yaşamak.
Az izlenmiş göstermek için biletlere farklı film isimleri yazılan, kapalı gişe olan, tarafsız ve kaliteli film.
çok uzun zamandan sonra sinema salonuna gitmeme sebep olacak filmdir. her ne kadar geç kalmış olsa da sonunda güzel bir projeyle gelmişler. umarım ülkücüler daha fazla film çeker.
yarın izleyeceğim film.

gelip burada filmin sonunda ne olduğunu yazacağım spoiler vermeden. *

hatta sözlükte ne kadar tanıdığım milliyetçi varsa hepsine özel mesaj ile ileteceğim sonunda ne olduğunu.

şimdilik küçük oynuyorum ama böyle böyle bitireceğim sizi. *
topluca gitmeyi duşundugumuz bir film.
arkadaşlar ciddi ciddi soruyorum, şimdi bu film olmuş mu?

nerede erdal? nerede necdet? nerede diğer mahkum solcular?

bahçeli ve balgat katliamları nerede? "kim yaptı? kilimcinin kör oğlu" diyerek sıyrılmak sizce de saçma değil mi?

dramatik, hoş bir film izlemek istiyorsanız bence de gayet başarılı fakat tarihsel bir değeri yoktur.

gerçekleri, ortak acıları aktarmak dururken propaganda yapmak istemişler. olmuş da.

güzel cahil avlanır.

yani ben tamamını olmasa da parça parça hatırla sevgili izledim, bu minvalde sol pencereden çekilmiş hemen hemen bütün filmleri de izledim ama gerçekten olaylara bu kadar tek taraflı bakan bir film görmedim.

solculara bir boynuz ve kuyruk takıp şeytan demedikleri kalmış. cüneyt arkın filmlerindeki bizanslılar misali.
solcuları yağlamadığı için hoşlarına gitmeyen güzel film.
zamanında ''kürdistan türkiye nin sömürgesidir'' diyenler sizin içinizde değilmiydi diye sormak gerekir. her bir haltı ye, adam öldür, banka soy, yabancı ülkelerin taşeronluğunu ve beşinci kol vazifesini yap sonra ülkücüler bizi kötü göstermiş deme yüzsüzlüğüne sahip ol.
solu cici gösteren hatırla sevgili gibi dizler ile bu arkadaşlar mutlu oluyorlar. vatan, millet, bayrak ve mukkadesler uğruna mücadele veren bir avuç milliyetçi insan onlar için bir anlam ifade etmez.