bugün

Dizi'dir.
Kadın memedir.
Nediri sabaha uzar çünkü halihazırda bir insandır. Ancak ne olmadığını söyleyebilirim, sandığınız gibi erkeğin zıttı değildir. Bu yanlış sanıyı düşünce dünyamızdan uzaklaştırırsak her şey daha anlaşılır olacak.
Kadın kadındır. Eskiden kadına bayan denmesi kadınlar tarafından dayatılan bir durumdu. Çok olağandı kadın dediğin birinin ben kızım diye terslemesi Ya da çok olağandı karşısındaki insana kadın demeye çekinen erkekler.
Bayan tercih ediliyordu.
Kadinlarda kendilerine bayan denilmesinden hoşnuttu.

Sonra bir şeyler oldu bayan diyenler terslendi. Bayan sensin baymayanım ben gerizekalı diye terslenmeye başladık.
Neyse ki bayan zaten bizim dilimize pek uygun bir kelime değildi, bende de dilime uygun olmayan bazı kelimeler eğreti duruyor. Utanıyorum söylerken çabuk geçti bu durum.

Ama bir mesele vardır ki hala anlam veremem kadınlar çiçektir meselesi.
Allah'ım bu benzetme kadınları nasıl mutlu ederdi nasıl mutlu ederdi.
Hele bir de kadınların çiçeğe benzetilirken erkeklerin böceğe benzetilmesi.

Nasıl oldu ne ara oldu neden oldu hangi düşünceyle oldu hiç anlam veremem ama kadınlara bu da dokunmaya başladı.

Kadınlar çiçektir diyenlere kadın kadındır çiçek babandır demeye başladılar shshs.

Lan milletin babasından ne istiyorsunuz amk sanki ananiza babanıza sövüyoruz shshs.

Kisa kesmek gerekirse hiç kadın anadır bacıdır şudur budur diye anlam yüklemeye gerek yok bunu bildim ben.
Kadın kadındır de geç.

Kadın kadındır
Erkek ise babadir atadir evin diregidir ormanın kralıdır kartalların acıları ustlenenidir ahshs
Noldu yine hosunuza gitmedi dimi kadınlar shshshs

Sizi gidi ideolojik sapıklar sizi shshs
bunların okumaktan kitap gibi kokanlarına hayranım.
bir kitabın her sayfasında nasıl ardıl bir serüven anlatılıyorsa,
bu kadınlar da her günlerinde tıpkı bir kitap gibi hikayeler anlatırlar size.
olgundurlar, güzel gülerler ve naiftirler.

diğer özelliklerine gelecek olursak.
random gülüş atmazlar. hiç sevmem.
gerçi ben emoji de kullanmıyorum ya neyse.

kitap kokan kadınları sevmeyin arkadaşlar.
ben alayım önce birini.
sonra siz davranırsınız.

iyi günler.
Ne diyon la?
Kadın değil bayan.

Ayrıca feminizm yalnizca kadinlara ozgu bir nen degildir, pekiyi bir erkek de edebilir.

Ornek: ben.

Ancak gene, kadın degil bayan, kadin sakincali bir sozcuk.
kadın gücü sever.
eğer bir tanesine sahip olmayı istiyorsanız güçlü olduğunuzu göstermelisiniz.

düşük iqlu olanları kaba kuvvetten,
standart iqya sahip olanları paradan,
yüksek iqya sahip olanları da zekadan haz duyar.

zeki bir adam para kazanmanın yolunu bilir, onu korumak için kavga etmeyi de öğrenir.
yani zeki bir adam kadın seçer. ki bu çok da kolay olmaz.

"ay ben seni neden seçeyim ki yaa" cümlesini bir kadına kurduruyorsanız adam olamamışsınız demektir.
görüldüğü gibi kadının ağzından kalitesizlik akar.
ve ertesi gün tüm şehrin bundan haberi olur.

oysa ki bir adam seçmediği bir kadınla da nezaketle konuşarak yolu gösterebilir.
ve bu olan olayı kendisi dahi unutur. çünkü yakışan budur.

"kadın sahip olmadığı gücü kendinde bulduğunda bokunu çıkarmaya meyillidir"
erkek ise bu gücü taşımayı öğrendiğinde adam olur.

ve dostlar en feministi dahi böyle adamlara çay servis ederek mutlu olurlar.
evet.
teşekkürler.
Kimisi kıskançlık ve fesatlıkla doludur. Kendinde olmayan güzelliğe, başarıya, statüye, gençliğe sahip olanı kıskanmaktan aciz hayatını yaşayamaz. Kafası o kişiyle ilgili düşüncelerle öyle doludur ki kendini bile unutur. Böylesi aslında en başında kendini sevmiyordur, barışık değildir. Baştan aşağı aşağılık kompleksi olmuştur. Kendini sevmeyen bir insanı kimse sevmez ve ne kadar isterse de mutluluğu gerçek değil; gösteriş içindir. Bunun idrakine varamaz. Hayattan hiçbir şey öğrenmez. Acınası.

Kadının kadına yaptığı zorbalık kesinlikle en tiksinç olanıdır.
ilgi sever küçük çocuklardır.
yaşları kaç olursa olsun bu değişmez,
en akıllısından tutun en aptalına kadar hepsi salıncakta sallanmaktan ve saçlarının okşanmasından hoşlanır.
erkeğin aksine sevilmekten keyif alırlar, erkek sevmeyi sever.

bu çocukların kötü yanı çok bilmiş olmalarıdır. her zaman en iyisini onlar bilirler.
siz de ağlamasınlar diye tamam dersiniz. ancak bu ayarı fazla kaçırırsanız kafanıza sıçarlar.
bu yüzden kafalarını okşarkan kıçlarına tokat atmayı unutmamak gerekir.
gerektiğince sevip, gerektiğince uyarmalı.

ve ne olursa olsun gururunuzu ve duruşunuzu ezdirmemelisiniz hemcinslerim.
unutmayın, bulunmaz hint kumaşı değilsiniz.
ve kadınlar genelde giderler.
ilgiyle beslenen bir canlı.
Sırf bir kadın sinirlensin de yazdıklarıma bana mesaj atsın fikri nasıl bir ezikliktir.

Insan oğlunun devamlılığını sağlamakta büyük sorumluluklar alan kişi.
görsel
Tımarhaneye kapatılsa akıllı telefon diye terleyerek uykularından uyanacak insanların anlamsızca rahatsız olduğu cinsiyet.
Bir kadın tasviri yapılacaksa bu Güç Mevsimi kitabındaki Emma'dır abi, 20 lerinde ama olgun, zengin ama alçakgönüllü, güzel ama zarif kadın dediğin işte böyle olmalıdır.
anne olabilmesi sayesinde kutsallığı haricinde erkeğe kıyasla olabildiğine yüzeysel, pragmatist, ayrıntıdaki mükemmeliğe değil de yüzeydeki yanıltıcı karizmaya aldanan, işe yaramaz şeylerin peşinden koşan zayıf olduğu yetmezmiş gibi bir de suçlu olsa bile haklı çıkmayı başarabilen, pozitif ayrımcılığın esas alınan ham maddesi, iğrençliğin mihenk taşı, ürkekliği ve noksanlığıyla birlikte kusursuzluğun yerle yeksanlığıdır.
El üstünde tutulması gereken varlık. Günümüzde ise cinayetlerine engel olamadığımız toplumumuzun temel taşı.
- kadınlara hayalindeki hayatı siz yaşatamazsınız. çünkü daima fazlasını talep ederler. talepleri ve hayalleri sonsuzdur.

- kadın için ideal erkek sabit erkektir. fikirleri, yaşamı ve standardı kadına bağlı olmayan, etki altında kalmayan erkek. her konuda daha önce yaşanmışlığı olan, bu nedenle o konuya daha önce kafa yormuş ve bir karara vararak tavır geliştirmiş erkek.

bu sabit fikirlilik anlamına gelmez. bu yobazlık da değildir. çünkü doğru tektir. doğruyu bulmak adına çaba gösteren herkes aynı şeyi elde edecektir.

şayet bir kimse, doğru için, ona erişmek ve o yolda yaşamak için çaba göstermeyen bir kimse ise, ona iyi gelecek tek kişi o yola kendisini adamış kişi olacaktır.

- kadınları eleştirmek doğru olmaz. şayet onlar eksikse siz fazla olunuz. sahip olmak veya hakim olmak sadece zulmetmekle olmaz.

- değiştirmek ile gütmek arasında fark vardır. örneğin bir koyun sürüsünü değiştiremezsiniz. ne kadar çabalarsanız çabalayın bir tutam ot onları yardan uçurmaya yeter. fakat güdebilirseniz onları hem yönetir hem de istediklerini vermiş olursunuz.
Tek kelime okumadım.
ulan saat gece iki. gündüz yap ne duyarı yapacaksan. bu saatte online sayısı az düşmez karılar. ya da harunlar.
https://www.youtube.com/watch?v=uBts60V3Txg

ne deseniz yavan, ne deseniz yarım kalır.
(bkz: the kadin)

ah ulan.
Annemiz, esimiz, kizimiz, sevgilimiz, yeğenimiz, kuzenimiz, kisacasi her seyimiz ve de dengimiz.
ne zaman bir kadını saldırgan, sinirli görsem, sevgiden yoksun bırakıldığını ve canını birilerinin ne kadar yakmış olduğunu düşünürüm. yoksa sevgiyle yoğrulan bir ruh neden saldırganlaşsın ki?
https://galeri14.uludagso...nin-cizimleri_2009657.jpg