Arkadan pamuk yerine fesinin püskülü tıkanmalı. Cehenneme de harlama talimatı verilmeli.
Edit : dalga geçer gibi bir de türk bayrağına sarmışlar, olum milletin sabrını mı sınıyorsunuz ?
Olunun arkasindan konusulmaz amma velakin tam rahmet dileyecegim beni bir gulme aliyor asdfjksllakajadasdas.

Neyse ya gunahi da umstadin boynuna olsun.

Edit: umstadcilar seri eksiliyor heralde aq *
dünya bir atatürk ve laiklik düşmanı yalaka bir insandan kurtuldu.
a.a (Anadolu Ajansı) na kadar yolu olan ölmüş deli mısırcı.

https://i.hizliresim.com/YQzZ4A.jpg
Bu sefer güldürmedi..
Yok lan, ne gülmiyecem, götümle güldüm hemde)))
Öteki tarafta odunun bol olsun. He birde dikkat et, Atatürk'le karşılaşma.. Sonra o odunları sana... Anladın sen onu.
(bkz: Güne güzel haberle başlamak)
entry girmeye bile değmeyecek şahıs aslında. gram üzülmedim yaşattıklarını yaşasın öbür tarafta.
Yaşıyor olsaydı çok şey yazardım bu başlığa ama artık öldü. Tarihin onu unutacagi gibi bizde unutacağız. Hiç hatırlamayacağız.
1933 ramazanın kadir gecesi dünyaya geldiği için adı kadir konan ölümüde ramazanın ilk günü münasebetiyle direkt cennete gidecek olan tarihçimiz. kemalist kişiler adamın yunan galip gelseydi sözündeki nüansı bi türlü anlayamadı anlayamaz da bu sığırlar önlerine bi çuval saman ot koy onu yerler. evet..
Öldü..... Oruçlu ağzımla sövmeyeyim ama sevindim. Şüphesiz balikesirli sevindi.
Sözde tarihçi. Daha öncede güldürüyordu ama bu sefer daha cok güldürdü. Bys.
Boş beleş bir zat ölmüştür.
ülkemizin yetiştirdiği ender tarihçilerden olan, abdülhamit sevdalsıı, gerçek tarihçi.ramazan da öldü, büyük tarihçi olduğu buradan belil.sıradan biri olsaydı normal günde vefat ederdi. i slsssssjlkk...hhhhh

yok lan. çomar taklidi yaptım, ama beceremedim. öldü de herhalde yazılanlara bakılırsa arkasından bu kadar nefret kusulan biri yok. bu da büyük başarı.

ne diyelim.yunanistan'da bayraklar yarıya insin.
"iblis" dediği Mustafa Kemal Atatürk. Peki bu sözde tarihçi özde soytarı, aptalların üstad-ı azamı (!) Kadir Mısıroğlu kimdir? Neden Mustafa Kemal'le uğraştı? Desteksiz sallayıp nasıl kitle edinebildi? Organize gücü, finans kaynağı kim/kimlerdi? Kime çalışıyordu? Servetini nasıl elde etti? Tüm bunları araştırmacı gazeteciliğin öncüsü Uğur Mumcu 1993 yılında yayımlanan "Rabıta" adlı kitabında deşifre etmişti. Kısa süre sonra da aracına konulan bombanın patlatılmasıyla katledilmişti. Işıklar içinde uyusun! Hakiki bir yurtseverdi! Hâlâ aydınlatıyor bizi! Mısıroğlu ve torunu gibilerin karanlığından kurtarmak için!

❝Benim aklım hep Dr. Rıza Nur’un anılarında.

Kim dağıtıyor bu kitabı? Ve neden bu kitap “islâm Gençlik Teşkilâtı Berlin Sancağı” tarafından satılıyor?

Avrupa Millî Görüş Teşkilâtları Genel Sekreteri AH Yüksel’e de aynı soruyu soruyorum:

“Nerede satıldığını bilmiyorum, sizden duyuyorum, bizim teşkilât ile bir ilgileri yok” diyor.

Israr ediyorum:

“islamcı Gençlik Teşkilâtı, sizlere yakın değil mi?”

“Pek o kadar denetimimiz yok.. Organik bağımız da yok.”

Peki, Haldun Algan’a soruyorum: “Kim dağıtıyor bu kitabı?”

Berlin Mevlânâ Camii Başkanı Mahmut Hoca anlatıyor:

“Bizim cemaat bilmez bile Rıza Nur’un kim olduğunu… Okumaz bile…”

“Okumaz ama satılıyor, kim satıyor, kim basıyor?”

Sonra sır çözülüyor…

Kitap Suudî Arabistan’da basılıp, Avrupa’daki islamcı örgütlere parasız dağıtılıyor..

Amaç, islamcı örgütlere gelir sağlamak.

Dört cilt 60 mark.

“Kaç tane geldi?”

“Almanya’ya 30 bin tane geldi.”

30 bini 60 markla çarptım:

1 milyon 800 bin mark..

Bir mark, bugün için resmi kur üzerinden ortalama 420 lira ise yapın hesabı.

756 milyon Türk Lirası.

Yalnızca Dr. Rıza Nur’un kitabından Federal Almanya’deki çeşitli islamcı örgütlere sağlanan gelîr 756 milyon lira.

Atatürk’le ilgili kitap yalnızca bu değil..

Kısaca “Rabıta örgütü” diye anılan, merkezi Suudî Arabistan’da bulunan “Rabıtatül islâm” adlı örgütün Ürdün’de bastırıp dağıttığı bir kitap daha var.

Adı “Sanem Adam”

Yani “Put Adam”

Bu kitap da islamcı örgütlere veriliyor.

Bu kitabı da aradım, ancak bulamadım.

Hollanda’nın Zaandam kenti Ayasofya Camii’nde karşılaştığımız “islamcı Gençlik Cemiyeti” Başkanı Salih Yüksel, “Put Adam” kitabını okuduğunu söylüyor. Türkiye’de bir bakanın, Rabıta Örgütü’nün merkezine giderek bu kitabın dağıtımının durdurulmasını istediğini de biliyorum.

Demek, Ürdün’de basılan kitap Hollanda’da ve Hollanda gibi Avrupa’nın, Türklerin yoğun olduğu kentlerinde dağıtılıyor.

Peki bu işleri yürütenler kimler? Kimler aracı oluyor? Kim alıyor, kim satıyor bu kitapları?

Kadir Mısıroğlu..

islâm Federasyonu yöneticileri bu adı veriyorlar..

“O getiriyor, o dağıtıyor.”

Kadir Mısıroğlu deyince bir dakika durup, eski bir dosyaya göz atmak gerekiyor.

Orgeneral Türün ve Kadir Mısıroğlu. Dosya, Eskişehir Sıkıyönetim Komutanlığı Askerî Mahkemesinin 1973/5 karar sayılı dosyası.

Sanık Kadir Mısıroğlu. Eyüp oğlu, 1933’de Saire’den Akçaabat’ta doğma, hukuk fakültesi mezunu.

Mısıroğlu, 1971 yılı başlarında istanbul’da Milli Türk Talebe Birliği konferans salonunda Atatürk aleyhine yaptığı konuşma nedeniyle kovuşturuluyor.

Devir, sıkıyönetim devridir, sıkıyönetim komutanı da Faik Türün’dür.

Türün’ün emrindeki savcılık, Mısıroğlu’nun şu konuşmasında suç bulmaz ve 11.10.1971 gün ve 296/56 sayı ile kovuşturmaya yer olmadığı kararı verir:

“Dini islama mugayir hareketlerin emrinde kullanılan Mehmetçik sizin emrinizi ifa eder. Paşa olmasına rağmen Mustafa Kemal Paşa’nın oluşunu muhakeme eder aynı Mehmetçik. Hiç merak etmeyin bundan.”

Faik Türün’ün emrindeki savcılık, Mısıroğlu’nun şu sözlerinde de suç öğesi bulamamıştır:

“inkılâp dünya tarihinde bir defa azametle yapılmıştır. O da kâinatın fahr-i ebedîsinin, bâtılı mutlak bir hâkimiyete mahkûm ederek yaptığı inkılâptır. Yani islâm inkılâbıdır. Ondan sonra bir daha inkılâp olmamıştır ve olmayacaktır. Eğer olacaksa, vaktiyle 1400 yıl evvel Büyük Peygamberimizin yaptığı inkılâbın devamı mahiyetinde ve onu muvaffakiyetsizliğe uğratmak için aramıza girmiş bulunan bir takım bâtıl molozların kaldırılması nevinden ve yine inşallah bir defa yapılacaktır. inkılâp bitti. Yüz numaramıza kadar değişti. Yüz numaramız Garbın yüz numarası oldu. Cumamız pazar oldu. Değişmeyen hiç bir şeyimiz kalmadı. Artık tavizi onlar verecektir. Saha inkılâpçılara değil, inkılâp aleyhtarlarına açıktır. Yolunuz açık olsun, gazanız mübarek olsun.”

Saltanatın kaldırılıp, yerine Cumhuriyetin ilânını, halifeliğin kaldırılmasını ve Latin harflerinin kabul edilmesini “dinsizlik” sayan Mısıroğlu’nun bu konuşması hakkında istanbul Sıkıyönetim Komutanlığı Askerî Savcılığı’nın verdiği, kovuşturmaya yer olmadığı kararına Orgeneral Türün itiraz etmiyor.

Ancak Millî Savunma Bakanlığı, yasal yetkisini kullanarak. 29 Eylül 1972 gün ve AD: 3773-3-72 sayı ile sıkıyönetim komutanlığı askerî savcılığından kovuşturmaya yer olmadığı kararının kaldırılmasını ister.

Ancak, Türün bu emre uymaz. Havada uçan kuşu komünist sayıp, Ziverbey’de işkence merkezi kuran Türün, bu Atatürk düşmanı hakkında savcılığa emir verip dâva açtırmaz.

Bu bantlardan birkaçı Eskişehir Sıkıyönetim Komutanlığı görev bölgesinde ele geçince Komutan Orgeneral irfan Özaydınlı soruşturma emri verir. Yapılan yargılama sonunda Mısıroğlu ve Mrsıroğlu’nun bantlarını çoğaltıp dinletenler mahkûm olurlar.

Mısıroğlu’nun avukatı ismail Müftüoğlu, sonradan Adalet Bakanı olur.

Cemalettin Kaplan, konuşmalarında sık sık Dr. Rıza Nur’un anılarından söz ediyor ve bu anıların “Allah tarafından kendisine gönderildiğini” söylüyor. Gönderen Allah değil, Kadir Mısıroğlu’dur.

islamcı örgütlerin para kaynakları nedir? Bu soru aklımı kurcalıyor. Cemaatten toplanan ödentiler… Bağışlar… Kitap gelirleri…

Kitap gelirlerine Suudi Arabistan’da basılan “Put Adam” ve Rıza Nur’un anılarını da katmak gerekir. Peki başka? Şirketler…

Belçika ve Hollanda’da devletçe yapılan yardımlar… Ve Rabıta Örgütünce yapılan yardımlar…

‘Rabıta Örgütü’nün asıl adı “Rabıtat al-alam ol-islâm”. Suudi Arabistan’da kurulmuş bir şeriat örgütü.. Amacı “islâm Enternasyonalizmi”.

islamcı düşünceyi devlet sistemi olarak bütün islâm ülkelerinde yaymak.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de ‘islâm Kültür Merkezi’ni finanse eden bu “Rabıta Örgütü”.

Bu merkezin başkanı “Baş imam” diye anılan Abdullah El Ehdel…

Ehdel, Riyad Üniversitesi’nde “islâm Hukuku” okuturken bu göreve atanan genç bir öğretim üyesi…

Hem ‘Rabıta Örgütü’nün temsilcisi.. Hem islâm Kültür Merkezlerinin genel müdürü…

islamcı örgütlerin ana para kaynaklarından biri “Rabıta Örgütü.” Baş imamı Ehdel ile Brüksel’de bu konuyu görüşüyoruz.

“1985 yılında 30 milyon Belçika Frank’ı yardım yaptık.”

Yani, 613 milyon 500 bin lira…

Bu yardım camilere, derneklere gidiyor…

Ayrıca, dinsel konularda öğretim yapanlara burslar da veriyor… O ayrı bir fasıl…

islamcı akımları, çok genel ve kaba çizgiler ile “Tahran” ve “Riyad” diye ikiye ayırırsak, para kaynaklarını da böyle bir ayrım ile açıklamak kolaylaşır.

* * *

Rıza Nur’un anılarını basıp satan ünlü Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu geçen yıl Kopenhag’a gelmiş.. O da kendi adamları ile temas edip gitmiş.

“Mısıroğlu nerede yaşıyor?” sorusuna değişik gruptan islamcılar aynı yanıtı veriyorlar: “Suudî Arabistan’da. Ancak zaman zaman Federal Almanya’ya, ingiltere’ye, isviçre’ye gelir gider.”

* * *

Londra’da “46 Goodge Street, W1” adresindeki “Cami Konseyi” bir de küçük yayın organı çıkarıyor. Adı, “An-Nida”.

“An-Nida”, Londra’da “Rabıta Örgütü” eliyle finanse edilen islamcı kuruluşların toplantı ve seminerleri ile ilgili haberler veriyor. Tabii bir de “Cuma Hutbesi” başlığı altında yazılar yer alıyor burada.

Kadir Mısıroğlu da sık sık Londra’ya gidip geliyor. Bu camiler nasıl satın alınıyor? Bu imamların aylıklarını verenler kimler? Sorular bir yerde düğümlenip kalıyor.

Diyanet işleri Başkanlığı’nın denetimindeki camilerde imamlara devlet bütçesinden aylık veriliyor? Ya Süleymancıların, Milli Görüşçülerin, Ülkücülerin ve Tebliğcilerin camilerindeki imamların aylıklarını kim ödüyor?

Sorarsanız, yanıt şöyle: Cemaat. Söz gelişi “islâm Cemiyetleri ve Cemaatleri Federasyonu”, Hollanda’nın Rotterdam kentinde iskender Paşa Camii imamlığı için 1944 Tokat doğumlu Abdullah Arslan’ın aylığını ödüyor.

* * *

Mısıroğlu’nun şu sıralarda, Avrupa’da yaşadığı ve Rıza Nur’un anılarını islamcı örgütlere parasız olarak verip, bu kitaplardan bu örgütlere yaklaşık 700 milyon Türk lirası gelir sağladığı belirtiliyor.❞
görsel
Son üç günde 7 Şehit vermemize rağmen Türk ve Atatürk düşmanı, sözde tarihçi Kadir Mısıroğlu kadar konuşulmadı.

bu adamı devlet erkanı anıyor. başımıza taş yağacak taş.
Son günlerde beni ölümüyle mutlu eden tek kişi.
Allah rahmet eylesin. iyi insandı.
demek ki neymiş? bütün ömrünü yaşadığın toplumun değerlerine taarruzla geçirirsen, vefat etmiş atamızın arkasından kin kusar alay edersen, ölüye bile saygı göstermezsen, aynılarını yaşarmışsın.

86 yıllık ömrün toplumumuza tek faydası hepimiz için ibret olacak bir ölüm.

sana yaşamında da ölümünde de saygı gösterecek kadar düşmüş insanlara kalan ömürlerinde hidayet diliyorum.

şimdi görelim bakalım "mustafa kemal'e zerre muhabbet besleyen, cenazeme gelmesin" diyen bi vatan sevgisi fukarasının cenazesine gidecekleri. görelim tüm kuvayi milliye düşmanlarını. dünyanın en kutlu mücadelesiyle vatanımızı kurtarmış asil insanlarımızın hatırasına saygı göstermeyen bir meczubun cenazesinde boy gösterenleri görelim bakalım. görelim ki tekrar hatırlamış olalım, münafıkların kimler olduklarını.

ağlayın, bugün de yunan galip gelmedi..
bir insan öldükten sonra kaç saat içinde onu s.kebiliriz diye kafa yoran yobazlar, ölünün ardından konuşulmaz diyorlar.

fındık parçaları ve çikolata soslar öksüz kaldı.
zanlarına uymuştur.
Şu mübarek ramazan günü yetkililere sesleniyoruz:Allah rızası için ölüye saygı duyulmalı; yahudi mezarlığına gömülsün.
vasiyetinde bile atatürkle uğraşmak mı? herif kafayı atamızla bozmuş, kıskananları çok tabii anlıyoruz. cahil cahil heriflerin koskoca atatürk gibi bir dehaya laf etmesi o kadar komik ki ne söylesek az kalır.