bugün

entry'ler (82)

günün iftar menüsü

Tarhana çorbası.
Sulu köfte.
Pilav.
Hoşaf.
Tatlı yok.

kadir mısıroğlu

kaç defa gömdük bunu hatılamıyorum, bu sefer geçek mi ?

matcha çayı

yağ yakıcı, ödem ve toksin atıcı bitkisel çay.

epimedyumlu macun

bal, dut şurubu, glikoz şurubu, polen, soya unu, epimedyum, keçi boynuzu, yulaf, zencefil, havlıcan, tarçın, lepidyum, american ginseng, ısırgan otu, sibirya ginsengi, ginkgo biloba, ginseng, bal kabağı, demirdikeni, kola bitkisi, doğala özdeş aroma (vanilya), arı sütü karışımından oluşan macun.

pusula yayıncılık

televizyonda yaptigi reklamlarla binbir turlu abarti ve yalanlar kullanarak, piyasadaki urunlerden daha ucuza sattigini iddia eden, gonderdikleri urunlerin yuzde 90i kusurlu veya eksik olan, genelde cahil, bilgisiz kisileri, ozellikle koylu kesimi hedef alan dolandirici firmadir. para iadesi oldugunu iddia etseler de bu zamana kadar bir kisinin bile para iadesi gerceklesmemistir. aman diyim urun siparisi vermeyin. zaten biraz mantikli olmak lazim. disarda 1200 lira olan sey nasil 140 lira olsun? daha anlaticak bir suru mesele olsa da kalanini yazarlara birakiyorum.
not: nerden biliyosun bu kadar seyi, demeyin. cunku 2 ay boyunca siparis hattinda calistim.

esaretin bedeli ve 3 aptal arasındaki benzerlikler

einstein was here. (bkz: tespitin dibine vurmak).

dünyadaki hemen hemen bütün kötülüklerin nedeni

hirsizliktir. (bkz: uçurtma avcısı)

otobüste kızlara yer vermek

yorgun gorunuyorsa elinde yuk varsa centilmenlik namina verilebilir. onun disinda gerek yoktur. bu arada yer buldugunuzu varsayiyorum.

balkona çıkıp haykırılması gereken cümleler

şekilsinya hııamına.

sözlük yazarlarının şu an düşündükleri

kanitta hata var mi diye dusunuyorum sozluk.

üniversitede kesintisiz 3 saat ders yapan hoca

bok gibi biseydir. tamam erken cikican da anlatilan hic biseyi anlamayip bön bön bakicaksan niye girdin o derse? anlamiyosan yaptigin dersin ne anlami var. yarim saat erken cikacam diye 3 saatin 2 saatini aci cekerek gecirmek ne kadar mantikli? bu sadece ogrenci icin degil ayni zamanda ogretmen icin de gecerli. ne kadar derse odakli kalabilir ki, ne kadar dikkatli kalabilir? yok arkadas ben yarim saat gec cikarim ama anlatilanlari da anlarim. obur turlu 3 saat ders isleyen hocanin da bunu isteyen ogrencinin de ...

gorukle hunter

geri donusum kutusuna atilmamasi gereken sahisimsi biseydir. lakin geri donusup gelebilir. direk shift + delete yapilip bu hayattan silinmeli. (bkz: boş insan)

görüklede oturan yalamalık 19 yaşında taş gibi kız

sozlukte olmamasi gereken gereksiz bir insanin sozlukte bulunmasi, ama olmasi gereken bir bayanin ise sozlukte olmamasi durumu. gercekten aci bir durum.

ortama kız girince değişen erkek

tabiki belli bir degisme olmalidir. bu tek o kisi icin degil ortamdaki tum erkekler icin gecerlidir. belli bir samimiyete ulasmadan once soylenilen sozlere dikkat edilmelidir. lakin karakterin tam olarak zittina burunmesi de o kisinin karaktersizligindendir cunku kizin yaninda cok karakterli gorunur. zittina burundugunu soylemistik sonuc olarak karaktersiz olur. cok pis olumsuzunu alirim.

yazarın sözlükte bayan olduğunu belli etmesi

belli etmesinde hic bi sakinca yoktur. lakin 'ayol' 'ay inanmiyorum' tarzinda sozcukler kullanilinca sıkıntı var demektir. onun disinda gayet normal birseydir ve kendilerini baskida hissetmelerine hic gerek yok.

erkeklerden kızlara tavsiyeler

cok sesli gulmeyin. esnerken abartmayin. kitap okuyun. hesap oderken ben odicem diye tutturmayin. simdilik bu kadar.

bir insanı ağlatabilecek 3 kelimeden oluşan cümle

internet pakedin bitmis.

ünlülere aşık olan tipler

tvde görünce çığlık atan ergenlerdir. gözümde küçülen tiplerdir. 'ay çok tatlı ama ya yerim ben seni aşkımmm'

baba nasihati

doğruluğuna sonradan farkettiğimiz nasihatlardır. 'oku, adam ol. kimseye minnet etme.'

sözlük yazarlarının telefonuna gelen son sms

sadece önleri kisa.