1. 1.
  1996 yapımı ingiliz Hasta adlı filmle oscar kazanan fransız aktrist
  3 ... panapa
 2. 2.
  sinema dünyasının gördüğü en güzel yüzlerden biridir. gerçi artık yaşlandı ama hala asil, hala güzel.
  2 ... devedikeni
 3. 3.
  trois couleurs bleu ve les amants du pont neuf * ile izleyiciyi depresyonun derinliklerine götüren, the english patient * da en umutsuz anımızda nasıl ayakta kalabileceğimizi gösteren, chocolatda çikolata ise saf mutluluğu tattıran melek yüzlü zarif, asil aktris.
  3 ... alas
 4. 4.
  1982 yılında sinema filmlerine başlamış ve 1988 yılında oynadığı "varolmanın dayanılmaz hafifliği" (The Unbearable Lightness of Being)filmindeki tereza rolüyle beni kendimden geçirmiş fransız oyuncudur.
  1 -1 ... myosotis
 5. 5.
  (bkz: üç renk mavi)
  1 ... insomniac
 6. 6.
  cikolata filmiyle tanidigim ancak nedense johnny depp'e gore fazla yasli olmasina ragmen filmdeki karakteri ondan baska kimsenin onun kadar iyi canlandiramayacagini dusundugum aktris.
  bee season'da da cok silik kalmasina ragmen rolunu iyi yaptigi kabul edilebilir.
  1 ... dmjoes
 7. 7.
  3 renk maviden sonra seyrettiğim tüm filimlerinde birkez daha hayran kaldığım, masum yüzlü, fransız aktris. yok böyle güzel bir kadın yaa dedirten bir kadın.
  1 ... bluedream
 8. 8.
  (bkz: alice et martin)
  ... yasakani
 9. 9.
  haneke'nin 2005 yapımı ve cannes'da kendisine en iyi yönetmen ödülünü kazandıran filmi cache'yi izledikten sonra yaşlılığa doğru en büyük adımları attığını gördüğüm ve 'her şeye rağmen çok güzel,' demekten kendimi alamadığım aktris.

  ayrıca, binoche'un yer aldığı filmlerin ezici çoğunluğunda bir havuz sekansının oluşu da dikkat çekicidir.*
  2 ... louis cyphre
 10. 10.
  80 sonrası fransa sinemasına damgasını vurmuş en güçlü kadın oyuncu...berbat bir senaryo bile olsa filmi tek başına izlenilebilir kılan,iyi bir senaryo ile oynadğı filmlerde ise o filmi sinema tarihine geçiren(misal:mavi,varolmanın dayanılmaz hafifliği..)benzersiz oyuncu...
  1 ... nadjan