bugün

juliette binoche

tanrıçanın vücut bulmuş halidir kendileri. abarttığımı varsayın siz ki zaten öyle .. mübala sanatını icra ediyor, onu duyduğumda, izlediğimde bu bende ki meleke. sırf bu kadının yüzünden, kendisine benzeyen birine aşık oldum. oyunculuğu. mavide ki o duvara el sürtme sahnesi vardır. kieslowski kendisini filim hilesi kullanalım der. benim juliettem kabul etmez( delikanlı adamın delikanlı manitası olur, yok öyle hile falan filan yapmak .. yürü ben boncuk gözlüm..). ve ellerini sanki juliayı ( yamulmuyorsam) kendi yaşıyormuşcasına, o duvara sürter ve kan revan içinde bırakır. bir de bu hatunda başka bir özellik dikkatimi çekti. mayolu hali yönetmenlere çok mu çekici geliyor ki ? her filiminde havuz sahnesi var bu sevgilimin. ya bir güzelliği ( yüz ) başka bir eksikliği ile ( endam; boyu kısacıktır) dengeliyorlar. özün sözü, ilk karşılaştığımız da çıkma teklif edicem ..* ilan-ı aşkın en dip, en dehşetli halini julietteye, bir kasa bira için de gül ile sunacam.. "bira ne lan" dediniz duydum.. o heyecanı ne bastırır başka ..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar