bugün

Judith Mc Naught, Amerika'daki aşk romanı yazarları arasında seçkin bir yere sahip. Öykü kurmadaki ustalığı, tüm eleştirmenlerin tartışmasız olarak kabul ettiği en belirgin özelliği.
türkçeye epsilon yayın evi tarafından çevrilen 10 adet kitabı vardır. kitaplarının kurgusu ve karakterler güçlü olmakla birlikte bütün kitaplarının birbiriyle azda olsa bağlantısı vardır.bir kitabında değindiği karakterler diğer kitabında da karşınıza çıkıp size merhaba diyebilir.ana karakter kadın ve erkekten oluşur.kadın güçlü gururlu kişilik sahibi iken erkek yara almış gururlu kibirli güçlü otoriter ama karakter sahibi aşkı zor kabullenen türdedir.bilinen aşk romanlarından kabul edilebilir belki ama kesinlikle farklıdır. diyologlar hepsinde olmasada çoğunda "oda neydi öyle" dedirtir.neyse yazarımız kurgulamada, olayarı karıştırma da, çözme de ve sonuca bağlamada usta. en azından birden çok karakter olur kurgunun içinde ve betimlemeler sizi tatmin edecek doğrultudadır.

bütün kitapları okunası yazardır.kitaplarınında okuma sırası vardır olayları daha iyi kavrayabilmek ve merak ettiğiniz karakterlerin gelecekteki hallerini görebilmek için bu sıraya göre okunursa daha sağlıklı olur.aynı zamanda yazar tarihi romanda yazmaktadır öncelikle günümüz romanlarına bakacak olursak.

1-Cennet 2002

2-Kusursuz 2003

3-Gece Fısıltıları 1999

4-Aldığım Her Nefeste 2006

1.kitaptan 4. kitaba kadar hepsi tanıdık karakterler.mutlaka bir diğerinde önceki karakterden bilgiler var ama kesinlikle seri boyutunda değil sadece mantıklı davranılmış ve karakterle bütünleşilmiş bir olay.

tarihi romanları da en iyi kurgu dalındadır.diğer aynı tür yazarların içinde en iyisi bu yazardır.

1-Mutluluk 2005 (en başarılı tarihi romanı cümleler ve içindeki kurgu çok iyi.)

2-Seni Beklerken 2008

3-Sonsuza Kadar 2007

alttaki 3'ü seridir.Westmoreland erkeklerinin aşka yolculukları anlatılır.

4-Düşler Krallığı 2007

5-içinde Aşk Saklı 2009

6-Sen Gelmeden Önce 2005

2018: HALA YENi KiTAP YAMAMASINA KAÇ PUAN. KiTAP ZEVKiM STANDART SANIRIM.
"yüreğin kraliçesi" unvanını başarıyla taşıyan, ender bulunan yazarlardandır. her kitabı birbirinden farklı, her kitabı birbrinden güzeldir.
insana "işte yazar böyle olur." dedirten nadir insanlardandır.
türünün en iyi yazarıdır. yazarın bir kitabını elinize aldığınızda onu bitirene kadar bırakamazsınız. kitaplarını okurken pek çok duygu karmaşası içine girebilirsiniz mesela önce karakterin yaptıklarına şaşırırsınız sonra nefret edersiniz ve birden bire keşke bende bu karakter gibi olabilsem diye düşünürken bulabilirsiniz kendinizi.
Kitaplarındaki tüm erkeklere -aşka inanmasan da- aşık olmanı sağlayan muhteşem bir yazardır. Bütün kitaplarını okursanız 65 yaşındaki yazarımızın öldüğünde kilisede yapılacak olan cenaze törenine katılmak istersiniz.
içinde aşk saklı ile beni kendisine hayran bırakan yazardır.
mutluluk, cennet, kalbim sende kaldı ve seni beklerken isimli romanlarını okudum. gerçekten kaliteli aşk romanları yazan bir yazardır. ilgililerine şiddetle tavsiye ederim yazarımızı. birbirine benziyormuş gibi gözükür romanları ama hiç sıkılmazsınız.*
içinde aşk saklı romanıyla yazarlığa adım atmış, amerikalı, sarışın bir yazar. ny times'ın en iyi yazarlarından bir tanesi aynı zamanda. tüm kitaplarını okudum diyebilirim.
Bütün kitaplarını okudum ve şunu belirtmeliyim ; Gerçekten iyi bir yazar ve her kitabında farklı bir duygu veriyor . Karakterlerin yerindeymişsiniz gibi hissediyorsunuz ama sıradan bir bitiş tarzı vardır . Tipik aşk roman yazarlarındaki ortak özelliği budur .
aynı anda iki kitap okumak istiyorsanız sabah kahvenizi yudumlarken ağır başlı kitapların yanında akşam çay içerken veya plajda güneşlenirken bu yazarın kitaplarını okuyabilirsiniz. Sürükleyici. içinde sadece aşk yok kitaplarda. Aynı zamanda entrika ve beklenmedik son da var.
aşk romanı yazmada üstüne tanımayacağım ve en sevdiğim yazar. düşler krallığı kitabını okurken bu kadın neden bu kadar güzel kitap yazıyor diye ağlamıştım. türkçeye çevrilmiş tüm kitaplarını okudum.
romantik-komedi ve dram yazarlarının en iyilerinden biridir. 16 yasından kücüklerin okumaması tavsiye edilir.
Basit, küçük görülen aşk romanlarının aslında hiç de öyle olmadığını size öğreten/öğretecek kişidir.
Tüm kitaplarını severek hattâ bayılarak okuduğum, tavsiye isteyen hemcinslerime ilk önerdiğim yazar. Gerçekten de yüreğin kraliçesi ünvanını hak eden, okuyucusunun ne istediğini ve onları nasıl mutlu edeceğini iyi biliyor yazar.

Favorim Sonsuza Kadar,
kaç kez okudum daha kaç kez okurum hiç sıkılırmıyım bilmem.
Ah Jason ahh var mı senden ?
(d. 14 Mayıs, 1944) Kitapları, 30 milyondan fazla basılmış ve New York Times en çok satanlar listesine birkaç kez girmiş, ABD'li, aşk romanları yazarı. 19 yy'ın ilk başlarında, ingiltere'de geçen tarihi aşk romanları ile bu tarz romanların öncüsüdür. Daha sonra 50'den fazla yazar Judith McNaught'un izinden giderek, aynı stilde yazmaya başlamışlardır. Ayrıca CBS radyo kanalının ilk kadın yapımcısıdır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Judith_McNaught