bugün

insanoğlunun yaşayan en güzel türü.

kadınları çatlatacak cinste bir yüz güzelliği vardır. ayrıca holivud'un başarılı bir aktörüdür kendisi. birçok başarılı yapımda yer almıştır. bunlardan bazıları cold mountain, music from another room, gattaca, a.i, alfie, closer gibi filmlerdir.

ayrıca çalkantılı bir özel hayatı vardır oyuncunun. 3 çocuğunun annesi olan sadie frostu çocukların dadısıyla aldattıktan sonra ondan ayrılarak sienna miller kişisiyle nişanlanmış, sonra siennayı da aldatmıştır. en son çıkan haberlere göre jessica simpson'la beraberlerdir.

yukarda anlattıklarımla yetinmeyip yok illa görcem diyenler için:

görsel
görsel

46 yaşına girmiştir.
Knights of the Roundtable (2016) King Arthur görsel

Spy (2015) görsel

Genius (2015) Thomas Wolfe görsel

Black Sea (2014) Captain Robinson görsel

The Grand Budapest Hotel (2014) Young Writer görsel

Side Effects (2013) Dr. Jonathan Banks görsel

Dom Hemingway (2013) Dom Hemingway görsel

Connection (2013) Englishman görsel

Anna Karenina (2012) Aleksei Karenin görsel

Rise of the Guardians (2012) Pitch (seslendirme) görsel

Contagion (2011) Alan Krumwiede görsel

Hugo (2011) Hugo's father görsel

Sherlock Holmes A Game of Shadows (2011) Dr. John Watson görsel

360 (2011) Michael Daly görsel

Repo Men (2010) Remy görsel

Sherlock Holmes (2009) Dr. John Watson görsel

The Imaginarium of Doctor Parnassus (2009) Imaginarium Tony 2 görsel

rage (2009) minx görsel

My Blueberry Nights (2008) Jeremy görsel

Sleuth (2008) Milo Tindle görsel

The Holiday (2006) Graham görsel

Breaking and Entering (2006) Will görsel

All the King's Men (2006) Jack Burden görsel

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004) Lemony Snicket (seslendirme) görsel

The Aviator (2004) Errol Flynn görsel

Closer (2004) Dan görsel

Alfie (2004) Alfie görsel

Sky Captain and the World of Tomorrow (2004) Joe 'Sky Captain' görsel

I Heart Huckabees (2004) Brad Stand görsel

Cold Mountain (2003) Inman görsel

Road to Perdition (2002) Harlen Maguire görsel

Enemy at the Gates (2001) Vassili Zaitsev görsel

Artificial Intelligence AI (2001) Gigolo Joe görsel

Love, Honour and Obey (2000) Jude görsel

The Talented Mr. Ripley (1999) Dickie Greenleaf görsel

Presence of Mind (1999) Secretary görsel

eXistenZ (1999) Ted Pikul görsel

Music From Another Room (1998) Danny görsel

Final Cut (1998) Jude görsel

The Wisdom of Crocodiles (1998) Steven Grlscz görsel

Midnight in the Garden of Good and Evil (1997) Billy Carl Hanson görsel

Gattaca (1997) Jerome Eugene Morrow görsel

Wilde (1997) Lord Alfred Bosie Douglas görsel

Bent (1997) Stormtrooper görsel

I Love You, I Love You Not (1996) Ethan görsel

shot at down (1995) tv series harry farr

The Crane (1994) Young Man 1 görsel

Shopping (1994) Billy görsel

The Marshal (1993) tv series Bruno

the case book of sherlock holmes (1991) tv series joe barnes görsel

Families (1990) tv series Nathan Thompson

The Tailor of Gloucester (1989) tv series Mayor's Stableboy

not : copypaste değil, el emeği göz nurudur *
görsel

çocukluğundan bu yana hiç değişmemiştir. ilginç ve aşık olunası bir konuşması var, konuşurken üst dişleri alt dudağına temas ediyor. bu da jude un çekiciliğine çekicilik katıyor, allahım sen neler yaratıyorsun demekten kendimi alamıyorum ..
insan taklidi yapan melek, evet onu tanımlayacak en güzel ifade bu sanırım.

ses tonu, aksanı muazzam http://youtu.be/hG3gSlJZXnk?t=36s

hayatları boyu, annesinin ve babasının yaptığı en güzel şey görsel
şimdi bu arkadaşla ilginç bir dialogumuz vardır bizim onu da çöyle aktarayım.
nicole kidman hanım efendi ile bu beyfendi nin cold mountain filmi gösterimdedir. sevdicekle birlikte evde korsan vcd den bu film izlenirken bir karede nicole kidman ile jude law sevişmektedir ve kamera birden bir kalçaya gelir ve kalçada gamze vardır, bünye de ki anadolu kaplanı duramaz ve sevdiceğin yanında
" off gamzelere bakkk yaa ölürüm ben nicole kidman' a"
dedikten sonra kamera biraz yukarı çıkar ve aslında bu kişi malum erkek kişidir. bir an için sevdicekle göz göze gelinir ve onun şüprheli bakışları altında..
" ekekekekeke şakaydı lann ben biliyodum jude law olduunu eekekeke" diye kıvırılmaya çalışılır ama nafiledir. 1 ay sonra kaçınılmaz son gerçekleşir ve ayrılırız.*
görsel
2 hafta içinde filmografisini hatmettiğim müthiş oyuncu. her zaman saygın ve yıldızlarla dolu kadrolarda yer almış, onları kusuruz yüzü ve oyunculuğu ile gölgede bırakmıştır.

tez elden klonlanması gerekiyor görsel
ne zaman tv de görsem böyle tepki verdiğim oyuncu görsel
kendisi adem'den sonra allah'ın yaratırken en çok özen gösterdiği canlı türüdür.
"ingiliz erkekleri güzeldir" teorisini doğrulayan, hatta hiç çekinmeden teoriyi sırtlayıp kanunluğa kadar götürebilecek kadar güzel, yakışıklı demiyorum, evet bildiğin güzel ingiliz aktör.
efendim jude benim için güzeldir, yakışıklı değil. dudaktır, gözdür biraz oynansa üzerinde fıstık gibi bir hatun çıkabilir ortaya. ama tuhaftır ki oynanmadığı yani bütün bu uzuvlar erkek suratında bulunduğu sürece ortaya nanoş bir tip çıkması beklenirken, süpersonik bir adam çıkmaktadır. bütün bu tipliliğin yanında "karşıma geçip 7/24 küfür etsin, gıkım çıkmaz" tarzında bir ingiliz aksanına sahiptir. haliyle konuştukça daha da güzelleşen bir adamdır kendisi. tabii ki atlanmaması gereken diğer bir konu da oyunculuğudur. ağlarken karşısındakini de ağlatabilecek yeteneğe sahiptir. fakat sanırım şanssızlığından, kendisini kültleşmiş bir filmde izleme şansına erişemedik henüz. genelde son zamanlarda daha az ses getiren filmlerde rol almasını, şansa ya da seçimlerine bağlamaktayım şahsen. yoksa belki oscarlık olmasa da gerçekten oldukça iyi bir aktördür jude. ben bunu bilir bunu söylerim.
son olarak buradan jude'un sevimli kızı iris'e seslenmek istiyorum sözlük. sen iris, doğuştan şanssız yavrucak, "neden benim babam diğer babalar gibi göbekli ve bıyıklı değil de dalyan gibi, hormonlarıma mukayyet ol allah'ım sen sabır ver" diyip her güne lanet etmektesin, biliyorum. ama napalım be iris. senin de sınavın buymuş demek ki, öyle düşün. hem kim bilir belki jude gün gelir göbek salıp iğrenç bir herif haline dönüşür, sen de "arkadaşlarım babama sulanacak" korkusunu üzerinden atıp rahata erersin.
jude'dan baba mı olur lan. insan yoldan çıkar mazallah.
eski halinden eser kalmamış oyuncu. son yıllarda yardımcı oyuncudan bile aşağı rollerde oynamaya başladı.
45 yaşında bir erkek için fazla seksi olan adam.
hakkında ekşi sözlük te şöyle bir entry girilimiş oyuncu, yazar erkek bu arada.

--spoiler--
manyak herif diyorum, oyunculuk diyorum, gattaca'daki merdiven sahnesi ve sonrası diyorum, yanıma gelse "soyun" dese ""abi ağzıma da alayım mı" derim" diyorum, susuyorum. hayır eşcinsel falan da değilim, böyle "kız olsam veririm" muhabbetlerinden de zerre haz etmeyen bir kişiyim. jude sorun etmiyosun di mi abi? iltifat ediyorum sana, yanlış anlama kurbanın olurum..

20.12.2007 21:36 lepidodendron …
--spoiler--

yorum yok ..
Yakışıklıdan çok güzel yüzlüdür görsel