bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  5 mermide 5 adam olduren adam o bir rus gercek bir sahsıyet gercek fotografını gormek için http://www.voltairenet.or...g/es-VasiliZaitsev390.jpg urallardan bir yapay kahraman. umutsuz ruslara umut getirmesi için kahraman edilen kişi. *
  3 ... rapter
 2. 2.
  silahı hala rusyada stalingrad hitory museum*'da sergilenmektedir silahi gormek isteyenler ta oralara gitmesin google dan aratıversin.
  3 ... rapter
 3. 3.
  enemy at the gates adlı filmde hayatı anlatılan sovyet kahraman...
  1 ... ferrole
 4. 4.
  vatanı için 350'den fazla canı aldığı söylenen,enemy at the gates filminde jude law'ın çok başarılı oynadığı,direniş için efsaneleri bire on katılarak anlatılmış kalite keskin nişancı.
  3 ... elendil
 5. 5.
  enemy at the gates filminin unutulmaz kahramanı. jude law, rus sniper (bkz: keskin nişancı)vassili zaitsev i müthiş oynamıştır. sibirya da büyümüş çoban zaitsev in zekası ve atış becerisi şaşırtıcı dercede mükemmeldir. filmin ilk sahnesindeki dede ve torunun pusuya yatıp kurdu bekledikleri bölüm benim için unutulmazdır. birde şöyle bir durum vardır ki, filmden çok etkilenmiş türk gençliği counter alemlerinde "vassili zaitsev" nickini en sık kullanılan nicklerden biri yapmıştır.
  2 ... lazy pigeon
 6. 6.
  stalingrad savunmasındaki psikolojik savas in kahramanıdır kendisi. sovyet savascilara moral vermek icin biraz da siyasi propagandayla kahramanlastirilmis olan yetenekli sniper. kizil ordu, bu insan sayesinde direnmistir stalingrad'da biraz da.
  2 ... papaya
 7. 7.
  Simo Hayha'dan sonraki en manyak sniper. ama simo hayha kadar değil.

  (bkz: Simo Hayha)
  3 ... soul forged sin
 8. 8.
  sovyet keskin nişancısı.
  20 eylül 1942 de ikinci dünya savaşı sıralarında sovyet ordusuna katılıp stalingrad'a piyade olarak gönderilen ural köylüsü vasily,10 gün gibi kısa bir sürede 40 önemli nazi subayını öldürerek,başta kurşçev olmak üzere bir çok üst düzey sovyet yetkilisinin dikkatini çekmiştir.
  sovyet halkı tarafından kısa zamanda bir kahraman olarak görülmeye başlanmıştır.
  nazi almanyası stalingradı işgali srasında 400 ün üstünde üst düzey konutanını kaybetmiştir.bunların önemli bir bölümünü vasily öldürmüştür.almanlar bunun üzerine koning isminde bir subayı vasily i öldürmek üzere görevlendirmiş,subayın akıbeti öldürülen 400 komutandan farklı olmamıştır.
  hala hayatta olan vasily ruslar için gerçek bir kahramandır.kullandığı sniper marka tüfeği,stalingrad savaş müzesinde sergilenmektedir.
  1 -3 ... tavushavasi
 9. 9.
  tatar olması nedeniyle şövenist tavırlar sergilememe neden olmuş, dedemin qazan ile ilgili anılarını süsleyen güzide savaşçı kişilik...
  2 ... arup
 10. 10.
  (bkz: vassili zaitsev) *
  1 ... ayvirsin