1. 1.
  orijinal adı The Talented Mr Ripley olan ve ripley'in cinayetlerinin konu edildiği patricai highsmith romanıdır. cinayet işleyen, dolandırıcılık yapan bi adamdır ripley ama kitap boyunca hiçbi zaman nefret edilmeyen bi karakterdir. iyilik kötülük kavramlarının tekrar sorgulanmasına neden olur.
  2 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  (bkz: yetenekli bay ripley)
  ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  1999 yılında filmi de cekilmistir. bas rollerde matt damon, gwyneth paltrow, jude law..
  matt demon'un * ünlü jazz standartı my funny valentine yorumu görülmeye değer..
  filmin tam adı:
  "The Mysterious Yearning Secretive Sad Lonely Troubled Confused Loving Musical Gifted Intelligent Beautiful Tender Sensitive Haunted Passionate Talented Mr. Ripley"

  john malkovich'in oynadigi ripley cinayetleri adli bir film daha var, ama bu film daha güzel..
  1 ... ardaart
 4. 4.
  matt damon jude law ın yüzünü bir kayık küreği ile keser..film boyunca kendi yüzünden kurtulmaya çalışıp kestiği adam olmaya çalışır, yani olmaya çalıştığı şeyi aslında en başın da yoketmiştir zaten,, yüz metaforu önemlidir..
  2 -2 ... havada panik
 5. 5.
  ellili yillar italyasinin en güzel resimlerini veren filmdir. unutulmaz sahneler, müzikler ve harika bir oyunculukla sekillenen degerli bir hikayedir.
  (bkz: 10 kereden fazla seyredilesi filmler)
  ... jazzmatass
 6. 6.
  ego ve kişilik bölünmesi sorunlarını filmde mükemmel uyarlayan, matt damon ,jude lawve gwyneth paltrow üçlüsünün harika iş çıkardığı bir (bkz: anthony minghella) filmi..filmin çekimleri sanırım italya nın güneyinde capri adasında yapılmış...
  1 ... usual suspect
 7. 7.
  1999 yapımı, Patricia Highsmith' in romanından başarılı uyarlama. bay ripley' in sözümona yetenekleri de filmin sonuna değin sizi hayrete düşürüyor.imdb puanı 7.2. lakin Jude Lawu izlemeye değer diyorum.
  1 ... olricc
 8. 8.
  Ölmeden önce okumanız gereken 1001 kitap listesine de girmiş olan Patricia Highsmith'in romanı ve aynı romanın uyarlaması,Matt Damon'un çok iyi performansıyla sonunda benim gözümdeki 'leonardo dicaprio çakması'imajından kurtaran heyecanlı harika bir film.
  2 ... gaywitchhunt
 9. 9.
  gwyneth paltrow'un her an ağlamaya hazır yüz ifadesiyle o tatlı hayat'ı yansıtamadığını düşünürüm..

  oysa sürekli sarı-beyazlar içindeki jude law'ın yanına her halinde tatil serinliği olan bir scarlett johanson çok şık durabilirdi..
  1 ... kopeginsoyledigidir
 10. 10.
  insan, aslında sevdikleri için bir tehdit unsurudur' u çıkardım filmden. birini çok sevmek, onu hayatın merkezine almak ona da yapılmış bir haksızlık olabilir ya da olmayabilir. bakış açımıza göre değişir.
  1 ... gecgelenyazar