bugün

aziz yıldırım'ın türkiye'ye getirmesi gereken adam. türkiye kupasını kesin alırlar o zaman.
Eğlenmeyi gerçekten bilen adam. Sen gittiğin her yerde kendini çok üstün gören herkesi tek cümleyle susturabilirsen *, dünyanın en büyük takımlarından birini kendi evinde eleyerek şampiyonlar ligi finaline gidiş bileti aldıktan sonra "nasıl çaktım ama" bakışı ve duruşunu * yaparsan * demekki sen eğlenmeyi biliyorsundur. Eğlenmene bakıp gerisine karışmayan adamsındır. *
isminin telefuzu çoğu zaman yanlış yapılan portekizli teknik direktör. adamın ismi jose diye değil hose diye telafuz edilmeli. bir diğer benzer hata (bkz: jalapeno)
ya çok seviliyor ya çok nefret ediliyor ama bu başarılı olduğu gerçeğini değiştirmez.

başarısının en büyük bölümünü insan psikolojisi oluşturuyor.

kendi futbolcuları tarafından ''baba'' gibi sevilirken rakipler tarafından ''kötü bir üvey baba'' gibi...

ona bakarken onla uğraşırken hatta onun gözleri üzerinizdeyken bir büyü gibi sizi etkisi altına alıyor...hatta türkiye'den onu izleyen bir insanı bile tahrik ediyor ki o da futbolunun şifresini çözemesin...
bugün villareal maçında yaptığı hareketleri barcelona maçında da yapmasını beklediğim.
villareal'i yenmek için getirmediler seni oraya beyim.
tekrar olacak ama yinelemekte fayda var;

dünyanın en iyi teknik direktörü.
guardiola'nın teknik direktör olarak geçtiği yerde, kendisine de teknik direktör demek, fazlasıyla ayıp ve yetersiz oluyor bence.

guardiola fasulyesinin de yaka kartında teknik direktör yazıyor, hocaların hocası mourinho'nun da..

gerçek aşk, bu değil beyler.
cristiano ronaldo dos santos aveiro'nun villareal'e attığı [ üçüncü gol] sonrasında yaptığı "sensin" hareketiyle dikkat çeken teknik direktör.
en iyisi olduğuna dair şüphesi olan yoktur.
lakin bugün yaptığı hareketleri barcelona maçında da yapabilmesini diliyorum.
real madrid villareal'i yılmaz vural ile de yener zaten.
mourinho'nun real'e gelme sebebi villareal maçı değildir yani.
anlatmak istenilen budur.
herhangi bir rakibi olmayan teknik direktör.

ayrıca her ortamda aynı hareketleri yapar, rahat olun. geçen sene inter'in başındayken nou camp'ta barcelona'yı elediklerinde sahaya girip binlerce katalan'ın önünde hareketi çekmedi mi ? her zaman dediğimiz gibi, büyüksün jose...
villareal maçında yaptığı hareket sanki durup dururken yapılmış gibi anlatılan teknik adam.
2010 yılının en iyi teknik direktörü seçilmiştir. bunu da hemen eski ve yeni öğrencileriyle kutladı.
hakkında bir haber: http://www.haber1903.com/bana-almeida-yi-getirin_3_47346

ek: kaynak burası; http://spor.milliyet.com.tr/bana-almeida-yi-getirin-/spor/spordetay/11.01.2011/1337685/default.htm
bana ne kadar antipatik gelsede hakkını verdiğim müthiş teknik direktör.
Tilki gibi kurnazlıklarıyla tanınan Dünyanin en iyi teknik direktörlerinden biri.
http://kralspor.ensonhabe...lasamadim-2011-01-20.html
milliyette'ki röportajında mourinho fanatiği bir fener'liyi intihara sürükleyebilecek açıklamalar yapmıştır. aziz yıldırım şu andan itibaren can düşmanımdır. açık net yazıyorum. ayrıca semih şentürk için özetle "çoh üzülüyom ben bu çocuğa" demiş röportajı bitirmiştir.
" teknik direktör olmak için öncelikle futbolcu olmak gerektiğini söylüyorlar. jokey olmak için öncelikle at olmak mı gerekiyor ? ", der ve insanı kendisinden alır. öyle bir teknik direktör yani...
sempatik olması gerekmeyen teknik direktör, haa zaten değildir, ama sevmeyenlerin derdi o değildir..egoları bu kadar yüksek bu kadar kendini beğenmişlik sınırı aşan çizgidedir..istediği kadar başarılı olsun töbe haşa allah olsun sevmem..başarılımıdır, tabiki..ama severmiyim, asla!..böyle adamların hiçbirini sevmem ki teknik direktör olanını seveyim..benden uzak..
kesinlikle bir futbol filozofuna yakışacak sözlerdir.

''Dünya'nın en iyi teknik direktörü ben değilim ama benden iyisi yok.''
dünyanın en gıcık teknik direktörü.
takımının puan kaybı yaşadığı bir maçtan sonraki basın toplantısında bir muhabirin;

-oyuncular yorgun muydu? sorusuna

-yorgun? günde 15 saat çalışıp ayda bikaç yüz euro kazanan insanlar yorgun olur. biz değil.

şeklinde cevap veren, kendi çalıştırdığı takımın taraftarları tarafından pek bi sevilen ama diğer takım taraftarlarının nefret ettiği, ancak nefret edenlerin bile başarısını inkar edemediği teknik direktör.
tam 9 yıldır, yani 3285 gündür çalıştırdığı takımların başına kendi evinde lig maçı kaybetmemiş olan teknik direktör.

http://www.sporx.com/futb...-yil-oldu-2SXHBQ223727SXQ
kim ne derse desin büyük hocadır. şahsi fikrim budur.
chelsea fc/#10870119
Sporcu psikolojisinden çok iyi anlayan aynı zamanda medyayı yönetmesini gündemi oyalamasını bilen zeki teknik adam.