bugün

gün geçtikçe yeni detaylar ortaya çıkmakta.

- kendisi takriben 12 milyon euro maaş istiyormuş. yanındaki yardımcılar için de 2-3 milyon euro. etti sana senelik 15 milyon euro.

- minimum 4-5 oyuncu transferi ister. onlar da en az 20-30 desek büyük mali problemler ile uğraşırız.tazminat işlerine girmiyorum bile.

bence fenerbahçe finansal açıdan fena gitmiyor. parlat-sat mentalitesi gayet yerinde. lakin mourinho gelir ise bu çizgiden kayarız.
profesyonel adam, sizin saçma salak ağlak işlerinizle uğraşamaz, ay ligden çekiliyorum, ay u19 la maça çıkıyorum ay götüm bilmem ne. gelemez bu adam böyle triplere.

o nedenle de hiç umutlu olmayın, asla fenere gelmeyecek bu adam. para için diyenler olacaktır elbette ama sadece bu güne kadar aldığı tazminatlarla bile feneri satın alır bu adam. * sizin paranıza da muhtaç değil yani anlayacağınız. çok şaapmayın o yüzden.
Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi teknik direktörlerinden biri.

Bana göre en iyisi.

Türkiye’ye geleceğini hala sanmıyorum.
Kulübün finansal yapısı uygun ise sonuç alınır bu adamdan. Lakin değilse FiFA ile uğraş dur. Sadece kendi değil getirdikleri de ugrastiracaktir. Onlar imzayı kalplere değil kapı gibi sözleşmelere atıyorlar.

Hayırlısı olsun.
Umarım Fenerbahçemize gelmez. Büyük ihtimalle başarılı olamayacak ve yüklü miktarda tazminat alıp gidicek.
Mourinho, tıpkı fatih terim gibi, gittiği kulüplerden yüklü miktarda tazminat almasıyla meşhur biri..
Çoğu kişi bu fikrime katılmaz ama bana göre hala dünyanın en iyi direktörüdür.

-Porto gibi bir takımla şampiyonlar ligi'ni kazandı
-inter ile aynı sene içinde hem şampiyonlar ligi'ni, hem seria a şampiyonluğunu, hem de italya kupası'nı kazandı
-chelsea tarihindeki 6 lig şampiyonluğundan 3'ünü bu adamla yaşadı
-barcelona'yı en güçlü zamanlarında, milletin uzay takımı diye nitelediği dönemlerde defalarca kez hoplattı
Barcelona'nın hegemonyasına son verdi.
-Manchester united'ı 2018'de ligde 2. yaptı

Fenerbahçe'ye gelmesini canı gönülden istiyorum inşallah gelir.
Kendi kendilerine kendi taraftarlarının ümitlendiriyorlar sonra da olan bu. adam gelecek yine ümitlenecekler şampiyonluk için...
Gs'den 5 şampiyonluk fark yiyen fenerin son ümidi. en az 6-7 milyon euro garanti ücret, en az 3 yıllık kontrat yapar. ilk sezonda kovulma ve yaklaşık 20 milyon euro tazminat görüyorum. Gelsin gelsin eğlence katlanıyor.
gerçek olursa gs'lilerin korkudan altına bir tabla bırakmasına sebep olacak olan dünyaca ünlü teknik direktör.
ayrıca futbol mantalitesi günümüzün bol presli, kanat beki bindirmeli, her mevkinin birden fazla görev üstlendiği anlayışına uzak kalmış olan teknik direktör.
geçmişte savunma ağırlıklı, topu rakibe bırakan mantalite ile büyük başarı kazandığı doğrudur. ancak son yıllarda ciddi bir başarı da elde edememiştir. ben bir çılgınlık yapıp tuchel' in peşine düşer ve özeleştiri yapardım fener' in başarılı olması için.
Fenerin iç işleri ile ilgilenmeyin yav.

Daha seçim olacak bilmem ne

Sadece kenardan popcorn alın izleyin.

Daha ne toplum içinde Gülüşmelere neden olacaklar keyfineze bakın.
Şöyle bi düşündüm de, mourinho gelirse, istediğim takımı kurcaksınız, diye gelir...şu anki takımı biraz değiştirsen yetmiyo mu hocam, falan da diyemezsin öyle adama...o zaman ben gidiim der...eğer takımı dağıtıp, büyük maddi külfet altına da sokup, Fb'yi bi daha şampiyon yapamazsa, fener taraftarı bu sefer "kayış koparır", adamlara televizyon'dan naklen "toplu terapi" seansları yapmak gerekir...

Aslına bakarsan çok da riskli bişey...

Bütün takımı dağıttığını düşün, ki büyük ihtimalle dağıtır...n'olcak o zaman?
Objektif bir değerlendirme yapacak olursak: çöp.
erman toroğlu' nun hakkında çok doğru bir tespit yaptığı teknik direktör.

--spoiler--
'' mourinho dev egosu olan biri, onu getirmeye getirirsin de fener' de ona ayak uydurup kontrol altına alabilecek adam olduğunu düşünmüyorum ''.
--spoiler--

zaten sadece mourinho değil, yanında dybala da gelse fener' in '' ben mağdurum başkaları suçlu '' algısı devam ettikçe faydası olmayacaktır. özeleştiri yapmayıp hakeme, federasyona sorumluluk yükledikleri her sezon yeni bir kayıp yıl olacaktır.
--spoiler--

aziz yıldırım morinho ikilisinin gelmesi sizi ürkütüyor içten içe. ali koç başkan bizi bırakma demezsiniz aksi taktirde. madem aziz yıldırım morinho ikilisi başarısız olacak, ali koç’un gitmesi sizin için çok daha iyi. bırakın bu iki yüzlülükleri.

aziz yıldırım “benim dönemimdeki son 4 yılda ne gibi hatalar yaptık tespit ettik” diyor. soyunma odasına girip hocaya hesap soran bi aziz yıldırım olmayacak artık. obradovic örneğini verdim. nasıl ki o hocayı el üstünde tutup harika bi ilişki kurdu, morinho gibi adamla da kuracak. aziz yıldırım bilmiyor mu morinho’ya “hoca bu ne iş” diye hesap sorulmayacağını. yazdıklarınız sizin olmasını temenni ettiğiniz şeyler. “inşallah öyle olur yoksa siki tutarız bu sefer” düşünceleri bunlar.

ha bi de “ulan ya. neyse. durum benim düşündüğümden daha vahimmiş.” demişsin eleme sisteminde koyma konusuna. bak dostum, iki takım eşleşmiş. biri diğerini totelde 5-3 elemiş. kim koymuş oluyor? çok düz bi matemetik bu. zaten siz de biliyorsunuz ki ilk maçı gs 5-0 kazansa, real rövanşı en kötü 6-0 alırdı. adamlar 3-0’ın üstüne ikinci maçta 0-1 yaptı yani skoru 4-0 yaptı. saldılar. nitekim elediler. siz nasıl koydunuz burda anlamadım swh.

--spoiler--
tamam o zaman biz gerçeklik olarak mourinho nun çalıştırdığı real e elendiğimiz için 2 maçta da yenilmiş sayılalım sizi mi kıracağız osmanlı-almanya misali 1. dünya savaşındaki gibi akdjfhkdahf...neyse. tamam gelirse görürüz işte. her hoca değişikliğinde aynı terane sezon sonu da aynı sonuç. bir öğrenemediniz şu işlerde büyük konuşmamayı. ali de aziz döneminde yapılan hatalar yapılmayacak diye geldi durum ortada. her hayal satana basıyorsunuz sermayeyi zaten bu yüzden başarı sizin için hayallerde kaldı. anlayamadınız gitti şunu.
kibirli bir adam. gelirse önce türk ligini küçümseyecek, sonra da anadolu takımlarını küçümseyecek.

sonuç malum zaten, megafon - dış güçler feneri şampiyon yapmıyor - kapanış.
Aziz Yıldırım morinho ikilisinin gelmesi sizi ürkütüyor içten içe. Ali koç başkan bizi bırakma demezsiniz aksi taktirde. MAdem Aziz Yıldırım morinho ikilisi başarısız olacak, ali koç’un gitmesi sizin için çok daha iyi. Bırakın bu iki yüzlülükleri.

Aziz yıldırım “benim dönemimdeki son 4 yılda ne gibi hatalar yaptık tespit ettik” diyor. Soyunma odasına girip hocaya hesap soran bi Aziz Yıldırım olmayacak artık. Obradovic örneğini verdim. Nasıl ki o hocayı el üstünde tutup harika bi ilişki kurdu, morinho gibi adamla da kuracak. Aziz yıldırım bilmiyor mu morinho’ya “hoca bu ne iş” diye hesap sorulmayacağını. Yazdıklarınız sizin olmasını temenni ettiğiniz şeyler. “inşallah öyle olur yoksa siki tutarız bu sefer” düşünceleri bunlar.

Ha bi de “ulan ya. neyse. durum benim düşündüğümden daha vahimmiş.” demişsin eleme sisteminde koyma konusuna. Bak dostum, iki takım eşleşmiş. Biri diğerini totelde 5-3 elemiş. Kim koymuş oluyor? Çok düz bi matemetik bu. Zaten siz de biliyorsunuz ki ilk maçı gs 5-0 kazansa, real rövanşı en kötü 6-0 alırdı. Adamlar 3-0’ın üstüne ikinci maçta 0-1 yaptı yani skoru 4-0 yaptı. Saldılar. Nitekim elediler. Siz nasıl koydunuz burda anlamadım swh.
--spoiler--

eleme sisteminde eleyen takım koymuş oluyor. elenen takım koymuş olmaz.

--spoiler--

sdgöhdılsghldskjlkg. ulan ya. neyse. durum benim düşündüğümden daha vahimmiş.

valla kardeşim bir sürü anlatmışsın ama hepsi "varsayım". jesus dünya kuıpasından sonra salmasaydı mesela? bundan bize ne? mourinho nun vehameti görüp "sikerim yapacağınız işi" demeyeceği ne malum? Al bak bu da varsayım. adamın istediği oyuncuları getirmekle iş bitmiyor. her hafta başkanın manyakca acıklama ve taleplerinden sonra değil mourinho istersen guardiola yı getir bezer ceker gider. evinde anteple berabere kalınca baskan "hoca ne oluyor" derse bu adamın vereceği tepkiyi de görür tüm camia. bak cok basit bir sey yazdım. bu adamın kaprislerine dayanmak kolay değil. basarısız olduğu takımlardaki yegane sebep bu zaten. tottenham adamın istediği kadroyu kuramadı maliyetten ötürü ama siz hayal dünyasında istediklerini alacağız diyorsunuz.

valla bize seneye de malzeme lazım. inşallah gelir, istediği transferleri de yapar fener. akabinde en küçük bir başarısızlıkta içine düşülecek kaos en asgari 10 sene daha kaybettirir fenere. bizi sevindirecek durum bu eleman gelirse bizim oyuncular da işi en baştan sıkı tutar sezona tam kapasite girer. bu sene görmediniz mi rekabet ettiğimiz takımın başşında ismail kartal var diye ziyech 3 ay maça çıkmadı aq kasmaya gerek yok diye.
2010'a kadar dünyanın en iyi hocası ama sonrasında kendini yenileyemediği için biraz geride kalmıştır. Yine de türkiye'ye 5 gömlek fazladır.
Eleme sisteminde eleyen takım koymuş oluyor. Elenen takım koymuş olmaz.

Roma’yı italya’da şampiyon yapmak, şu an sevilla’yı ispanya’da şampiyon yapmak gibi. Şu an lyon’u psg önünde fransa’da şampiyon yapmak gibi. Zaten roma’da da başarılı olmuştur, avrupa’da kupa almıştır.

Mert hakan esprisi bi yana, aziz yıldırım istediği oyuncuları alacağız dedi. Talisca, lukaku, rafa silva, dybala gündemde. Kimleri getirmek isteyecek kimleri alacağız bilmem. Ama söylentiler, çıta bu seviyede. Başkan kim olursa olsun sence vasat kadro kurup morinho’ya teslim etme lüksü var mı? Siz de biliyorsunuz ki olağanüstü bi kadro kurulacak. Fenerbahçe şampiyonluğu vasat hoca/vasat kadro/federasyon üçlüsüyle her verdiğinde bir sonraki sene daha güçlü gelecek. Aziz Yıldırım federasyonu sikertir yönetim kadrosuyla, getireceği morinho ve yıldızlar da saha içini halleder.

Jesus ise muazzam top oynatırken, dünya kupası arasına lider girerken bu fener fişi çeker diyordu herkes. Jesus sonradan saldı. Başarısızlık değil burda mevzu, “elin portekizlisi” vs diyip, soyunma odasına karışınca bizim loser ali koç, hocayı da kaybettik. Aziz Yıldırım&obradovic ilişkisini aziz yıldırım&morinho ile yaşarız. Ayrıca dediğiniz gibi daha ortada somut bir şeyler yok. Hele bi gelsin ondan sonra tartışırız bunları.
--spoiler--

ispanya’da 3-0 sikip göndermişti geseyi. rövanşında da istanbul’da 0-1 öne geçti. yani 5 gol yememesi lazımdı artık ve takım saldı rölantiye aldı. geseli hayalperestler de koyduk gönderdik sanıyor puhahahahaha. 3-1 olunca düşük viteste 2’yi attılar fişi çekip eleyip siktiri çektiler. kim kime koymuş oldu burda anlamadım swh.

--spoiler--

3-2 yenince koyup göndermiş olmuyor musun lkdafhha. lan sizin iyice ayarınız kaçtı. ispanyada 3-0 olmus da rölantiye almış da 3-1 den 3-2 olmuş da kim kime koymusmus. allkfhlhs tam fenerli kafası bu işte. 3-2 yendiğin maçta koymuş olmuyorsun ama inter in juventus un olduğu yerde "roma" (bakın salertina falan değil roma bahsettiğimiz takım) nın şampiyon olması hayalmiş hem de mourinho ile. kjdahgjdahda

en son jesusta da bunlar boyle konusuyordu sezon sonunda adamı teneke bağlayıp gonderdiler.

klasik fenerli kompleksi bu. adam daha gelmeden "biat edin, kabul edin, korktunuz vs." lafları. lan biz niye korkalım?biz cıkar oynumuzu oynarız. korkacak biri varsa siz korkun adamın istediği oyuncular alınmaz bütce verilmez ise size geçirmesin 35 milyon euro tazminatı diye.

verilen örnekler de inter, chelsea falan. adamın elindeki kadro, mali güc belliydi o takımlarda. gelsin burada azizin başkan, mert hakan ın orta saha olduğu takımda yapabilecek mi aynılarını yoksa mayısı görmeden vurup kapıyı gidecek mi göreceğiz gelirse. doğmamış cocuga don biçmek konusunda kimse bu fenerlilerin eline su dokemez.

ama bu adamın kapris ve komplekslerine kolay kolay kimse dayanamaz. man utd dayanamadı mesela. yoksa adamın kariyerine kimsenin laf ettiği yok. sorun adamda değil zaten siz ve akli dengesi bozuk yönetim camianızda değerli fenerli kardeşlerim.
Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük 5 teknik direktöründen biridir.

ispanya’da 3-0 sikip göndermişti geseyi. Rövanşında da istanbul’da 0-1 öne geçti. Yani 5 gol yememesi lazımdı artık ve takım saldı rölantiye aldı. Geseli hayalperestler de koyduk gönderdik sanıyor puhahahahaha. 3-1 olunca düşük viteste 2’yi attılar fişi çekip eleyip siktiri çektiler. Kim kime koymuş oldu burda anlamadım swh.

Son çalıştırdığı üç takım ilk 3’e girememiş demiş biri de. iyi de o üç takımın amacı gel bizi şampiyon yap değildi ki. Tottenham, city’nin ve liverpool’un olduğu yerde premier ligde nasıl şampiyon olabilirdi? Bak fatih hocanız yunanistan’ın en büyük iki takımdan birine gidip eline aldı mesela. Morinho city ya da liverpool’a gidip de yapamasaydı haklısınız.

Ayrıca roma ile avrupa kupası aldı. inter, milan, juventus’un olduğu yerde de bütçe/kadro vs roma’nın lig şampiyonu olmasını beklemek de hayal. Ama dediğim gibi avrupa kupası aldı.

Porto ile şl
inter ile şl
Real’le guardiola’lı barça dominasyonunu yıkıp şampiyonluk alma
Chelse’yi 50 sene sonra şampiyon yapma
Roma ile avrupa kupası

Bu adama bok atmaya çalışıyor gsliler puhahahaha. Siz iflah olmazsınız. Adam gibi diyin ki muhteşem bir hoca getiriyorsunuz, yarışalım bakalım nolcak diyin. Boklayarak gerizekalı durumuna düşmeyin. Yok kovulur, yok tazminat alır, yok okan hoca daha iyi kendisini göndertir falan filan yapmayın komik oluyorsunuz.
fenerbahçeli olarak takımın başında görmek istemediğim hoca. neden mi ?

- ben şöyle yaklaşıyorum. zaten son yıllarda oyuna olan bakış açısı,mentalitesi yeni çağa ayak uyduramadı.fakat isminin ağırlıgından dolayı yine de büyük sayılabilecek takımlar ona şans verdi. sonuç ?

-hepsinde hüsran,yüklü tazminat. eskisi kadar iyi hoca olmadığını düşünüyorum. eski hocalığı olsa fenerbahçeye gelene kadar diğer takımlar havada kapardı.

-karakteri tam bizim ülkeye uygun. ali kıran baş kesen modeli. aziz yıldırım seçilir ise obradovic ile arasındaki ilişkiyi mourinho ile yakalayabilir. pek umudum yok.
adamın çalıştırdığı son 3 takım ilk üçe giremeden sezonu bitiriyor. Tam Fenerlik teknik direktör. bence ideal *
Türkiye 'ye büyük teknik direktörler yaramıyo. Joachim löw de adana demirspor a gelmişti, bu herif futboldan anlamıyo, diye 6 hafta sonra geri gönderdiler...sonra almanya'yı dünya şampiyonu yaptı adam...

Portekiz'i avrupa şampiyonu yapan fernando santos beşiktaş 'a geldi...sıçtı sıvadı dayıoğlu...bi goldon milne uyum sağladı... bi de jupp derwall..