bugün

united ve roma kendi liglerinde fenerin bugun kendi ligindeki takımlara kurduğu kadro kalitesi üstünlüğüne sahip değildi. Kaldı ki unt için kendinden sonrasını kerteriz alırsak başarısız olduğu söylenemez. Romada ise takımın bariz bir bitiricilik sorunu olmasa anca-real seviyesi bir kontra takımı ortaya çıkarmıştı. Modasının geçtiğini düşünmüyorum umarım bizde senelerce devam edip td liği bırakır.
Ancelotti’ yi getir, tebrik ederdim.
Xavi’ yi getir, tebrik ederdim.
Nagelsmann, luis enrique, arteta, simeone: aynı şekilde. Çünkü artık bunlar var. Çünkü futbolda dün yok.
Mourinho fener’ i şampiyon yapabilir, güzel de oynatarak yapabilir. Ama bu eski parlak günlerinden uzakta olduğu gerçeğini değiştirmez. Çoğu kişi ismini duyunca coşuyor zaten. United ve roma ile ligde ne yaptığını sorsan ya bilmez ya işine gelmez ya da fenerli olduğu için, adından ötürü savunur.
Şampiyonluk iddiası konusunda şu an için okan hoca’ dan sonra, bronckhorst’ tan önce gelen teknik direktör.
Ligin ilk 5 maçı hele bir geçsin, gerekirse takdir ederiz. Lugano’ dan 3 yiyen takımıysa tebrik etmek ya da eleştirmek yanlış olur. Daha erken…

Not: aslolan, gibson ve sari seker fener’ i her zaman savunduğu için diğerlerine yazdım. Onları tanıyorum çünkü.
Aburun tuttuğu takımı götünden sikecek olan dünyanın gelmiş geçmiş en iyi teknik direktörü. Ama çok fena sikecek malum camiayı, öyle böyle değil.

Yaprak kafalı abur, bu adam son 10 yılda liginde şampiyon olmayı hedefleyen büyük bir kulüpte çalışmadı ki? Klopp’un da son 10 yılda 1 şampiyonluğu var yaprak aburcum? Ayrıca son 10 yılda 2 avrupa kupası ve 1 avrupa kupası finali var jose’nin. Son 2 sesinde bile 1 avrupa kupası ve 1 avrupa kupası finali var penaltılarla kaybetti. Nerdeyse son 2 yılında 2 avrupa kupası almış olacaktı. Hâlâ son 10 yıldır kötü diyor amk. Bir daha bik bik ötüp hasetinden çatlayıp mabadını parmaklamadan önce düşün tamam mı yavrucum.

Ayrıca biz lukaku dybala alacağız demedik. Bazı taraftarların Sosyal medyada yaptığı bi yangındı o. Jose, milyar dolarlık chelsea başındayken de gitti marsilya’dan drogba aldı, en fazla gol attığı sezon 13’tü? Ee noldu yaprak abur? Bu adam kendi sistemine uyacak adamları getiriyor. 1.92 boyunda, muazzam bir kafa golcü olan, şl’de daha taze city ve bayen’e döşeyen, 2 UEFA kupası alan, dünya kupası yarı final yapan, la liga’da en golcü 4. Adam olan ve yaşı 27 olan nesryi ile milli takım havuzuna dahi çağrılmayan bizim eski yedek şuayipi kıyaslamış ya ahahahahahahaha. Sen adam olmazsın abur cubur hapur hupur swh.

görsel
gidon yine hasetinden çatım çatım çatlamış. yazık kimin taraftarıysa.
Öyle bir hava var ki millette, “ ee ama lig şampiyonluğuna yıllardır hasret “ deyince seni suçluyorlar. Yalan mı ?
Bak, kabul ediyorum. Bu adam 2014 öncesi önemli kulüplerde dev işler başardı. Özgün ve kararlı anlayışıyla bayağı ilerledi.
Ama 2014’ den sonra yaşadığı düşüşü görmeyen ya fener sevdasına yenik düşmüştür ya da isminin ününden etkilenmiştir. Şu anda da öyle bir hava var ki bunun ters tepme olasılığı da inkar edilemez.
Eğer mourinho 2014 ya da 2015’ te fener’ e gelse ellerim kanayana kadar alkışlardım. Ama öyle olmadı.
Hatta iddia ediyorum fener’ in bazı galibiyetleri sırf mou’ nun isminin korkusundan gelebilir.
“ mou’ nun ismi yeter, lukaku, morata gelir “ diyenler vardı. El nesyri ne alaka ? Bats’ dan fazlası nedir ?
Başarılı olursa takdir ederiz ama bence çok havaya uçuldu. ilk 5 lig maçından sonra net görüşümüzü belirtiriz.
tr'de kalabildiği kadar kalmalı, reklam değeri çok yüksek.
Olum tamam köpek gibi korkmayın. Aralık değil ekimde yolcu he. Sizi sarıgül’ün koruması yapmak lazım amk, aklınız başınıza gelsin.
aralıkta yolcu.
Teknik direktörlük kariyerinin sadece ilk 2 senesi bile gesenin tüm tarihinden büyüktür.

Başarıları geçmişte kaldı dediği ise, son 2 senesinin birinde avrupa kupası almış, diğerinde finalde penaltılarla kaybetmiştir. Ulan abır ulan abır swh.
Senin mantığına göre de Klopp’un son 10 yılında 1 kupası var onu ne yapacağız? Swh.
Cincon'u şamarlasın yeterdir. Bas tokadı, Fransızlar üzülsün.
Okan buruk'un şampiyonlar ligi'nde aldığı galibiyet sayısı kadar şampiyonlar ligi kupası kazanmış olan teknik direktör.
kıskançlık böyle bişey işte. puhahahahaha.
Parlak başarıları geçmişte kalmış ve formdan düşmüş teknik direktör.
Fenerbahçe şampiyon olamasa bile 2. senesinde kalmasını istediğim teknik adam .
Fenerimi hazırlık maçlarında henüz uçuramamış ismi ünlü teknik direktör.
görsel
görsel
görsel
Tr'de ocak ayını görürse etek giyerim. ilk fırsatta kaçacak.
"istanbul harika ama ben buraya şehir için gelmedim, 35 milyon Fenerbahçe taraftarını mutlu etmeye, kazanmaya geldim. Benim için vaktinde idmanda olmak önemli. idman 10’da başlıyorsa ben 10’da başlarım. Kimse geç kalamaz. Geç kalanlar ceza ödüyor, ben bunları umursamam."
Son birkaç kulübünde başarılı olamadı dedikleri, eskiden iyiydi dedikleri adam manu’yu lig 2.’si yapmış (city varken şampiyonluk kimse bekleyemezdi zaten) ve uefa kupası almış. Roma da ise ilk yıl uefa kupası finaline kalıp penaltılarla kupayı kaçırmış, ikinci yılında konferans ligi şampiyonu olmuş.
eski mourinho ve yeni mourinho olarak iki farklı döneme sahip olan teknik direktör.
eski mourinho hem liglerde hem avrupa' da kupa canavarıydı. taktiği iş yapıyordu.
yeni mourinho ligde başarıdan uzak kaldı, taktiğini günümüzün gerekliliklerine uyduramadı, avrupa' da zaman zaman coştu.
ciddi söylüyorum, fenerbahçe' ye 2024 değil de 2014' de gelseydi ellerim kanayana kadar alkışlardım. ama şu anda gelmesi bende bir galatasaraylı olarak pek korku oluşturmuyor.
ha, olur da ligde ve avrupa' da iş yaparsa takdir ve tebrik ederim ama fener' e gittiği için sosyal medya hesaplarında takibi bıraktım, artık sevmem, o ayrı.
Eskiden başarılı olan teknik adam; ancak son birkaç kulübünde pek kayda değer işler yapamamış, üzülerek söylüyorum bizdede pek bir şeyler yapamayacak gibi duruyor, mantalitenin değişmesi lazım…
Çok iyi hoca
Fener ise loser

Ben filmin taraftara söverek feneri ve yönetimini küçümseyerek gideceğini şimdiden görüyorum.
Hikaye bunlar Hikaye. Bi sikim olmaz.
hayırlı olsun.

görsel
mesaisine başladı..