1. 1.
  asıl anlamı çocuk oyunu olan kelimeler öbeği.
  izlediğim en iyi duygusal film olma özelliğini sonsuza dek koruyacağına inandığım film.
  10 ... ze(k13
 2. 2.
  başrollerini marion cotilard ve guillaume canet nin üstlendiği fransızların da güzel bir film yapabileceğini kanıtlayan yann samuel filmi
  2 ... woodenface
 3. 3.
  'yaa ben de aşık olmak istiyorum' diye diye izlediğim süper film.
  6 -1 ... shinobi
 4. 4.
  fransızca çocuk oyunu manasına gelse de türkçe'ye cesaretin var mı aşka şeklinde çevrilen, birçok kişinin favori filmler listesinde üst sıralarda yer alan mükemmel fransız filmidir. benimse hayatımın filmidir.

  "cap ou pas cap" -var mısın yok musun-, "cap!" - varım- diyaloğu film süresince sıkça tekrarlanır ve bu diyalog gülümseme sebebinizdir. filmin sonunda yüzünüzde şapsal ve neye uğradığını şaşırmış bir ifade olması kaçınılmazdır. izlenesi, izlerken ağlanası...

  uyarı: aşık olma isteği uyandırır.
  16 -6 ... kopush
 5. 5.
  filmin sonunda nası yani? ama neden? dedirten ve yuzunuzdeki o aptal ifadenin gecip tekrar yorum yapmaya baslamak icin bi sure susmanin olasi oldugu asik degilseniz yaninizda karsi cins olmadan izlemeniz gereken yoksa buyuk ihtimalle filmin etkisinden kurtulduktan sonra pisman olacaginiz bir film. ayrica fransizlarin amelie'den baska da iyi film yapabildiklerinin kaniti.
  4 ... dmjoes
 6. 6.
  hayatimdaki en onemli insanla izlemek icin kaldirip bi kutuya sakladigim ve tekrar tekrar izledigim halde sitesine haftada en az bi kere girdigim her seferinde gulumsetmeyi basarabilen yine yeniden asik olma potansiyeli/enerjisi asilayan film.
  4 -1 ... dmjoes
 7. 7.
  --spoiler--
  en leziz sahnesi julien abinin arabada giderken oyunun yaptığı herşeyden daha zevkli olduğunu saydığı sahnedir.

  "Sophie was back in the game! Pure, raw, explosive pleasure! Better than drugs Better than smack Better than dope, Better than sex, head, 69, orgies, masturbation, tantrism, Kama Sutra or Thai doggy-style! Better than Banana Milkshakes! Better than George Lucas's trilogy, the muppets and 2001! Better than Emma Peel, Marilyn, Lara Croft and Cindy Crawford's beauty mark! Better than the B-side to Abbey Road, Jimmy Hendrix and the first man on the moon... Space Mountain, Santa Claus, Bill Gates' fortune, The Dalai Lama, Lazarus raised from the dead! Schwarzenegger's testerone shots, Pam Anderson Lips, Woodstock, Raves! Better than Sade, Rimbaud, Morrison and Castaneda! Better than freedom, better than life! "
  --spoiler--
  6 -1 ... danaid
 8. 8.
  "AsLa oynamamak geReken bir oyun var ki, yani asLa oynamamak gerekiyoR; En iyi aRkadaşınız tekLif etse biLe... Çimentodan biR bLoğun içine gömüLmece."
  13 -3 ... kopush
 9. 9.
  - iLk göRüşte aşka inanıR mıSın?
  + * Evet.
  - aptal...
  15 -3 ... kopush
 10. 10.
  - Büyüyünce Ne oLacaksın?
  + DiktatöR oLacağım Ya Sen?
  - KayısıLı TuRta.
  40 -6 ... kopush